26. 05. 2024 Dušan 26°C Prehánky, búrky

Rabkoland - poklad medzi poľskými zábavnými parkmi na dosah ruky

Autor: Annie, Foto: Rabkoland.pl, PR správa
Adresa:Rynek, 34-700 Rabka-Zdrój Telefón:+48 570 390 988 E-mail:park@rabkoland.pl www:stránka organizátora
Hodnotenie:

Jar plná zelene je ideálny čas rozhodnúť sa pre rodinný odpočinok. Na juhu Poľska, takmer na samotných hraniciach so Slovenskom, sa nachádza neobyčajné miesto plné jedinečných atrakcií pre deti. Hovoríme o zábavnom parku Rabkoland, ktorý je už roky jedným z najväčších turistických pokladov Rabki-Zdrój a celého regiónu Podhalie.

Komplex sa môže pochváliť bohatou, už 35-ročnou tradíciou. Ide o kombináciu zážitku s moderným pohľadom na dobrú zábavu. Všetko sa opiera na tematickej a pútavej zápletke, ktorú v parku vidno takmer na každom kroku. Dnes sa objekt rozprestiera na ploche 2 hektárov, pozostáva zo 6 tematických zón a takmer 50 atrakcií. Čo však fascinuje a pobaví najviac, sú ikonické miesta ako Veľký Ohýbač Času (ruské koleso) alebo Požierač skál. Srdcia najmladších ukradne aj najnovšia tematická zóna - Farma tety Marušky na čele so Zeleninovými vežami. Deti v nich využívajú nielen ďalekohľad na pozorovanie, ale aj vyhliadkovú plošinu či 12-metrovú šmýkačku, ktorá je skutočným zážitkom! Každá atrakcia má svoju históriu, identitu a jedinečný názov. Najmladší môžu padnúť do náručia vikingského sveta alebo sa vybrať do krajiny vynálezcu Krucabomby.

Rabkoland LOW 63

Zdroj: rabkoland.pl

No čím by bol Rabkoland, bez jeho malých hrdinov? Atrakcie a celá výzdoba objektu sa odlišuje svojou tematikou, vychádzajúc z rozprávkovej histórie parku a osudu veselej skupiny. O dobrú náladu a zábavu sa starajú krokodíl Oskar, klaun Mareček a pán Čmeliak. Spoznaním histórie Krucabomby či Irenkiných ovečiek si deti rozširujú obzory. - No dôležité je, že je to zábava spojená so vzdelávaním, ako aj stimulácia kreativity. Malí hostia vďaka unikátnym miestam získavajú vedomosti z oblasti prírody, geografie alebo histórie. Spoznávajú miestnu kultúru a zábavou pod holým nebom si zlepšujú psychomotorickú kondíciu - vysvetľuje Kamil Lech, hovorca Rabkolandu.

Nové atrakcie upútajú zrak

Zábavný park sa neustále rozvíja a túto sezónu pripravuje pre návštevníkov nové atrakcie. S prvým otvorením brán objektu (28. apríla) mohli deti a ich rodičia využiť novú Loď Vikingov. Je určená pre hostí s výškou od 105 cm a môže ju využívať 24 detí alebo 18 dospelých súčasne. Je to poriadna dávka emócií a cestovania až do neba. Najmladší každú chvíľu navštívia Záhradku, naplnenú obrovskou zeleninou. Uvidíme tam gigantickú mrkvu, paradajky aj reďkovky. Okolo sa objavia didaktické tabule zamerané na vzdelávanie. V Špajziarni sa zase hostia stanú súčasťou dobrodružstva s hrajúcimi sa myškami. Nájdete tam 5 miestností plných predmetov a nástrojov.

