14 tipov čo robiť s deťmi v apríli

Autor: marylyn, Foto: all-free-download.com, imgcluster.com, newhdwallpapersin.com, Pinterest, shutterstock.com, wallpaperscraft.com, wallpapersinhq.pw

Máme tu apríl a my vám prinášame tipy, čo robiť s deťmi aj tento mesiac. Vybláznite sa, zašportujte si, zájdite na výlet či tvorte doma. Hlavne ho trávte spoločne celá rodinka. :)

1. Vychutnajte si Deň bláznov

Prvý aprílový deň patrí už tradične všetkým nezbedníkom. Vymyslite si nevinný žartík a vystreľte si z kamaráta. Vtipkujte a smejte sa. Smiech lieči a zábavy predsa nikdy nie je dosť. :)

39041451 m


2. Podporte boj proti rakovine

Liga proti rakovine organizuje aj tento rok Deň narcisov, ktorý sa bude konať 11. apríla. Podporte dobrú vec a prispejte svojou troškou do zbierky pre ľudí, ktorých zasiahla táto zákerná choroba. Kúpte si živý narcis alebo si malý žltý kvietok pripnite na kabát.

Daffodils Latest HD Wallpapers Free Download 10


3. Oslávte Deň Zeme

Viete, kedy naša Zem oslavuje narodeniny? Je to 22. apríla. Pripravte jej darček - urobte si zoznam, kde môžete v domácnosti ušetriť energiu a zaveďte to do praxe po celý rok. Alebo sa naučte recyklovať. Postačí začať papierom, plastom a sklom, na ktoré máte presne vyhradené smetné koše pred vchodom. Naučte sa ich farebne odlíšiť a urobte si z vysýpania smetí zábavu.

earth blue planet globe


4. Zapíšte deti do prvého ročníka

Od 1. do 30. apríla bude prebiehať zápis detí do prvého ročníka základnej školy. Ak bude mať vaše dieťa do 31. augusta šieste narodeniny, máte povinnosť ho zapísať na niektorú základnú školu a to aj bez ohľadu na to, či rozmýšľate o odklade školskej dochádzky. 

kid writing letter today 150630 stock tease bfbb456ad27f219436911fb42df0b528


5. Privítajte lastovičky

S jarou prilietajú zo zimných krajín naspäť domov obľúbené a najmä užitočné vtáčiky - lastovičky. Často si stavajú hniezda blízko ľudských príbytkov, niekedy aj priamo na balkóne. Nebúrajte im hniezdo, iba ho ochráňte proti pošpineniu balkónu. Onedlho sa budete môcť tešiť z maličkých štebotajúcich mláďatiek. Navyše vás zbavia nepríjemných múch, tie totiž chytajú a živia sa nimi.

male tree swallow 810905


6. Zatancujte si

Koncom apríla sa na viacerých miestach konajú rozličné tanečné podujatia či predstavenia k Medzinárodnému dňu tanca, ktorý pripadá na 29. apríla. Pripravte si vlastný program a zatancujte si doma, na záhrade, na krúžku v škole alebo sa zapíšte na tanečný kurz a naučte sa nové tanečné kreácie. :)

shutterstock 55322995

 

7. Tešte sa z jarného dažďa

Apríl zvykne byť premenlivý a daždivejší ako iné mesiace v roku. Ak vonku práve prší, netrápte sa. Obujte si gumáky, oblečte nepremokavú bundičku a nohavice, roztvorte veselý dáždnik a hor sa preskakovať všetky mláky! A ak práve nemáte náladu tráviť čas vonku, vyberte si nejakú peknú aktivitku na strávenie daždivého dňa doma.

shutterstock 85611406


8. Navštívte niektorý z regionálnych Lesníckych dní

Pri príležitosti Dňa zeme sa na viacerých miestach Slovenska konajú Lesnícke dni, na ktorých je pre všetkých pripravený krásny sprievodný program. Vo Zvolene sa môžete stretnúť s vílami a škriatkami v čarovnom lese, naučiť sa poznávať lesné semienka či pozrieť si veselé divadielko. V Bratislave je pripravených množstvo súťaží, člnkovanie, lanovka či vatra. Nájdite si v programe na našich stránkach aj svoje mesto. :)

forest spring sunlight

 

