Rozprávková dedinka Habakuky na Donovaloch

Autor: Annie, Foto: Habakuky
Adresa:Donovaly-Mišúty Telefón:+421903 536 635 E-mail:habakuky@habakuky.eu www:stránka organizátora
Hodnotenie:

Nechajte sa vtiahnuť do sveta fantázie a prežite rozprávkové chvíle v každom veku. Pýtate sa kde? V pôsobivom prírodnom prostredí na Donovaloch pri Banskej Bystrici existuje, pre malých i veľkých, jedinečná rozprávková dedina Habakuky - Dobšinského rozprávkový svet.

Tvoria ju domčeky v štýle ľudovo-fantazíjnej architektúry, ktorým dominuje Škrupinkový zámok s jazierkom, amfiteáter s kapacitou cca 200 osôb a obchodný dom KÚRNIK ŠHOPA SENTER. V dedinke sa za občerstvenie či suveníry platí originálnou habakukáčskou menou – zlatými a striebornými mincami HABAKUKY, ktoré sa zamieňajú v zmenárni a nainštalovaných bankomatoch.

Autentické prostredie dedinky ožíva od začiatku mája do konca septembra interaktívnymi divadelnými predstaveniami slovenských ľudových rozprávok v podaní hereckého súboru, v domčekoch predvádzajú remeselné umenie našich predkov študenti odborných a umeleckých škôl a šikovní animátori vedú deti ku kreatívnej činnosti v tvorivých dielňach.

Oddychovú zónu tvorí priľahlá lúka s preliezkami, hojdačkami a minizoo. V období mesiacov október-apríl je dedinka otvorená na samostatnú prehliadku architektúry areálu a expozícií nainštalovaných v jednotlivých domčekoch. Na objednávku je pripravený špeciálny program pre organizované eventy.

Vstupné a otváracie hodiny: TU  

 

Mapa: N 48° 52′ 47″ E 19° 13′ 56″

Mapa sa nahráva...

Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu

 • marianaBB 21.11.2015, 15:31

  vraciame sa pravidelne, zabavime sa cela rodina, vyrabame v dielnach, oddychneme pri rozpravkach, zvieratkach, preliezkach.konaju sa tu aj firemne akcie, z ktorych odchadzame medzi poslednymi. carovne miesto

 • Vladimíra 21.11.2015, 08:09

  Boli sme s deťmi (1. stupeň) na výlete, ale povedali sme si, že tento výlet už nezopakujeme. Zlá organizácia, dlho sme čakali, kým sa začali rozprávky. Chaotické premiestňovanie z miesta na miesto. Nepáčil sa nám systém nákupu za ich peniaze, deti dlho čakali v rade, kým si peniaze zamenili, automat nefungoval.

 • lea 31.08.2015, 20:11

  Vstupné brutálne predražené. Za 10 minút prebehnuté, priestor neudržiavaný, ak si chcete niečo zajesť za denné menu dáte 9€ ( 4,50 habakukov), kávu s mliekom v plastovom pohári 3€ ( 1,50 habakuka). ... Nikdy sa tam nevrátime ...

 • Andrea 23.07.2015, 16:58

  Habakuky sme navštívili zhruba pred tromi rokmi, boli sme nadšení, konečne niečo zaujímave pre naše deti. Verili sme, že sa to bude i naďalej zveľaďovať, zdokonalovať a rozširovať. A tak sme sa po rokoch opäť rozhodli, že Habakuky navštívime. Naše nadšenie hneď pri vstupe pominulo, vstupné predražené. Kulisy, domčeky schátrale, tvorivé dielne - urob si sám čo chceš a čo vieš, atmosféra žiadna, nálada nula bodov. Nič zaujímavé, nič nové. Maximálne sklamanie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Už sa tam nikdy nevrátime! Neodporúčame!

 • Silvia 18.12.2014, 22:02

  Boli sme, ale nie je to miesto, kam by sme sa vracali. Je to malinke, nie je to vhodne ako celodenny vylet, skor ako vylet, ktory mate po ceste, je to tak na hodinku-dve a nemate co robit, tak ale pre deti je to take vnorenie sa do rozpravky :)

 • Vilma Pliešovská 18.12.2014, 19:26

  Originálne miesto, aké nemá na Slovensku konkurenciu. Krásne a určite zaujme veľkých aj malých.

 • Beáta 18.12.2014, 12:30

  Vstupné predražené. Boli sme sklamaní, čakali sme niečo viac. Ale domčeky sa nám páčili. Navštívili sme na jar.

 • Maťo 17.12.2014, 00:30

  Vstupné by mohlo byť lacnejšie, pretože viac početné rodiny posielajú len deti a rodičia čakajú za plotom :( Ináč nám sa tam páčilo a malá dodnes spomína na predstavenie.

 • Lubica Szabo 15.12.2014, 21:20

  Boli sme sklamní. Celý dojem z Habakukov: vybudované z EU peňazí a už ďalej neudržiavané a len sa tam ryžuje. No aspoň herci/animátori si snáď privyrobia.

 • Mária Zemková 15.12.2014, 16:09

  Velmi pekne prostredie,ale divadielko sme nezazili. Na to, ze vtedy tam nebola ziadna aktivita, bolo vstupne dost vysoke.

RSS komentárov na tejto stránke | RSS všetkých komentárov

Napíš komentár