24. 07. 2024 Vladimír 29°C Búrky

Zimná rozprávková nálada na zámku Schloss Hof

16.01.2023 Autor: Simona
Termín: 10.03.2023 a ďalšie Mesto:Schloss Hof (AT) Zdroj:stránka organizátora
Schloss Hof Herbstfest 286 Schloss Schoenbrunn Kultur und Betriebsges.m.b.H. Michal Cilc print

Zdroj: schlosshof.at

Nádherný zámocký komplex Schloss Hof s rozľahlým areálom, ktorému dominuje idylický statok, je skvelou voľbou ako efektívne využiť voľný čas aj v období zimných mesiacov.

Čaro a pokoj zimy vás sprevádza na každom kroku či už po rozsiahlych lúkach, alebo v tichosti prekrásnej oranžérie medzi omamnými vôňami rozkvitnutých pomarančovníkov a citrónovníkov. Pri návšteve máte  možnosť preskúmať zážitkové okruhy, zúčastniť sa na rôznych zaujímavých podujatiach určených pre celú rodinu. Stretnutie s rozkošnými zvieratkami zámku, ako sú naše poníky a oslíky poteší každú dušu aj v zimnom období. 
Po stopách princa Eugena Savojského a cisárskej rodiny Márie Terézie vás sprevádza jedinečnosť zariadenia apartmánov a pútavé príbehy od našich lektorov zo zákulisia života bývalých majiteľov zámku a šľachty v 18. storočí.  Z okien reprezentačných miestnosti zámku môžete obdivovať veľkolepý vyhlaď na spiace terasy barokovej záhrady a statok. Pri návšteve sú vašou veľkou oporou sprievodné texty v slovenskom jazyku, nachádzajúce sa v zámku i v jeho areáli. 
V rámci našej vzácnej mimoriadnej výstavy , kde vás Habsburgovci pozývajú k stolu, na vás čakajú poklady cisárskeho striebra a porcelánu, zlaté lyžice a prepychový riad. 
Zimná sezóna je doplnená rozmanitým programom na strávenie prijemného výletu. Návšteva zámku Schloss Hof je aj v zimnom období zážitkom pre všetky zmysly.

 

Program počas zimnej sezóny: 

  • Kreatívny ateliér: cez víkendy a sviatky | 12:00 - 16:00 hod. *

  • Stretnutie s poníkmi: víkendy a sviatky 13:30 - 14:30 hod.: za pekného počasia: jazdenie na poníkoch (1,- € za okruh), pri nepriaznivom počasí: starostlivosť o poníky v stajni (grátis)

  • Prezliekanie do barokových kostýmov pre deti: každú nedeľu – 15:00 hod.*

  • Kultúrny program : rozmanité divadelné  a hudobné predstavenia pre deti (v NJ)

  • Prehliadky s lektorom v slovenskom jazyku: každú nedeľu 11:30 ǀ 13:00 a detská prehliadka o 15:00 hod.**

Programy sa konajú v nemeckom jazyku, pre ceny a informácie o viacerých podujatiach a jednotlivých bodoch programu, navštívte prosím nasledujúci web.

Termín: do 10.03.2023
10:00 – 16:00 hod.

Miesto: Schloss Hof, 2294 Schloßhof 1 

Vstupenky:
Zimná sezóna:

Dospelí : 16,-€ ǀ deti (6-18 rokov): 10,-€ ǀ rodina (2 dospelí max. 3 deti) 42,-€
*Kreatívny ateliér a prezliekanie do barokových kostýmov 3,-€ dieťa.
**Prehliadka s lektorom: dospelí: 4,-€/ deti (6-18 rokov) 2,-€ ( pri detskej prehliadke je 1 sprevádzajúca osoba zdarma)

Tip: Ročná vstupenka, ktorá sa oplatí.
Doprajte si návštevu zámockého areálu Schloss Hof počas 365 dní od kúpy vašej ročnej vstupenky.
Dospelí : 40,-€ ǀ deti (6-18 rokov): 23,-€

Familie und weisser Esel c Astrid Knie

Zdroj: (c) Astrid Knie

Napíšte komentár