25. 09. 2022 Vladislav 15°C Občasný dážď

Tipy kam s deťmi na Orave

Autor: Simona, Foto: sdetmi.com
Adresa: Telefón: www:stránka organizátora
Hodnotenie:

Untitled design 1

Plánujete svoju dovolenku, chatu či víkend s rodinou na Orave? Vybrali sme pre vás niekoľko obľúbených tipov kam chodia radi rodiny s deťmi v tomto kúte Slovenska. Neobíďte ich ani vy, určite stoja za to! 

Babo - obria lavička v Oravskej Polhore

Ďalšia obria lavička vykvitla v Oravskej Polhore v lokalite Slaná voda, ktorá je známa svojou unikátnou jódovo-brómovou slanou vodou. Sadnite si na drevenú lavičku obrích rozmerov a vychutnávajte si pohľad na kráľovnú Oravských Beskýd - Babiu horu a krásnu prírodu okolo nej.

View this post on Instagram

A post shared by Lucia F (@raspberry_dr)


Múzeum oravskej dediny, Zuberec

Bohatá etnografická expozícia, chov domácich zvierat i pestovanie technických a úžitkových plodín približujú návštevníkom život na Orave v minulosti. Miesto, na ktorom to dýcha históriou. Otvorené celoročne. V múzeu sú objekty z celého regiónu Oravy. 

Viac informácií>>

20160712 181030


Plavba loďou po Oravskej priehrade a Slanický ostrov

Súčasťou 90 minútovej okružnej plavby po Oravskej priehrade je 30 minútová zastávka spojená s prehliadkou unikátneho Slanického ostrova umenia. Zážitok pre malých i veľkých. 

Viac informácií>>

IMG 1206


Splavovanie rieky Orava na pltiach a fotka s fotosrdiečkom

Vyhliadková plavba starootcovskou plťou po rieke Orava popod bralo Oravského hradu, ktorý je už skoro 800 rokov pyšnou dominantou Oravy. Pri plavbe sa vám naskytnú jedinečné pohľady na Oravský hrad a vrátite sa aspoň na chvíľu do minulosti. Odborný výklad histórie pltníctva na Orave je súčasťou plavby.

Viac informácií>>

Oravske srdiecko

Zdroj: sdetmi.com


Oravský hrad

Oravský hrad si zaslúži pozornosť svojou jedinečnosťou a patrí medzi perly Európy, nakoľko ide o rozsiahly komplex pozostávajúci z 27 objektov.  Oravský hrad je najnavštevovanejší a jeden z najkrajších hradov na Slovensku nachádzajúci sa v obci Oravský Podzámok. 

Viac informácií>>

orava castle 1917729 1280

Zdroj: pixabay.com


Bačov stolec s hojdačkou  v Osádke

Novú rozhľadňu v tvare kresla s hojdačkou nájdete v obci Osádka v okrese Dolný Kubín. Uchvátia vás krásne výhľady na Chočské vrchy. Vedie k nej aj náučný chodník pre deti.

Viac informácii>>

received 347670453664015 01

Zdroj: sdetmi.com


Vodopád Lúčky

Vodopád v obci Lúčky neďaleko Veľkého Choču patrí medzi 5 vodopádov na Slovensku, ktoré boli vyhlásené za Národnú prírodnú pamiatku. Terasy travertínových vodopádov prechádzajú od série malých polmetrových prepadov až po 12 metrový vodopád. Travertínové podložie sfarbuje vodu do nápadnej bledomodrej farby a v letných mesiacoch je bazén pod vodopádom využívaný aj na rekreačné účely a kúpanie (na vlastnú zodpovednosť).

Viac informácií>>

DSC04351

Zdroj: sdetmi.com


Roháče 

Naplánujte si turistiku s deťmi buď na Roháčske plesá, cez Juráňovu alebo Kvačiansku či Prosiecku dolinu. Jedna túra krajšia ako druhá. 

Viac informácií>>

IMG 20170901 134722

Zdroj: sdetmi.com


Oravská lesná železnica

Turistické vlaky na Oravskej lesnej železnici odchádzajú na svoju vyhliadkovú jazdu z údolnej stanice Tanečník. Stanica sa nachádza neďaleko obce Oravská Lesná s ktorou je spojená spevnenou lesnou cestou v dĺžke približne 6km. Kto by odolal previezť sa vláčikom?

