23. 01. 2021 Miloš 12°C Dážď

Tipy kam s deťmi na Orave

Autor: Simona, Foto: sdetmi.com
Adresa: Telefón: www:stránka organizátora
Hodnotenie:

Plánujete svoju dovolenku, chatu či víkend s rodinou na Orave? Vybrali sme pre vás niekoľko obľúbených tipov kam chodia radi rodiny s deťmi v tomto kúte Slovenska. Neobíďte ich ani vy, určite stoja za to! 

Múzeum oravskej dediny, Zuberec

Bohatá etnografická expozícia, chov domácich zvierat i pestovanie technických a úžitkových plodín približujú návštevníkom život na Orave v minulosti. Miesto, na ktorom to dýcha históriou. Otvorené celoročne. V múzeu sú objekty z celého regiónu Oravy. 

Viac informácií>>

20160712 181030


Plavba loďou po Oravskej priehrade a Slanický ostrov

Súčasťou 90 minútovej okružnej plavby po Oravskej priehrade je 30 minútová zastávka spojená s prehliadkou unikátneho Slanického ostrova umenia. Zážitok pre malých i veľkých. 

Viac informácií>>

IMG 1206


Splavovanie rieky Orava na pltiach

Po rieke Orava plávajú plte podbielanskej flotily. Pod velením pltníka Paľka zažijete trochu dobrodružstva, spoznáte oravskú prírodu z iného pohľadu, dozviete sa niečo o minulosti oravských pltníkov a predovšetkým sa výborne zabavíte. 

Viac informácií>>

IMG 1180


Oravský hrad

Oravský hrad si zaslúži pozornosť svojou jedinečnosťou a patrí medzi perly Európy, nakoľko ide o rozsiahly komplex pozostávajúci z 27 objektov.  Oravský hrad je najnavštevovanejší a jeden z najkrajších hradov na Slovensku nachádzajúci sa v obci Oravský Podzámok. 

Viac informácií>>

DJI 0006 2

oravskyhrad.sk


Meander Thermal Park Oravice

Všetky bazény v stredisku Meander Park Thermal používajú prírodnú termálnu vodu s blahodárnym účinkom, ktorá vyviera z hĺbky 1611 metrov. Bazény sú vybavené vodnými atrakciami ako sú umelé vlny, plavecká časť, perličkové sedadlá, perličkové lavice, gejzír, vodný hríb, chŕliče vody, masážne trysky.

Viac informácií>>

3 38 1

meander thermal park


AquaRelax Dolný Kubín

Aquapark AquaRelax Dolný Kubín -  v centre Dolného Kubína, kde dominantou je Vodný svet, v ktorom sa nachádzajú tobogány, divoká rieka, hojdací záliv, bublinkovače, masážne sprchy a trysky, vírivky, výhrevné lavice a viac ako 200 lehátok na relaxačnej terase pod presklenou pyramídou. 

Viac informácií>>

i 4151054

aquakubin.eu


Aqua-vital park Lúčky 

V Aqua–vital parku sa nachádza vonkajší rekreačný bazén s atrakciami (vzduchové ležadlá, protiprúd, vodná čaša, podhladinové osvetlenie, masážne trysky a chrliče vody), minerálnu liečivú vodu obsahujú vonkajší sedací bazén a delený vnútorný bazén. S bazénmi je priamo spojený vitálny svet s fínskou a mentolovou saunou, rímsky kúpeľ s prírodnými inhalačnými esenciami, Kneippov kúpeľ, tepidárium, turbo sprcha, sprcha – dážď. V blízkosti vonkajších bazénov sa nachádza volejbalové ihrisko, obrí šach, detská trampolína, hojdačky a preliezky.

Viac informácií>>

12890918 1281670078514740 7080204752851155477 o


Vodopád Lúčky

Vodopád v obci Lúčky neďaleko Veľkého Choču patrí medzi 5 vodopádov na Slovensku, ktoré boli vyhlásené za Národnú prírodnú pamiatku. Terasy travertínových vodopádov prechádzajú od série malých polmetrových prepadov až po 12 metrový vodopád. Travertínové podložie sfarbuje vodu do nápadnej bledomodrej farby a v letných mesiacoch je bazén pod vodopádom využívaný aj na rekreačné účely a kúpanie (na vlastnú zodpovednosť).

Viac informácií>>

DSC04351

Zdroj: sdetmi.com


Roháče 

Naplánujte si turistiku s deťmi buď na Roháčske plesá, cez Juráňovu alebo Kvačiansku či Prosecku dolinu. Jedna túra krajšia ako druhá. 

Viac informácií>>

IMG 20170901 134722

Zdroj: sdetmi.com


Oravská lesná železnica

Turistické vlaky na Oravskej lesnej železnici odchádzajú na svoju vyhliadkovú jazdu z údolnej stanice Tanečník. Stanica sa nachádza neďaleko obce Oravská Lesná s ktorou je spojená spevnenou lesnou cestou v dĺžke približne 6km. Kto by odolal previezť sa vláčikom?

Viac informácií>>

DSCN9696

Zdroj: sdetmi.com


Kubínska hoľa

Strávte ideálny deň na Kubínskej.  Vyvezte sa lanovkou na Kubínsku a spravte si zopár panoramatických fotiek. Zažite adrenalín na horských trojkolkách. Začlnkujte si na jazierku, prípade chyťte nejakého pstruha. Náučným chodníkom zíďte až k Hotelu Green s detským ihriskom. Preverte svoju zručnosť a zabavte sa v lanovom parku Tarzania - Kubínka. Na Kubínskej sa ani v lete rozhodne nudiť nebudete!

