Prvý školský deň bude MHD pre školákov v Bratislave zadarmo

03.09.2018 Autor: Laura , Foto: dpb.sk
Termín: 03.09.2018 Mesto:Bratislava Zdroj:stránka organizátora

mhd

Po lete sa opäť zaplnia školské lavice a začne sa nový školský rok. Prvý školský deň chce hlavné mesto vyjsť v ústrety školákom a ich rodinám, a preto v tento deň poskytne školákom a ich sprievodu dopoludnia bezplatnú prepravu mestskou hromadnou dopravou.

Prvý deň v škole zvykne byť stresujúci, a to najmä ráno, keď sa všetci snažia byť na mieste včas. preto sme sa rozhodli trošku to odľahčiť a zabezpečiť pre školopovinných žiakov a ich sprievod mestskú hromadnú dopravu zadarmo. Využite naše nové autobusy, električky, ušetrite čas a vyhnite sa tak ranným špičkám,“ povedal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Hlavné mesto v spolupráci s Dopravným podnikom Bratislavy zabezpečí v pondelok 3. septembra dopravu pre všetkých školopovinných žiakov a ich sprievod zadarmo. Platí to pre všetky spoje mestskej hromadnej dopravy do 12-tej hodiny.

Mestská hromadná doprava prešla za posledné roky masívnou modernizáciou. V rámci zlepšovania služieb a zabezpečenia komfortu cestujúcich sa z fondov EÚ nakúpilo 120 nových trolejbusov, čím sa vymenil kompletne celý vozidlový park trolejbusov, 60 nových električiek a 18 elektrobusov. Do flotily autobusov pribudlo 190 nových vozidiel. Všetky tieto nové vozidlá sú nízkopodlažné, plne klimatizované, vybavené nielen vnútorným, ale aj vonkajším kamerovým systémom.

Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu

Túto stránku zatiaľ nik nekomentoval. Buďte prvý!

RSS komentárov na tejto stránke | RSS všetkých komentárov

Napíš komentár