Futura Science Center

Autor: Petra V, Foto: Futura Moson
Adresa:FUTURA Interaktívne Prírodovedné Centrum Zážitkov 9200 Mosonmagyaróvár Szent István király út 142. Maďarsko Telefón:+36 96/566-280 E-mail:info@futuramoson.hu www:stránka organizátora
Hodnotenie:

Futura Science Center to je centrum zážitkov s množstvom programov, domom hier a zážitkového učenie sa. 

Nachádza sa len 17 kilometrov od hraničného priechodu Rajka v zrekonštruovanej tristoročnej obilnej sýpke. Zažite prírodné úkazy na vlastnej koži, pozrite si model skúmania vesmíru ako aj atraktívne prezentovanie zákonov gravitácie a zotrvačnej sily. Na štyroch poschodiach sa zoznámite so štyrmi prírodnými živlami: so vzduchom, ohňom, zemou a vodou.

Hraboš severský panónsky sa stal maskotom FUTURY. Našiel svoj domov vo FUTURE, v 300-ročnej niekdajšej obilnej sýpke v Mosonmagyaróvári. Niekoľko storočné trámy, pôvodné múry a niekdajšie zariadenia Futury pripomínajú atmosféru minulosti. Namiesto obilných zŕn sa však na ploche s veľkosťou štyroch basketbalových ihrísk nachádzajú tie najfantastickejšie hry.

Sekcie stálej výstavy

 • ÚROVEŇ VODY predstavuje také prírodné úkazy na rozlohe 20 m2, pre ktoré inokedy by sme museli obísť celú Zem. Uvidíte hory, údolia riek, jazerá, prieplavy a oceán, a to nielen ako pekná prírodná panoráma, ale ako živá, pulzujúca, podľa vlastných zákonov pôsobiaca a nezriedka aj neúprosná prírodná sila.
  
 • NA ÚROVNI ZEME výstavné exponáty atraktívnym spôsobom prezentujú najdôležitejšie fyzikálne zákony vzťahujúce sa na zachovanie energie, gravitáciu a zotrvačnú silu.
 
 •  V ríši vzduchu prácu vetra pri tvarovaní prírody predstavuje Piesočná púšť, pomocou Testu veterného mlynu môžeš spozorovať fungovanie veterných elektrární a okrem toho toto zariadenie dokáže aj merať rýchlosť vetra. Na ÚROVNI VZDUCHU ťa čaká ešte výboj diaľkového vedenia vysokého napätia, blesky, zmysel pre rovnováhu, pristávací modul na Mesiaci a Vtáčia stena.
 
 • Na ÚROVNI OHŇA môžeš zažiť prekvapenia v súvislosti s naším Slnkom, viditeľným svetlom! Tmavá komora, fosforeskujúca stena, hry súvisiace so zrkadlom, laserová zbraň... Vyskúšaj všetky!
   
 • Hviezdy a obloha sú k nám najbližšie v podkroví. Kde inde by sa nachádzali prostriedky spojené s astronómiou? Jedným zo zvláštnych prvkov výstavy FUTURA je Mini Space World na celkovej ploche 40 m2, ktorý modeluje skúmanie vesmíru.
  
 • Simulátor lietadla - Lietadlo Boeing 737 NG je jedným z najpopulárnejších typov súčasnosti. Simulátor je na vzhľad úplne verným zobrazením lietadla a jeho technické vybavenie celkom zodpovedá pôvodnému stroju. V simulátore sa nachádzajú 2 sedadlá pre pilotov a 4 sedadlá pre pasažierov, tým pádom si naraz až piati hostia môžu užívať realistický let a zážitok z riadenia lietadla, keď sa v danom prípade budú striedať aj v sedadle pilota. Hostia si môžu vybrať z viacerých možnosti letu, napríklad prehliadka mesta, let na určenej trase, atď. a okrem toho sa k letu môžu priradiť aj poveternostné podmienky (sneženie, dážď, prehánka, hmla, atď.). Informácie o projekte, fungovaní simulátora lietadla a rezervácii na internete nájdete TU.