9. Vysaďte si na balkóne bylinkovú záhradku

Práve teraz je ten správny čas začať práce v záhradke, okopať políčko a zasadiť semienka, aby sme sa na jeseň mohli tešiť z krásnej a chutnej zeleninky a ovocia. Ak záhradku nemáte, nezúfajte. Vytvorte si svoj vlastný mini záhon priamo na balkóne. Postačí vám naň dlhý kvetináč, zemina a semienka podľa vlastnej chuti. Zasejte si do zeme bazalku, pažítku či petržlen. Skúsiť môžete aj jahody - kúpte hotové priesady a zasaďte ich do črepníkov. Nezabudnite pravidelne polievať a dopriať záhradke veľa slniečka.

herbs

 

10. Vneste do svojich príbytkov záplavu veselých farieb

Vonku hýri jar farbami. Prineste si ju aj dovnútra. Prestrite si stôl na do výrazných veselých farieb, na biely obrus položte zelenú štólu a k tanierom uložte žlté obrúsky. Natrhajte si fialový orgován, žltučký zlatý dážď či červené tulipány a potešte sa voňavou nádherou. Stoličky či gauč si ozdobte farebnými vankúšikmi, razom tak zaženiete jarnú únavu.

endearing 983353

 

11. Športujte, čo vám sily stačia

Neseďte doma a vyrazte von zašportovať si na slniečko a čerstvý vzduch. Behajte, bicyklujte sa, kolobežkujte, obujte si kolieskové korčule a hor sa brázdiť ulice. Najmenších posaďte na odrážadlo, dievčatká nechajte behať s bábikou v kočiariku.  Alebo si zvoľte pokojnú nedeľnú rodinnú prechádzku v parku či záhrade.

rollerblade skate boots

 

12. Kreslite si na chodníky

Ak radi maľujete, vyskúšajte to aj vonku. Vezmite do ruky farebné kriedy a pomaľujte všetky chodníky krásnymi veselými obrázkami. Pripravte si doma vlastnoručne vyrobenú kriedu zo sadry a temperových farieb a ohúrte ňou kamarátov. :) Zarobte si sadru podľa návodu, pridajte žiarivé farby, poriadne premiešajte a nalejte do silikónových formičiek rôznych tvarov. Nechajte uschnúť aspoň dva dni. 

chalk pencil colored close up 4605 602x339


13. Naučte sa žonglovať

Páči sa vám tanec farebných loptičiek vo vzduchu? Vyskúšajte si to aj vy, 18. apríl je totiž medzinárodný deň žonglovania. Začnite s dvoma loptičkami a postupne skúste pridať tretiu. Pripravte si vlastné číslo a predveďte ho rodičom cez víkend.

juggling clown


14. Vyrobte si farebnú vrtuľku 

Apríl nemusí byť len pochmúrny. Vneste doň farby napríklad aj veselou farebnou vrtuľkou, ktorá sa roztočí akonáhle zafúka hoci aj slabý vetrík. Môžete vyrobiť jednu aj pre kamaráta a spoločne sa pretekať, ktorá sa bude točiť rýchlejšie. :)

PicMonkey Collage


☼ Náš tip na výlet ☼


Urobte si v apríli celá rodina výlet do Bratislavy. Aj tento rok Hlavné mesto pripravilo obľúbené podujatie Bratislava pre všetkých, kedy bratislavská samospráva otvorí svoje brány pre všetkých počas 16. ročníka mestského sviatku, ktorým si mesto pripomína udelenie historických výsad. Podujatie sa uskutoční od 27. do 28. apríla 2019. Kompletný program pre jednotlivé dni nájdete na našej stránke. :)

Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu

Túto stránku zatiaľ nik nekomentoval. Buďte prvý!

RSS komentárov na tejto stránke | RSS všetkých komentárov

Napíš komentár