14. 07. 2024 Kamil 34°C Skoro jasno, búrky

Dribluj za nádych

10.06.2024 Autor: Externý prispievateľ, Foto: malicek.sk
Termín: 17.06.2024 Mesto:Bratislava Zdroj:stránka organizátora
Malicek Dychaj za malicka plagat 2024 v01

Zdroj: /malicek.sk

Pripojte sa spoločne s Vašimi deťmi a priateľmi dňa 17. júna od 14:00 h do 18:00 h na námestí pri Eurovei k športovo – zábavnému podujatiu, ktoré OZ malíček organizuje v spolupráci so Slovenskou basketbalovou asociáciou a 3X3 basket. Vydriblujme si spoločne víťazstvo hneď 2x - za našu účasť i za našu pomoc predčasne narodeným deťom a ich rodinám.

Čaká Vás bohatý športový program, ktorého atmosféra bude podčiarknutá pomocou bábätkám do dlane. Po vlaňajšom úspešnom podujatí, neodíde ani tento rok ani jeden súťažiaci bez odmeny, navyše každé dieťa bude tým, kto pomôže našim malíčkom v nemocniciach. Výťažok z podujatia a verejnej zbierky, ktorú počas toho organizujeme, bude aj tento rok venovaný na nákup dýchacích prístrojov pre predčasne narodené deti na oddeleniach.

Predčasniatka prichádzajú na tento svet s nezrelými pľúcami a v prvých dňoch či týždňoch im v tejto životne dôležitej funkcii pomáhajú prístroje. Pomôcť k ich nádychu im môžeme spoločne počas blížiaceho sa podujatia, ktoré sa uskutoční dňa 17. júna od 14:00 h do 18:00 h na námestí pri OC Eurovea.

Na malých i veľkých súťažiacich sú pripravené viaceré disciplíny, ktorých spoločným menovateľom je nádych a basketbal. Pripravených je 10 stanovíšť, ktoré súťažiaci budú musieť „udýchať“, ako napr. dýchaj za malíčka, skok do života, hoď košom, kyslíková dráha a pod. Počas podujatia budú pripravené aj sprievodné aktivity a vytvorené budú podmienky aj pre deti so zdravotným znevýhodnením.

Víťazom je každý

Budúci pondelok si na pomyselný stupienok víťazov vystúpime všetci. Každý súťažiaci odíde s odmenou, malí basketbalisti sa budú môcť pozrieť na veľkých profi basketbalistov, ktorí ako vlani, podujatie podporili svojou účasťou. Spoločne zažijeme skvelú atmosféru podčiarknutú pomocou predčasne narodeným bábätkám.

Hacky Sack

Do prípravy a organizácie podujatia sú zapojení aj naši malíčkovskí dobrovoľníci i naše háčkarky z projektu Pomáhame srdcom. Tie pre každé dieťa zapojené do súťaže vyrobili loptičky „hackies“, ktoré budú športovým nástrojom, formou odmeny i pamiatky, že svojim driblovaním pomôže každý súťažiaci bábätkám do dlane.

Partnerom podujatia je spol. HIPP, Eurovea a Asociácia na ochranu práv pacientov SR (AOPP).

Výťažok z podujatia bude súčasťou verejnej zbierky Dýchať nie je maličkosť, ktorá bude použitá na nákup dýchacích prístrojov pre predčasne narodené deti do nemocníc.

Ďakujeme, že spoločne s Vami meníme svet predčasne narodených detí.

Napíšte komentár