05. 06. 2020 Laura 23°C Búrky

Top 15 tipov ako si s deťmi užiť májové dni

Autor: marylyn, Foto: all-free-download.com, pinterest.com, shutterstock.com, spisskyhrad.com, wallpaperswide.com, wallup.net

Viete, ako si s detičkami vychutnať májové dni? Užívajte si slniečko a trávte veľa času vonku. Oslávte medzinárodné májové dni, zájdite na prechádzku, objavujte nové nepoznané miesta... Prečítajte si naše tipy, možno sa necháte inšpirovať. :)

1. Zapíšte sa do škôlky

Ak máte doma drobčeka od 3 do 6 rokov, možno ste sa už rozhliadli po škôlkach v okolí. Zápisy sa aj tento rok konajú v máji. Pozrite si termín zápisu v tej vašej, nájdete ho na webovej stránke škôlky. 

toy story 3 kindergarten wallpaper 1024x576


2. Oslávte Deň matiek

Druhú májovú nedeľu už tradične oslavujú svoj sviatok všetky mamičky. Pripravte im vlastnoručne vyrobený darček - namaľujte obrázok, vystrihnite srdiečko alebo natrhajte kytičku do vázy z kvetiniek, ktoré rastú všade okolo. Vyberte si voňavý orgován, farebné tulipány či veselé sedmokrásky. 

shutterstock 142336972


3. Pohľadajte rozkvitnutú čerešňu

... a dajte si pod ňou pusu. :) Pokojne plytvajte prejavmi i slovami lásky k rodičom, súrodencom, starým rodičom a všetkým svojim blízkym, máj je predsa lásky čas a tej nikdy nie je dosť. 

almond blossom cherry blossom japanese cherry trees

 

4. Vystrojte si opekačku

Slniečko nám hreje čoraz viac a láka nás tráviť čas vonku. Čo tak si cez víkend naplánovať opekačku? U babičky na záhrade alebo na lúke (samozrejme IBA na povolenom mieste na to určenom :) Nachystajte si voňavé špekáčiky a klobásky a nezabudnite na zeleninku. Tatko vystrúha dlhú paličku a založí ohník a maminka nachystá chlebík na papierové taniere. Dobrú chuť. :)

sausage grill sausage red sausage

 

5. Zahrajte sa na hasičov

4. mája majú svoj sviatok všetci hasiči. Zahrajte sa na jedného z nich - nasaďte si parádnu prilbu, do ruky vezmite hasičské autíčko a zachráňte lego domček z plameňov! Nezabudnite si prečítať aj legendu o svätom Floriánovi - patrónovi hasičov. Vedeli ste napríklad, že zachránil nemecké mesto Norimberg pred požiarom v ôsmom storočí? 

little fireman 700x466


6. Otvorte sezónu na hrade

Neváhajte a vyberte sa na výlet na jeden z našich krásnych hradov a zámkov. Spoznáte kúsok našej histórie, pozriete si, ako žili kedysi králi a princezné, vychutnáte si nádhernú panorámu a prežijete krásny spoločný výlet. Ak budú niektoré hrady zatvorené, určite vás poteší aspoň pohľad zvonka a prechádzka po areáli. :)

Vitajte Spissky hrad v jeseni

 

7. Nepremeškajte jedinečné nebeské divadlo

V máji si môžete na oblohe vychutnať meteorický roj Eta Aquaridy. Na našej pologuli bude mať intenzitu až 50 meteoritov za hodinu. Roj dosiahne maximum 5. – 6. mája a najlepšie sa bude pozorovať v druhej polovici noci. :)

star clusters galaxy star

 

8. Naplánujte si svoju dovolenku na Slovensku 

Aj dovolenka na Slovensku bude mať tento rok svoje čaro. Objavíte nové miesta, krásy Slovenska a podporíte tak aj našich podnikateľov. Očakávame jednu z najsilnejších letných sezón za posledné roky. Začnite si vašu dovolenku plánovať už teraz, pretože voľné termíny na letnú sezónu sa rýchle míňajú!

