27. 09. 2020 Cyprián 17°C Dážď

VIDA science centrum v Brne

, Foto: VIDA science centrum
Adresa:Křížkovského 12 (pri výstavisku), Brno Telefón:+420 515 201 000 E-mail:info@vida.cz www:stránka organizátora
Hodnotenie:

vida3Pre všetkých, ktorí už stoja na nohách - a majú chuť sa niečo dozvedieť.
Pre tých najmenších (2-6 rokov) máme špeciálny vedecký kútik. Na všetky ostatné deti čakajú interaktívne kúsky: koleso na lane, veterná búrka, vesmírny monolit, vodíková raketa, záhada Bermudského trojuholníka ... Tak čo? Chcete si hrať?

Naše expozičné plochy majú cca 4600m2 a odporúčame si na návštevu vyhradiť minimálne 2 hodiny času. Ale pokojne aj celý deň! V cene základnej vstupenky je totiž aj možnosť zhliadnuť naše predstavenia plné zábavných pokusov a navštíviť aktuálne výstavu na 3. poschodí.
Všetky deti do 10 rokov môžu do expozície len v sprievode osoby staršej ako 18 rokov. Ak deti staršie, môžu do expozície aj samotnej. Ale pozor! Rodičovskú zodpovednosť nesiete aj naďalej vy.

vida1

SCIENCE SHOW
Počas svojej návštevy v science centre si môžete zájsť aj na naše predstavenie plné zábavných pokusov - takzvané SCIENCE SHOW. Len pozor, divadlo má obmedzenú kapacitu na 80 osôb.
Začiatky science show (presný čas je vždy hlásený rozhlasom):
Po - Pia: 10.30, 11.30, 15.30
So - Ne:  11.30, 15.30, 16.30

vida4

Expozícia VIDA! je úplne samoobslužná. K tomu, aby ste sa dozvedeli, ako si s exponátmi hrať, vám poslúži úvodných pár viet v popisoch exponátu (označené piktogramom ruky). Vaše prípadné otázky radi zodpovedia prítomní VIDÁtori.

Niektorí ľudia však aj napriek tomu dávajú prednosť NÁVŠTEVE SO SPRIEVODCOM. Pre nich sme pripravili možnosť objednať si svojho vlastného VIDÁtora - sprievodcu.
Táto služba je spoplatnená cenou 500 Kč (vr. DPH) * a možno ju objednať v čestine a angličtine.
Prehliadka trvá približne hodinu a maximálny počet návštevníkov v skupinke je 10 osôb.

** Službu "VLASTNÝ SPRIEVODCA" prosím objednávajte minimálne 6 týždňov pred plánovanou návštevou na info@vida.cz
 
* Okrem tejto sumy zaplatí účastníci skupinové vstupné (130Kč / osoba v skupine zloženej z detí a dospelých, 90 Kč / osoba v školskej skupine alebo obdobné organizovanej skupine detí či študentov).
** U viac ako desaťčlennej skupinky už by nebolo možné zabezpečiť, aby všetci dobre počuli komentár sprievodca a mohli si exponáty pohodlne
vyskúšať.

vida2

Občerstvenie:
Priamo v priestoroch nášho science centra reštaurácia nie je, ale máme tu hneď 3 relax zóny, kde sa môžete občerstviť kávou, pitím, niečím malým na zub alebo pokojne aj vlastné desiatou. Keby vás sužoval väčší hlad, v blízkosti pavilónu je rad možností, kde sa najesť - so vstupenkou z VIDA! science centra napríklad dostanete 10% zľavu na obed v reštaurácii hotela Voroněž.

vida5

KDE: V centre Brna, kúsok od Mendlova náměstí. Vchod je z ulice Křížkovského12 - oproti hotelu Voroněž. Áno, je to bývalý pavilón D. V blízkosti budovy je autobusová zastávka (linky č. 84 a 44).

vida6

Otváracie hodiny, vstupné a aktuálny program >>

V hotovosti prijímame iba platbu českými korunami.

vida8

Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu

  • Andrea 25.07.2015, 00:04

    Je to super! Určite odporúčam všetkým od 2 do 99 rokov. Určite sa tam budeme s deťmi pravidelne vracať.

  • Robo 07.05.2015, 22:02

    Spokojnost, nasim chalanom sa pacilo.

RSS kanál pre komentáre na tejto stránke | RSS kanál pre všetky komentáre

Napíšte komentár