Nenechajte si ujsť podobné podujatia!
Odoberajte naše novinky a sledujte nás na Facebooku
Brestovská jaskyňa je prvou sprístupnenou jaskyňou Oravy a Západných Tatier. Predstavuje podzemnú súčasť rozsiahleho hydrologického systému. Na jej dne sa nachádza riečisko s aktívnym vodným tokom so siedmymi sifónmi. Jaskyňa sa vyznačuje pozoruhodnou morfológiou priestorov a vzácnou jaskynnou faunou.
Brestovská jaskyňa sa nachádza neďaleko obce Zuberec na severozápadnom úpätí Západných Tatier na území Tatranského národného parku. Jej vchod je situovaný v nadmorskej výške 867 m n. m. oproti Múzeu oravskej dediny, pri drevenom amfiteátri.
| Trvanie | Dĺžka | Priemerná teplota | |
| Brestovská jaskyňa | 50 min | 434 m | 4,0 - 6,0 °C |
|---|
Dĺžka sprístupnenej časti jaskyne je 217 m, keďže sa však celá trasa prechádza dva razy, teda tam a späť, dĺžka prehliadkovej trasy je 434 m a má 240 schodov. Doba trvania prehliadky asi 50 minút. Teplota v jaskyni 4,9 °C až 5,4°C.
| Trasa | Dospelí | Deti 6-15r.*1 | Študenti, > 60 rokov *2 |
Foto-Video bez použitia statívu *3 |
Mimoriadny vstup *4 |
| Brestovská jaskyňa | 8,00 € | 4,00 € | 7,00 € | - | - |
|---|
Pravidelné vstupy do Brestovskej jaskyne sú obmedzené na 15 osôb na jeden vstup z dôvodu bezpečnosti prevádzky. Odporúčame Vám informovať sa na jaskyni, či je na Váš predpokladaný čas príchodu ešte voľné miesto. Je možné nahlásiť si termín návštevy s výberom času vstupu u správcu jaskyne na tel. č.: 0911 062 363, email: brestovskaj@ssj.sk počas pracovnej doby od 9:00 do 15:30 hodiny.
*1 - Vstup je možný len pre deti nad 6 rokov, pre deti do 10 rokov len v sprievode dospelého
*2 - Študenti riadneho denného štúdia – v prípade vysokých škôl po preukázaní sa platným dokladom o štúdiu s vyznačením doby platnosti pre aktuálny rok; Osoby nad 60 rokov
*3 - Foto-Video - bez poplatku, len na mieste určenom sprievodcom, bez použitia statívu, po zaplatení základného vstupného. Nesmie sa narušiť plynulosť a bezpečnosť prevádzky jaskyne.
*4 - Mimoriadny vstup nie je možné uskutočniť.
Platba prostredníctvom kultúrnych poukazov a kartou nie je možná, nakoľko naša organizácia patrí do zriaďovateľskej pôsobnosti Ministerstva životného prostredia SR a v zmysle zákona č. 434/2010 Z. z. o poskytovaní dotácií v pôsobnosti Ministerstva kultúry SR nie je oprávnenou osobou.
Jaskyňa sa nachádza v Zubereckej doline, parkovisko leží neďaleko jaskyne pri drevenom amfiteátri.Najbližšia zastávka autobusovej dopravy sa nachádza približne 400 m od vchodu do jaskyne (Zuberec - Brestová), najbližšia železničná zastávka v obci Podbiel, od jaskyne vzdialenej 16,7 km.
Odoberajte naše novinky a sledujte nás na Facebooku
Mapa: N 49° 15′ 32″ E 19° 39′ 38″
Mapa sa nahráva...
13.08.2026, 22:49
Detský kútik TIME OUT v Auparku KošiceMartin
Nikdy viac. Boli sme tam so synom prvý krát, vypísal som formulár a tej "milej pani" som povedal že ideme na hodinu nakoľko bolo naše vozidlo v servise. Po cca 50 minútach som sa bol opýtať že koľko mame ešte času tak mi povedala ze 10 minút.
Sledoval som čas a po 10 minútach som prišiel k nej že končíme za pokladňou boli dve ,syn čakal pri výstupe lebo spolu s kolegyňou komunikovali. Po chvíli syna pustila von k skrinke vyzliekol sa a obul. Išiel som zaplatiť najprv kávu zvlášť, potom vstupné kde pozerám na terminál 8.2 eur. Pýtam sa preco 8.2 eur lebo malý bol o 2 minúty dlhšie a to je uz nad 60 minút iná taxa. Jej hovorím ci to myslí vážne, že áno to ja ako s parkovaním presiahli ste 60 min.
Samozrejme na takúto skutočnosť nás vopred nik neupozornil nejde o 2.2 eur ide o princíp a o to ze na to vopred neupozornil. Neviem kto a ako presne sa zadava čas pobytu v detskom kútiku avšak si dajte pozor na veľmi milý personál.
13.08.2026, 18:31
Letná súťaž na posilnenie imunity s neoglucan® - UKONČENÁ Katarína tothova
Výhra by nás potešila hlavne pre dcéru ktorá býva často chorá pred zimou. Trz je lepšie ale bola by to obrovská radosť pre nás...
13.08.2026, 08:02
Boli sme, videli sme... Ekopark PiešťanyDaniela
Kapybary uz v ZOO parku Piešťany dva roky nie sú.
Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu
Eva 08.01.2023, 22:07
Posledný výlet prázdnin. Super zážitok, veľa sme sa dozvedeli, bol to super zážitok, aj keď miestami nebezpečný. Treba si dávať pozor na cestu.
Rene 21.12.2022, 22:23
Krasna jaskyna, odporucam tam ist
Mirka 11.12.2022, 23:27
Krasna jaskyňa, mam to tam rada. Dozviem sa vela poucnych informacii.
Domika 04.12.2022, 23:09
Jaskyňa krasna, zahliadli sme sj netopiera.
Lenka 23.11.2022, 09:32
Brestovskú jaskyňu sme navštívili s deťmi toto leto -
upozorňujem na to, že na vstup sa treba dopredu objednať, cez leto sú termíny obsadené,
bol to zážitok pre deti aj pre nás dospelých - nie čo sa jaskynnej výzdoby týka - boli sme už v oveľa krajších ako Belianska či Harmanecká jaskyňa, kto sa chce pokochať kvapľami, či ľadovou výzdobou, nech navštívi nejakú inú,
ale zážitok bol ten, že sme sa mohli cítiť chvíľu ako praví jaskyniari, ktorí objavujú v tme jaskyňu - s prilbami a svetlami na hlave,
určite treba rešpektovať aj uvedený vek pre deti, lebo pre najmenšie deti to vhodné nie je - je tam okrem tmy potrebná aj istá dávka fyzickej aktivity, ktorú by malé deti nezvládli.
Táto stránka ešte nebola komentovaná.
RSS kanál pre komentáre na tejto stránke | RSS kanál pre všetky komentáre
Napíšte komentár