IMG 20180607 101952 1024x768

Rozprávková dedinka, Dolný Kubín

Ponuka ubytovania, kde sa budete cítiť, ako v rozprávke, ideálne pre rodiny s deťmi, ponúka ubytovania v novootvorenom rezorte Rozprávkova dedinka, v samostatných objektoch - domčekoch ideovo inšpirovanými rozprávkami. Dedinka je umiestnená pod horou, no priamo blízko centra a Aquaparku, takže nuda nehrozí.

Rozpravkova dedina Dolny Kubin sdetmi.com

Zdroj: sdetmi.com


Múzeum Oravakafe, Krušetnica 

Zbierka exponátov Oravakafe je slovenským rekordom a je ocenená Certifikátom za najväčšiu zbierku. V tejto zbierke nájdete staré mlynčeky, kávovary, hrnčeky... Avšak, dominantou Oravakafe je mozaika, ktorá je najväčšou na svete.

Viac informácii >>

7

oravakafe.sk


Brestovská jaskyňa, Zuberec

Brestovská jaskyňa je prvou sprístupnenou jaskyňou Oravy a Západných Tatier. Predstavuje podzemnú súčasť rozsiahleho hydrologického systému. Na jej dne sa nachádza riečisko s aktívnym vodným tokom so siedmymi sifónmi. Jaskyňa sa vyznačuje pozoruhodnou morfológiou priestorov a vzácnou jaskynnou faunou.

Viac informácii >>

brestovska 01 2

ssj.sk


Vyhliadková veža, Zakamenné

Nad obcou Zákamenné sa nachádza drevená rozhľadňa postavená v rámci cezhraničnej spolupráce Poľska a Slovenska. Rozhľadňa poskytuje výhľad na Babiu horu s Pilskom, Oravskú Maguru a Západné Tatry. Rozhľadňa je dobre prístupná aj pre rodiny s deťmi, vedie k nej cca. 2 km dlhá turistická trasa z centra dediny. 

Viac informácii >>

IMG 79652

zakamenne.sk


Roháčsky vláčik

Vychutnajte si jazdu od Habovky cez Zuberec,okolo Brestovskej jaskyne, Múzea oravskej dediny  až po Zverovku, kde už môžete využiť nekonečné turistické chodníčky a čerpať krásu bohatých Roháčov.

Viac informácii >>

Rohacsky turisticky vlacik 0025 2

rohacskyvlacik.sk


Šútovský vodopád

Je to najvyšší vodopád v Malej Fatre má celkovú výšku 38 metrov. Vznikol následkom vyzdvihnutia pohoria a poklesu Turčianskej kotliny.Vodopád sa nachádza na predpokladanej geologickej hranici medzi granitmi a granodioritmi. Samotné podložie je tvorené autometamorfovanými granodioritmi. Šútovský vodopád je napájaný vodami Šutovského potoka, ktorý pramení v zaujímavom skalnom útvare Mojžišove pramene. Priamo nad vodopádom má potok šírku 2,5 metra.

Dostaneme sa k nemu z obce Šútovo po modrej turistickej značke, opačným smerom od Chaty pod Chlebom okolo Mojžišových prameňov.

Viac informácii >>

2018 07 14 12.38.00 1280x899

Zdroj: sdetmi.com


Ekocentrum Zázrivá

Záchranná stanica v Zázrivej je určená na záchranu poranených, chorých alebo inak poškodených voľne žijúcich živočíchov a opustených mláďat. Zaoberáme sa ich liečením, rehabilitáciou, prípravou na vypúšťanie a vlastným návratom vyliečených jedincov do prírody. Najčastejšími druhmi sú: orol skalný, myšiak lesný a sokol myšiar. Tieto tri druhy tvoria zhruba 1/3 všetkých pacientov. V dlhodobom priemere sa nám darí vrátiť do prírody viac ako polovicu z prijatých živočíchov.

Viac informácii>>

35860407 2170152389713531 3278261821647093760 o

zachranazvierat.sk


Adventure golf, Zázrivá

Drevenice Jánošíkov dvor vás nalákajú nie len na brydzové halušky, ale aj na golfovú hru pre celú rodinu. V príjemnom prostredí si spríjemníte deň minigolfom, deti si môžu poskákať na trampolíne, zahrať basketbal, pohladkať mačičku či zajačiky.

13059834 1164144780282711 3752274 n 1462535634

janosikovdvor.sk


Rabkoland, Rabka - Poľsko

Síce za hranicami v Poľsku, ale nie ďaleko (upozorňujeme nezabudnúť si doma detské pasy!). Rabkoland je zábavný park s bohatou ponukou zábavných atrakcií typických pre lunapark. Rabkoland sa nachádza v Malopoľskom vojvodstve, v meste Rabka-Zdrój. Rabkoland – tajuplné miesto preplnené dobrodružstvom a zábavou, v ktorom vládne úsmev a radosť. Mohlo by sa zdať, že sa táto krajina nachádza niekde za siedmimi horami a siedmimi dolinami, ale nie je to tak. 

Rabkoland

Zdroj: sdetmi.com


A ak vám stále bude málo, jednoducho zájdite do lesa na čučoriedky, alebo huby. Deti budú mať obrovskú radosť :)

IMG 1161

 

Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu

  • Ľuboslav 21.12.2018, 23:26

    Super inšpirácia na výlety do čarovného prostredia oravskej prírody a kultúry,nám sa veľmi páčilo.

  • Dada 17.12.2018, 00:13

    Orava je krásna. V zime aj v lete. Ubytovanie sa dá vybrať od lepších hotelov s kvalitnymi sluzbami až po lacnešie priváty. Lyžovanie, turistika, kúpanie, pamiatky, atrakcie. Odporúčam!

RSS kanál pre komentáre na tejto stránke | RSS kanál pre všetky komentáre

Napíšte komentár