Rozprávková dedinka Habakuky na Donovaloch

Autor: Annie, Foto: Habakuky
Adresa:Donovaly-Mišúty Telefón:+421903 536 635 E-mail:habakuky@habakuky.eu www:stránka organizátora
Hodnotenie:

Nechajte sa vtiahnuť do sveta fantázie a prežite rozprávkové chvíle v každom veku. Pýtate sa kde? V pôsobivom prírodnom prostredí na Donovaloch pri Banskej Bystrici existuje, pre malých i veľkých, jedinečná rozprávková dedina Habakuky - Dobšinského rozprávkový svet.

Tvoria ju domčeky v štýle ľudovo-fantazíjnej architektúry, ktorým dominuje Škrupinkový zámok s jazierkom, amfiteáter s kapacitou cca 200 osôb a obchodný dom KÚRNIK ŠHOPA SENTER. V dedinke sa za občerstvenie či suveníry platí originálnou habakukáčskou menou – zlatými a striebornými mincami HABAKUKY, ktoré sa zamieňajú v zmenárni a nainštalovaných bankomatoch.

Autentické prostredie dedinky ožíva od začiatku mája do konca septembra interaktívnymi divadelnými predstaveniami slovenských ľudových rozprávok v podaní hereckého súboru, v domčekoch predvádzajú remeselné umenie našich predkov študenti odborných a umeleckých škôl a šikovní animátori vedú deti ku kreatívnej činnosti v tvorivých dielňach.

Oddychovú zónu tvorí priľahlá lúka s preliezkami, hojdačkami a minizoo. V období mesiacov október-apríl je dedinka otvorená na samostatnú prehliadku architektúry areálu a expozícií nainštalovaných v jednotlivých domčekoch. Na objednávku je pripravený špeciálny program pre organizované eventy.

Vstupné a otváracie hodiny: TU  

 

Mapa: N 48° 52′ 47″ E 19° 13′ 56″

Mapa sa nahráva...

Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu

 • Maťo 14.03.2018, 11:18

  Pekná dedinka. Boli sme tam v júli. Deti tam majú celý deň o zábavu postarané. Peniažky sme si zamenili niekoľko krát, a pokúpili si niečo na pamiatku. Ešte nám aj mince zostali, tak sme si ich zobrali domov. Herci skvelý, animátori boli super a program bol ideálny. Nie je to pre úplne malé deti, ale to už Dobšinského rozprávky také sú.

 • Majči 09.01.2018, 09:43

  Veľmi pekné prostredie. S deťmi sme mali celý deň čo robiť. Animátori boli super, veľa rozprávali aj nás naučili a rozprávky boli krásne. Len pozor na ježibaby, naše deti sa báli a s plačom sme išli ku zvieratkám ;) určite odporúčam na celodenný výlet. Sú tam aj piknikové stoly - super.

 • Tino 08.01.2018, 16:55

  Našim deťom sa tu vždy páči, neodporúčam však pre menšie deti, nakoľko sa jedná v podstate o hrané divadlo. Radi sa sem vraciame, jedna hviezdička dolu za vysoké vstupné.

 • Anka 14.12.2017, 14:32

  Neskutočný zážitok pre oboch mojich drobcov, "našli" sme cestu do rozprávky. Pozn.: v lete by možno bol vhodnejší skorší otvárací čas, nie každý znáša horúčavu dobre.

 • Beáta 31.12.2016, 18:43

  Boli sme tu raz. Deťom sa páčilo a to je hlavné.

 • Natália 31.12.2016, 18:29

  Neodporúčam, deťom sa nepáčilo, veľké vstupné. Stačila jedna návšteva.

 • zuz 03.12.2016, 16:58

  Príliš vysoké vstupne na to čo areál ponúka..sklamanie

 • Lenka 01.12.2016, 00:23

  Boli sme raz, v septembri. Prehliadka pekna, ale staci vidiet raz, cakanie dlhe, ceny vysoke. Nutnost zamienat peniaze, ked si tam chcete nieco kupit. Pri rozpravkach bolo velmi plno, male deti horsie videli.

 • Nina 16.09.2016, 12:36

  Podľa mňa to nie je vhodné pre malinké deti, lebo prevedenie rozprávok je dosť strašidelné, takže tam potom plačú. (takže tak cca od 4 rokov) Čo sa nás týka, deťom sa páčilo, zabavili sa, naučili sa vyrábať kvietky z papiera v tvorivej dielni. Mne osobne vadilo to, že pri rozprávke v interiéri sme sa nevošli dnu (deti tam boli samé), lebo bola robená v malinkatej chalúpke a pri bábkovom predstavení si vysokí dospeláci bezohľadne posadali pred malé deti aj napriek upozorneniu organizátorov. Negatívom je veľmi vysoké vstupné.

 • Radka 12.09.2016, 18:53

  Areal pekny len za tu sumu vstupneho sme cakali ozaj viac keby sa tam nehrali tie rozpravky tak tam ma dieta o zabavu postarane tak na 15 minut.

RSS komentárov na tejto stránke | RSS všetkých komentárov

Napíš komentár

Toto pole je požadované