Rabkoland LOW 86

Zdroj: rabkoland.pl

V Rabkolande po vyčerpávajúcej zábave čaká na návštevníkov až deväť gastronomických bodov! V reštauráciách sa podávajú chutné obedy, ako aj rýchle a sýte občerstvenie a sladkosti, vrátane zmrzliny alebo vaflí. Hostia si môžu dať skvelý obed v Pasibrzuchu, ochutnať klasické talianske delikatesy v Pizzerii pod Palmami alebo sa ponoriť do sveta sladkostí v Sladkej Irene.

Očarujúca lokalita. Slováci si park obľúbili

Rabkoland rady navštevujú rodiny s deťmi (od 2 do 10 rokov), a to vďaka jedinečným atrakciám, ako aj výbornej polohe a dobrej dostupnosti. Ocenia to nielen poľskí, ale aj slovenskí turisti, ktorí sa do objektu často rozhodnú prísť práve pre blízkosť hraníc. Park sa nachádza len asi 40 km od Slovenska! Mnoho ľudí sa preto radi rozhodnú pre cestu do Poľska. Veľkým plusom je aj otázka kultúrnej podobnosti, srdečnosť obyvateľov severného suseda a atraktívne ceny.

Rabkoland LOW 21

Zdroj: rabkoland.pl

Ďalšou výhodou je malebná poloha Rabkolandu. Hostia oceňujú nielen jedinečnú krajinu pohoria Podhalia, ale aj nádhernú a zdraviu prospešnú mikroklímu v Rabke-Zdroju. Mesto susedí s úchvatnou horskou krajinou, čo je tiež obrovská devíza - dodáva Kamil Lech. Príchod do Rabky-Zdrój a návšteva areálu je hotovým receptom na oddych, relax a zábavu. Už dnes sa teda oplatí nasmerovať zrak k prihraničnému parku, najmä preto, že ho máte takmer na dosah ruky.

Otváracie hodiny:

 • otvorený denne od mája do októbra

máj august
10.00-18.00 h. (pondelok-nedeľa)
V prípade zlého počasia možná zmena otváracích hodín!

Cenník TU

 

Mapa: N 49° 36′ 31″ E 19° 56′ 54″

Mapa sa nahráva...

Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu

 • Aja 06.01.2021, 11:59

  Park odporucame, navstivili sme uz viac krat a detom sa vzdy paci. Je to naozaj blizko od Slovenskych hranic.

 • Helena 02.01.2021, 20:25

  Tento park odporúčam rodinám s malými deťmi,je to na štýl kolotočov,ktoré bývajú na jarmokoch. Našim deťom sa veľmi páčilo,viaceré atrakcie sme absolvovali viackrát

 • Jana 19.12.2020, 21:55

  Park je vhodný skôr pre mladšie deti do 8-10 rokov.

 • Majka M. 26.11.2019, 13:00

  Deti sa určite zabavia, atrakcií je celkom dosť. No pôsobili na mňa trochu staro. Po pravde, čakala som od toho viac.

 • Anežka 03.01.2019, 18:53

  Neďaleko hraníc sme tu došli a uvideli sme family park iného druhu ako na Slovensku. Platba kartou bez problémov, nie všade sa v Poľsku v týchto parkoch dá platiť kartou. Veľmi veľa atrakcií.

 • eva 26.12.2018, 00:32

  Cakala som nieco viacej. Jarmok na jednom mieste, ale za tu cenu ok.

 • Mária S. 06.12.2018, 08:01

  Deťom sa páčil Ice Racing

 • Angelika 09.01.2018, 02:32

  Dlho sme odolávali, lebo je to dosť ďaleká cesta ale nakoniec veľká spokojnosť, tešíme sa opäť na super zábavu :)

 • Peter 22.12.2016, 15:44

  Super atrakcia pre deti, určite pôjdeme i budúcu sezónu

 • Silvia 01.12.2016, 21:04

  odporúčam najme menším deťom..náš syn má 5-rokov a užil si to tam dosýta..za super cenu

RSS kanál pre komentáre na tejto stránke | RSS kanál pre všetky komentáre

Napíšte komentár