Narodeniny

Narodeninová oslava, zábava, party na výnimočnom mieste? FUTURA – V ohni, Vo vode, Vo vzduchu, Na zemi.
Pre deti?
Že váhate! Zorganizujte oslavu pre svoje dieťa alebo vnúčikov u nás - aby sa im tento deň navždy zaryl do ich pamäti! Balóny, torta, darčeky z vďaky, sendviče, „bádateľská cesta“ so zaujímavými stanicami: už si to ocenia aj škôlkari ocenia a mladí nástroční sa budú cítiť skutočne „cool“ pri usporiadaní takýchto narodením. Svojim kamarátom môžete poslať aj pozvánku na oslavu narodenín v centre FUTURA.
 
Pre priateľov?
No samozrejme! Usporiadaj oslavy narodením pre svoju kamarátku alebo pre najlepšieho priateľa – lebo coolovejšie miesto ako je centrum FUTURA aj tak márne budeš hľadať! Zariadime ti, aby sa na všetkých LCD monitoroch zobrazovali fotografie oslávenca! A v bufete si môžete objednať pre vás vyhovujúce nápoje a niečo pod zub.
 
Pre rodičov?
Áno! Nakoľko FUTURA je miestom, kde za pár minút zabudneš na svoj vek. Môžete v sebe nájsť to svoje detské ja. Tu každý môžete klamať o svojom veku! Usporiadaj pre svoj ocka, maminku oslavu narodenín v centre FUTURA a prekvapenie je zaručené!
 
 

Bufet

Ponuka bufetu: obrovský teplý sendvič, hrianky, hotdog, nealkoholické nápoje, káva, mliečne kokteily, pri predchádzajúcej objednávke aj obed.
- menu teplého sendviču 850,- Ft (teplý sendvič + nealkoholický nápoj + čokoláda)
- menu hotdogu 750,- Ft (hotdog + nealkoholický nápoj + čokoláda)
 
V prípade objednávky pre viac ako 10 osôb, 3 pracovné dni vopred možnosť objednať si obed:
- Denná polievka, boloňské špagety 850,-
- Denná polievka, mäso s tarhoňou s kyslou prílohou k jedlu 850,-
- Denná polievka, pečené kuracie stehná s dusenou ryžou a kyslou prílohou k jedlu 850,-
- Denná polievka, plnené kura na spôsob „Gödöllő“ s dusenou ryžou a kyslou prílohou k jedlu 850,-
- Denná polievka, pečené bravčové mäso s lečom a dusenou ryžou 850,-
Každá skupina si môže vybrať jedno menu!Vstupné

 • Dospelí 2200Ft
 • Deti, študenti (3-26 rokov) 1800Ft
 • Rodinná vstupenka (2 dospelí + 2 deti) 6500Ft)
 • Zľavy: Deti do 3 rokov majú vstup zdarma., Skupinová zľava (min. 15 osôb) 10 %, Karta Szigetköz, Erlebniscard, Zaren club 10 %, Hungarycard 10 %

Otváracie hodiny

01.11.2015.- 31.03.2016.
 •  pondelok, utorok, streda                                 zatvorené 
 • štvrtok, piatok, sobota, nedeľa                     10:00-18:00
 01.04.2016.- 31.10.2016.
 •  pondelok, utorok, streda, štvrtok, piatok, sobota, nedeľa      10:00-18:00

 

Mapa: N 47° 51′ 13″ E 17° 16′ 47″

Mapa sa nahráva...

Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu

 • Marika 06.01.2018, 10:05

  Je to blízko slovenskej hranice. Keď sme tam došli boli tam aj slovenské skupiny, takže nam poradili kam máme isť, čo vyskúšať.

 • michaela 17.08.2016, 15:36

  Super vedecké centrum, zabavia sa deti aj dospelí, je to ca 30 min od Bratislavy, boli sme tam vyše 3 hodiny, veľmi zábavné a poučné. Napriek tomu, že nevieme po maďarsky, tak k mnohým hrám/ atrakciám nebolo treba vysvetľovanie a pri vchode sme obdržali sme leták po slovensky. S väčšinou personálu sa dalo po dohovoriť po anglicky. V určité hodiny, niekedy aj každú pol hodinu, majú prezentácie, určite odporúčam ísť na planetárium, aj na elektrický výboj, obe boli super (i napriek tomu, že sme skoro nič nerozumeli :) ).

RSS komentárov na tejto stránke | RSS všetkých komentárov

Napíš komentár

Toto pole je požadované