Viac informácií>>

DSCN9696

Zdroj: sdetmi.com


Kubínska hoľa

Strávte ideálny deň na Kubínskej.  Vyvezte sa lanovkou na Kubínsku a spravte si zopár panoramatických fotiek. Zažite adrenalín na horských trojkolkách. Začlnkujte si na jazierku, prípade chyťte nejakého pstruha. Náučným chodníkom zíďte až k Hotelu Green s detským ihriskom. Preverte svoju zručnosť a zabavte sa v lanovom parku Tarzania - Kubínka alebo vyskúšajte ZiplineNa Kubínskej sa ani v lete rozhodne nudiť nebudete!

Viac informácií>>

IMG 20180607 101952 1024x768

Zdroj: sdetmi.com


Rozprávková dedinka, Dolný Kubín

Ponuka ubytovania, kde sa budete cítiť, ako v rozprávke, ideálne pre rodiny s deťmi, ponúka ubytovania v novootvorenom rezorte Rozprávkova dedinka, v samostatných objektoch - domčekoch ideovo inšpirovanými rozprávkami. Dedinka je umiestnená pod horou, no priamo blízko centra a Aquaparku, takže nuda nehrozí.

Rozpravkova dedina Dolny Kubin sdetmi.com

Zdroj: sdetmi.com


Múzeum Oravakafe, Krušetnica 

Zbierka exponátov Oravakafe je slovenským rekordom a je ocenená Certifikátom za najväčšiu zbierku. V tejto zbierke nájdete staré mlynčeky, kávovary, hrnčeky... Avšak, dominantou Oravakafe je mozaika, ktorá je najväčšou na svete.

Viac informácii >>

7

Zdroj: oravakafe.sk


Brestovská jaskyňa, Zuberec

Brestovská jaskyňa je prvou sprístupnenou jaskyňou Oravy a Západných Tatier. Predstavuje podzemnú súčasť rozsiahleho hydrologického systému. Na jej dne sa nachádza riečisko s aktívnym vodným tokom so siedmymi sifónmi. Jaskyňa sa vyznačuje pozoruhodnou morfológiou priestorov a vzácnou jaskynnou faunou.

Viac informácii >>

brestovska 01 2

Zdroj: ssj.sk


Roháčsky vláčik

Vychutnajte si jazdu od Habovky cez Zuberec, okolo Brestovskej jaskyne, Múzea oravskej dediny  až po Zverovku, kde už môžete využiť nekonečné turistické chodníčky a čerpať krásu bohatých Roháčov.

Viac informácii >>

Rohacsky turisticky vlacik 0025 2

Zdroj: rohacskyvlacik.sk


Šútovský vodopád

Je to najvyšší vodopád v Malej Fatre má celkovú výšku 38 metrov. Vznikol následkom vyzdvihnutia pohoria a poklesu Turčianskej kotliny.Vodopád sa nachádza na predpokladanej geologickej hranici medzi granitmi a granodioritmi. Samotné podložie je tvorené autometamorfovanými granodioritmi. Šútovský vodopád je napájaný vodami Šutovského potoka, ktorý pramení v zaujímavom skalnom útvare Mojžišove pramene. Priamo nad vodopádom má potok šírku 2,5 metra.

Dostaneme sa k nemu z obce Šútovo po modrej turistickej značke, opačným smerom od Chaty pod Chlebom okolo Mojžišových prameňov.

Viac informácii >>

2018 07 14 12.38.00 1280x899

Zdroj: sdetmi.com


Kde sa môžete na Orave ešte zabaviť?


Kúpanie s deťmi

Zábava s deťmi:

Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu

  • Ľuboslav 21.12.2018, 23:26

    Super inšpirácia na výlety do čarovného prostredia oravskej prírody a kultúry,nám sa veľmi páčilo.

  • Dada 17.12.2018, 00:13

    Orava je krásna. V zime aj v lete. Ubytovanie sa dá vybrať od lepších hotelov s kvalitnymi sluzbami až po lacnešie priváty. Lyžovanie, turistika, kúpanie, pamiatky, atrakcie. Odporúčam!

RSS kanál pre komentáre na tejto stránke | RSS kanál pre všetky komentáre

Napíšte komentár