Rozprávková dedinka Habakuky na Donovaloch

Autor: Annie, Foto: Habakuky
Adresa:Donovaly-Mišúty Telefón:+421903 536 635 E-mail:habakuky@habakuky.eu www:stránka organizátora
Hodnotenie:

Nechajte sa vtiahnuť do sveta fantázie a prežite rozprávkové chvíle v každom veku. Pýtate sa kde? V pôsobivom prírodnom prostredí na Donovaloch pri Banskej Bystrici existuje, pre malých i veľkých, jedinečná rozprávková dedina Habakuky - Dobšinského rozprávkový svet.

Tvoria ju domčeky v štýle ľudovo-fantazíjnej architektúry, ktorým dominuje Škrupinkový zámok s jazierkom, amfiteáter s kapacitou cca 200 osôb a obchodný dom KÚRNIK ŠHOPA SENTER. V dedinke sa za občerstvenie či suveníry platí originálnou habakukáčskou menou – zlatými a striebornými mincami HABAKUKY, ktoré sa zamieňajú v zmenárni a nainštalovaných bankomatoch.

Autentické prostredie dedinky ožíva od začiatku mája do konca septembra interaktívnymi divadelnými predstaveniami slovenských ľudových rozprávok v podaní hereckého súboru, v domčekoch predvádzajú remeselné umenie našich predkov študenti odborných a umeleckých škôl a šikovní animátori vedú deti ku kreatívnej činnosti v tvorivých dielňach.

Oddychovú zónu tvorí priľahlá lúka s preliezkami, hojdačkami a minizoo. V období mesiacov október-apríl je dedinka otvorená na samostatnú prehliadku architektúry areálu a expozícií nainštalovaných v jednotlivých domčekoch. Na objednávku je pripravený špeciálny program pre organizované eventy.

Vstupné a otváracie hodiny: TU  

 

Mapa: N 48° 52′ 47″ E 19° 13′ 56″

Mapa sa nahráva...

Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu

 • Renka 10.07.2019, 11:30

  Vysoké vstupné, suveníry ani nehovorím. Piaty rok tie isté rozprávky, treba zmenu. Inak herci sú super. Výber jedla pre deti nič moc, len hranolky a samé somariny. Preliezačky a hojdačky v hroznom stave. Ďakujem tento rok určite návštevu vynecháme. Plán dobrý, ale to slovenské podnikanie na zaplakanie.

 • Viera M. 23.11.2018, 22:22

  Trochu velke vstupne, na to co ponukaju. Domceky su pekne z vonka, vo vnutri sme cakali viac domcekov rozprakovo doladenych. Predstavenia su pekne, no skor pre starsie deti. Vsetko sa plati navyse a je to dost drahe..... aj ponuka obcerstvenia je draha a mala.

 • Mgr. Martina Drienova 18.10.2018, 17:16

  Chodím s deťmi každý rok, ale musím povedať, že rok od roku horšie a horšie. Areál zanedbaný, rozťahaný a okrem pekných domčekov z rozprávok a rybníka Vás prostredie ničím nezaujme. Práve naopak, hneď do oka človeku padne akási čínska budova, v ktorej sa síce hrajú predstavenia, no vôbec sa do slovenskej rozprávkovej dedinky nehodí. Chcelo by toviac menších domčekov. Rozprávky pekné, ako každý rok, hlavne Medovníková chalúpka a Martinko Klingáč, no rozprávka o drevenej krave sa nepáčila ani len mojim deťom, pretože ju nepochopili. Bábkové divadlo v čiernom meste bolo zbytočne dlhé, no našťastie ju herci zručne odohrali a zabavili nás.

  Navyše k hercom. Rozprávala som sa s niekoľkými. Boli príjemný, ochotný a plný rozprávkovej nálady.

  Nápad s HABAKUKMI, ktorými sa dá platiť je síce pekný, no nepozorný ľudia, ktorý Habakuky navštevujú pravideľne si ani len nevšimnú zdražovanie. A to nie len v jedle, ale hlavne v suveníroch. Ale stále nechápem prečo, keď mám na lístku napísané, že je to poplatok za členské na 1 deň, tak sa nemôžem do areálu vrátiť.

  Jediné, za čo som dala bod sú už spomínaný herci a nápad na brožúrku, ktorej autora by som rada spoznala.

 • LILKOVI 20.07.2018, 16:20

  dobrý den najprv sa ma pani v pokladni snažila oklamat na vstupnom pevne verím že to nebol úmysel a hrozne velké sklamanie pre môjho malého synčeka zaplatili sme síce menšie vstupné ale nikto nám nepovedal že kvôli trošinkému poprchávaniu budu yatvárat čiže sme vstúpili niečo o pol 4 a zatvárali o 16h.dost me to naštvalo doslova nás vyhánali aj sme si zamenili tie ich peniažky chceli sme si niečo kúpit a to jednanie??? rychlo rychlo zatvárame a ešte drzost pani pokladníčky?videli ste niečo?ked som sa ohradila že nás nikto neupozornil že budú zatvárat bolo mi drzo odpovedané že to majú na plagáte takže sa radšej presvečte pred vstupom aké je počasie a či nezatvárajú pekne dakujem za sklamanie môjho synčeka a za zbytočne utratené peniaze to si niekto pekne namastil kapsy

 • Maťo 14.03.2018, 11:18

  Pekná dedinka. Boli sme tam v júli. Deti tam majú celý deň o zábavu postarané. Peniažky sme si zamenili niekoľko krát, a pokúpili si niečo na pamiatku. Ešte nám aj mince zostali, tak sme si ich zobrali domov. Herci skvelý, animátori boli super a program bol ideálny. Nie je to pre úplne malé deti, ale to už Dobšinského rozprávky také sú.

 • Majči 09.01.2018, 09:43

  Veľmi pekné prostredie. S deťmi sme mali celý deň čo robiť. Animátori boli super, veľa rozprávali aj nás naučili a rozprávky boli krásne. Len pozor na ježibaby, naše deti sa báli a s plačom sme išli ku zvieratkám ;) určite odporúčam na celodenný výlet. Sú tam aj piknikové stoly - super.

 • Tino 08.01.2018, 16:55

  Našim deťom sa tu vždy páči, neodporúčam však pre menšie deti, nakoľko sa jedná v podstate o hrané divadlo. Radi sa sem vraciame, jedna hviezdička dolu za vysoké vstupné.

 • Anka 14.12.2017, 14:32

  Neskutočný zážitok pre oboch mojich drobcov, "našli" sme cestu do rozprávky. Pozn.: v lete by možno bol vhodnejší skorší otvárací čas, nie každý znáša horúčavu dobre.

 • Beáta 31.12.2016, 18:43

  Boli sme tu raz. Deťom sa páčilo a to je hlavné.

 • Natália 31.12.2016, 18:29

  Neodporúčam, deťom sa nepáčilo, veľké vstupné. Stačila jedna návšteva.

RSS komentárov na tejto stránke | RSS všetkých komentárov

Napíš komentár