Bosonohá zábava s deťmi na výletoch po Slovensku

Autor: Petula , Foto: FB, muzeumpraveku.sk, horehronie.sk, smerdzonka.eu
Adresa:Bratislava, Bojnice, Vydrovská dolina, Červený kláštor Telefón:- E-mail:info@sdetmi.com www:stránka organizátora
Hodnotenie:

Rozmýšľate čím deti opäť prekvapiť na výletoch? Alebo ste nadšenci chodenia naboso? Máme pre vás tipy na výlety, kde zažijete bosonohé zážitky na pocitových chodníkoch v blízkosti ďalších zaujímavých miest a atrakcií :)


Na skok od Bratislavy

inspiro chodnik fb FotorPark Oddychu Inspiro je centrum plné aktivít, pohybu a radosti. Nachádza sa len kúsok od Bratislavy a často sa tam dostanete skôr, ako hocikde v rámci hlavného mesta. Na svoje si prídu rodičia vďaka výbornému občerstveniu, ale najmä deťúrence potešia mnohé organizované krúžky, aktivity, oplotená vonkajšia záhrada či vnútorný kútik. Toto miesto je výnimočné aj tým, že od roku 2016 je tam vybudovaný pocitový chodník pre malých aj veľkých návštevníkov, ktorí si chcú pomasírovať nohy a zrelaxovať sa.


 

Bojnice plné atrakcií

mp Fotor

Ak ste v Bojniciach navštívili tunajšiu krásnu ZOO, novootvorenú Vyhliadkovú vežu a zvažujete čo ďalej, je tu aj ďalší zaujímavý tip – Múzeum Praveku. Pri vstupe do múzea hneď vyzývajú, aby ste prehliadku absolvovali naboso, tak, ako chodili aj naši predkovia. Okrem príjemnej masáži deti získajú skúsenosť, aj pocitovú, ako chodili ľudia kedysi.


Železnica a aj skanzen s chodníkom

00000035sk FotorAk s deťmi pôjdete pozrieť Čiernohronskú železnicu v Čiernom Balogu, zavítajte aj do neďalekého Lesníckeho skanzenu vo Vydrovskej doline. Nájdete tam pocitový chodník pri časti, kde sú diviaky. Zloženie chodníka je tvorené z prírodných materiálov (tráva, piesok, drevná štiepka, kameň a voda) a pri prechode po ňom pocítite vy aj deti príjemnú masáž chodidiel.


 

Prekrásne Pieniny, ktoré nesklamú

Collage Fotor

V tesnej blízkosti hraníc s našimi poľskými susedmi sa nachádza niekoľko zaujímavých miest a atrakcií, ktoré stojí za to navštíviť. Zaujímavý splav rieky Dunajec na pltiach,  či miesto, ktoré dýcha minulosťou Múzeum Červený kláštor. Dobrý obedík si dáte v kolibe v Goralskom dvore a ďalší zážitok nájdete v parku kúpeľov Červený kláštor. Návštevníkov poteší okruh vonkajšej Kneipp terapie s balančným chodníkom. Ide o terapiu založenú na prechod z tepla do chladu. Určite bude tento zážitok zaujímavý aj pre deti. Z vody vystúpite priamo na balančný chodník, kde si nôžky môžete príjemne pomasírovať.


Viete o ďalších miestach? Napíšte nám ich do komentára a radi ich do článku pridáme :)

Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu

Túto stránku zatiaľ nik nekomentoval. Buďte prvý!

RSS komentárov na tejto stránke | RSS všetkých komentárov

Napíš komentár

Toto pole je požadované