2020 02 24 13.51.16

Zdroj: sdetmi.com

9. Strávte krásny spoločný rodinný deň

Presne uprostred mája sa po svete oslavuje Svetový deň rodiny. Strávte ho aj vy spoločne, alebo si naplánujte pohodový rodinný víkend. Prejdite sa centrom mesta a objavte vzácne pamiatky, ktoré ukrýva. Zájdite na zmrzlinu či palacinky so šľahačkou. Užívajte si spoločne strávený čas. 

the outskirts of a family of three highdefinition picture

 

10. Napite sa mliečka

Viete, že v máji máme aj Medzinárodný deň mlieka? Napite sa ho dosýtosti, obsahuje veľa vápnika, vitamínov, minerálov i aminokyselín. Ak ho nemáte radi samotné, doprajte si jogurt, tvaroh alebo si navarte puding či krupicu. V týchto jarných mesiacoch nevynechajte ani návštevu farmy, kde naživo uvidíte, ako nám mliečko dáva kravička. Jednu kravičku si môžete aj adoptovať, stačí papať veľa slovenských mliečnych výrobkov a registrovať sa na webe. :)

milk bottle wallpaper 1280x768

 

11. Navštívte múzeum

V druhej fáze uvoľňovania opatrení proti šíreniu pandémie by už mali byť verejnosti dostupné aj múzeá. Počkajte si a užite si poznávací výlet v niektorom z nich. Prežite neopakovateľnú atmosféru a odneste si domov nezabudnuteľné spomienky. 

benz mercedes museum

 

12. Bublifukujte

Azda všetky deti milujú tie krehké, guľaté, dúhové bublinky, ktoré prasknú pri najmenšom dotyku s čímkoľvek. :) Fúkajte si ich, čo vám sily stačia! Tým menším s tým môžete pomôcť, alebo ich nechajte ich všetky pochytať. V obchodoch nájdete skutočne obrovský výber bublifukov od výmyslu sveta. Ak vám dôjde náplň, nalejte si do fľaštičky prostriedok na riad a zrieďte ho vodou. A ak budete mať chuť, môžete sa zúčastniť hromadného bublifukovania vo vašom meste (informácie nájdete na našom Facebooku :).

shutterstock 104648267

 

13. Zasaďte si svoju vlastnú kvetinku

Jar hrá všade okolo krásnymi farbami. Vneste si ju aj k sebe domov. Zasaďte si v záhradke pred domom alebo na balkóne do milého kvetináča svoju vlastnú kvetinku, o ktorú sa budete každý deň starať. Vyberte pre ňu teplé slnečné miesto a každý deň jej doprajte dostatok vody, aby nezvädla. Pani kvetinárka v obchode vám určite rada poradí, aký kvietok si vybrať. :)

flowers plant balcony

 

14. Pripravte sa na Deň detí

Aj keď Deň detí pripadá až na 1. júna, viacero podujatí sa tento rok bude pri príležitosti sviatku všetkých detí konať už posledný májový víkend. Pozrite si akcie vo vašom meste, vyberte si vášmu srdcu najbližšiu a potešte svoje ratolesti pekným programom. :)

happy twin girls 560682

 

15. Pohľadajte v okolí studničku

Ak sa pôjdete prejsť do lesíka, skúste sa poobzerať po maličkej búdke, odkiaľ tečie lesný pramienok, a napite sa čerstvej vody priamo z lesa. Alebo sa skúste opýtať v turistickej kancelárii vášho mesta na studničky v okolí. Možno budete prekvapení, že aj vo vašom meste sa nejaká ukrýva.

wishing well well old


16. Naplánujte si tábory na leto

Urobte si plány na leto už teraz. Prihlasovanie do letných táborov sa už začalo a niektoré termíny sú už teraz obsadené. Neváhajte sa rezervujte si miesto včas. Vyberte si denný alebo pobytový tábor, môžete sa nechať inšpirovať aj tábormi na našej stránke. :)

36052 nature sunset landscape camping 736x459

 

Napíšte komentár