14. 07. 2024 Kamil 35°C Skoro jasno, búrky

Slávnosť jari v Nestville Parku

17.04.2024 Autor: Zuzka
Termín: 04.05.2024 Mesto:Hniezdne Zdroj:stránka organizátora
slavnost jari v nestville parku 3 podujatie 15936 upload full

Zdroj: Nestville Park

Prvá májová sobota, 04. mája 2024, bude v Nestville Parku patriť folklóru a tradíciám.  

Cieľom podujatia je priblížiť a ukázať mladej generácií jedinečnosť a autentickosť ľudového umenia, ktoré nám naši predkovia odovzdávajú z generácie na generáciu. Staršej generácii chceme dopriať kus mladosti a spomienok v dnešnej uponáhľanej dobe. 

Keďže je podujatie mimo iného aj oslavou víťazstva jari nad zimou, nebude chýbať ani „stavanie mája“!

Príjemné aprílové nedeľné popoludnie spestria furmanské preteky, ktorých sa zúčastnia najsilnejšie ťažné kone Slovenska. Budete mať možnosť oceniť nielen furmanské „remeslo“ v podaní šikovných furmanov, ale taktiež rýchlosť, obratnosť, presnosť, poslušnosť a reakčný čas ťažných koní. 

Konský program však neostane len pri súťažných disciplínach a sprievod koní prevedieme celou obcou Hniezdne. Chceme aby to dýchalo pohodou a tradíciami nielen v Nestville Parku, ale v celom okolí. Na Slávnosti Jari nemôžu chýbať ani Tradičné trhy, kde sa predstavia prvovýrobcovia, pestovatelia a remeselníci nielen zo Spiša.

 Všetky podujatia v Nestville Parku myslia aj na deti a sú každoročne spestrené zaujímavým detským programom v spolupráci s ovocnými šťavami Fruxi Fresh. 

O hudbu, tanec a zábavu sa postarajú miestne folklórne súbory z okolitých obcí. Mimo zábavy však obce zostavili aj súťažné družstvá, ktoré ich budú reprezentovať a ukážu Vám i nám svoje kuchárske umenie v tradičnom šate. 

Všetky podujatia v Nestville Parku myslia aj na deti a sú každoročne spestrené zaujímavým detským programom v spolupráci s ovocnými šťavami Fruxi Fresh. 
Pripravená tak pre vás bude Fruxi Fresh - detská zóna 

Denné vstupné: Dospelý: 8 €; Deti/Seniori: 5 €

 

 

 

 

 

 

 

Napíšte komentár