26. 10. 2021 Demeter 13°C Jasno

Kúpaliská v Rakúsku do 30 minút od Bratislavy

Autor: Laura , Foto: Facebook, cestovanie.biz, cestujemeposvete.sk, podersdorfamsee.at, mojerakusko.sk
Adresa:Rakúsko Telefón: www:stránka organizátora
Hodnotenie:

Kúpaliská v Rakúsku vylúdia hneď človeku úsmev na tvári a nemizne počas celého dňa. Krásna čistučká voda, upravené trávniky, tobogány, atrakcie pre deti a aj ešte celkom prijateľné ceny.  Ani na týchto kúpaliskách nie je o slovenčinu a slovákov núdza :)

Kúpalisko Bergbad - Hainburg a.d. Donau

Clip 25Niekoľko málo kilometrov od hraníc s Rakúskom nájdete kúpalisko Bergbad v Hainburgu. Je umiestnené na úpätí kopca Braunberg neďaleko národného parku Donau Auen. Veľká zelená lúka ponúka dostatok miest na ležanie, oddych a zábavu či na slnku alebo v tieni. 50-metrový plavecký bazén je vyhrievaný solárnou energiou. Pre deti je k dispozícii detský bazén, vodná šmýkačka a pre tie staršie i skokanská veža (1, 3 a 5 m). Zabaviť sa možno pri viacerých športových aktivitách (mini golf, stolný tenis, plážový volejbal). Bufet ponúka klasické kúpaliskové vychytávky.  V prípade zlého počasia je areál zatvorený.

 

Kontakt: 0043 2165 62 111 46
Oficiálna stránka: http://www.hainburg-donau.gv.at


Kúpalisko v Prellenkirchen, Erlebnisbad

kupalisko prellenkirchenKúpalisko v malom rakúskom mestečku Prellenkirchen  je z Bratislavy o 5k m ďalej než kúpalisko v Hainburgu. Poteší však aj pokojnejšia atmosféra a bezplatné parkovanie v tieni stromov  priamo pred areálom. Na kúpalisku sa nachádzajú detský bazén a dva veľké bazény, v ktorých nájdete atrakcie ako tobogan a vodný hríb.  Vstupné je možné platiť iba v hotovosti. V prípade zlého počasia je areál zatvorený.

 

Kontakt: Neustiftgasse 38, 2472 Prellenkirchen, 0043 02145 2398
Oficiálna stránka: www.prellenkirchen.gv.at


Kúpalisko Parkbad – Bruck an der Leitha

Kupalisko Parkbad Bruck6

Kúpalisko Parkbad sa vyznačuje parádnou čistou vodou a je približne 30 minút jazdy autom od Bratislavy. Výhodou je príjemná poloha blízko lesíka a množstvo stromov, ktoré ponúkajú tieň. K vybaveniu strediska patria 4 bazény s rôznou veľkosťou, mostíky na skákanie do vody, tobogan a šmykľavky. Nechýbajú stánky s občerstvením a zaujímavou ponukou Aj keď nejde o termálne kúpalisko, nedá sa povedať, že by bola voda chladná. Nechýbajú ihriská pre plážový volejbal, pre deti sa tu koná počas prázdnin zaujímavý program (presnejšie a aktuálne info skôr povedia rakúske stránky). Pre najmenších tu tiež robili plavecké kurzy, poriadané len v nemčine. V prípade zlého počasia je areál zatvorený.

 

Kontakt: Parkbadstrasse 5, 2460 Bruck a.d.Leitha, +43 2162 63813
Oficiálna stránka: www.parkbad-badischl.at

 

Prírodné kúpalisko Bründlbad  - Neudorf bei Parndort 

Kúpanie bez chlóru Vás čaká v Bründlbad Neudorf v blízkosti Parndorfu. Celková vodná plocha prírodného bazéna je 1 270 m². Asi polovica je k dispozícii ako kúpacia časť.  Prístup k vode je cez niekoľko drevených chodníkov, ktoré tiež slúžia ako priestory na opaľovanie či oddych. V severnej časti sa nachádza vysadená regeneračná oblasť. Okrem toho je v juhozápadnej časti kúpaliska vonkajší rastlinný filter. Zábava na kúpanie aj pre deti zaručuje detská zóna s tobogánom, taktiež je tu "vodopád" - ako keby hrádza na hranie, kolotoč, pieskovisko, šmykľavka, basketbalový kôš, ping pong aj s raketami a loptičkou. Nechýbajú ani slnečníky a bufet.
parnd

Kontakt: Bründlbad / Riunjak, Badgasse 1, 2475 Neudorf bei Parndorf
Oficiálna stránka: www.neudorfbeiparndorf.at

 


Ako bonus ponúkame tip na kúpanie pri mori (tak do cca 1 hodiny cesty) - Seebad Neusiedl am See alebo sa môžete ísť pozrieť na Podersdorf am See - najkrajšiu pláž na Neziderskom jazere. Pozrite si tiež článok našej šikovnej redaktorky: Boli sme, videli sme....Podersdorf am See na Neziderskom jazere.

Krásny deň :)

posel

 

 

Pozrite si aj naše ďalšie tipy v Bratislavskom kraji, ktoré sme ako prvé zozbierali pre Vás :)

☼ Náš TIP pre vás na Slovensku ☼
Tipy kam s deťmi počas prázdnin či dovolenky >>> TU.

  

Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu

  • Helena 12.06.2015, 22:59

    Chodievame do Brucku a výborne.. Je tam veľa stromov, takže v pohode sa dá nájsť tieň pre dieťa..

RSS kanál pre komentáre na tejto stránke | RSS kanál pre všetky komentáre

Napíšte komentár