05. 07. 2020 Sviatok sv. Cyrila a Metoda 29°C Polooblačno

Nitrianska letná univerzita 2018

25.04.2018 Autor: Petula , Foto: FB
Termín: 13.07.2018 a ďalšie Mesto:Nitra Zdroj:stránka organizátora

NLU logo2

Nitrianska letná univerzita otvára 11. ročník

Nitrianska letná univerzita (NLU)  je projekt dvoch nitrianskych univerzít - Slovenskej poľnohospodárskej univerzity (SPU) a Univerzity Konštantína Filozofa (UKF) organizovaný každý rok v spolupráci s Mestom Nitra. Umožňuje deťom vo veku od 8 do 11 rokov z Nitry a okolia zoznámiť sa hravou formou s akademickým prostredím.

11. ročník sa bude konať od  2. do 13. júla 2018. Podujatie odštartuje slávnostná imatrikulácia v aule UKF v Nitre.  Počas ceremónie malí študenti dostanú svoje vlastné indexy, do ktorých im bude zapísaná účasť na jednotlivých aktivitách.  Na akademickej pôde si deti počas deviatich dní budú mať možnosť precvičiť cudzie jazyky – angličtinu, španielčinu a čínštinu. Zároveň si vyskúšajú, aký je to pocit byť olympionikom, vodičom, botanikom, sokoliarom, ale aj remeselníkom, výtvarníkom, pedagógom či redaktorom. Už tradične získajú informácie o právach a povinnostiach euroobčanov, ako  aj občanov mesta Nitra.
NLU vyvrcholí 13. júla 2018 slávnostnou promóciou v aule UKF.  Vyše 60 malých absolventov si na nej prevezme certifikát s titulom Academicus Nitriensis Jr.

Napíšte komentár