27. 01. 2023 Bohuš 4°C Oblačno

Nitrianske vianočné mestečko 2022

05.11.2022 Autor: Annie
Termín: 23.12.2022 a ďalšie Mesto:Nitra Zdroj:stránka organizátora

309202767 409778804646493 3486769798164652910 n

Vianočné mestečko otvorí svoje brány 25. novembra.

Adventné trhy na Svätoplukovom námestí sa začnú v piatok, 25. novembra 2022, pred prvou adventnou nedeľou a budú trvať do 23. decembra s možnosťou predĺženia do 6. januára 2023.

Odbor kultúry pripravil pestrý hudobný a umelecký program pre všetky generácie na ktorom spolupracoval s rôznymi organizáciami a inštitúciami. 

V piatok, 25. novembra 2022, si deti zo základných škôl vyzdobia stromčeky, ktoré budú pre verejnosť vystavené počas celého adventného obdobia.

Slávnostné otvorenie vianočného mestečka bude v 1. adventnú nedeľu, teda 27. novembra 2022, kedy je naplánované aj rozsvietenie stromčeka. O dobrú náladu sa v tento deň postará orchester Fats Jazz Band.

Druhú adventnú nedeľu, teda 4. decembra 2022, zavíta do centra mesta Mikuláš so svojimi pomocníkmi. Sprievodný program je pripravený v spolupráci so Základnou umeleckou školou J. Rosinského v Nitre.

Mikuláš sa spolu so svojou družinou privezie na vysvietenom vláčiku. Jazda vláčikom bude následne k dispozícii v tento a nasledujúce dva dni aj pre verejnosť. Lístok si budete môcť kúpiť priamo u šoféra.

Stánky vo vianočnom mestečku ponúknu okrem občerstvenia  aj rôzne remeselnícke výrobky, drevené dekorácie, produkty z včelieho vosku, bylinkovú kozmetiku a podobne. 

Mikulášsky vláčik jazdí 4. - 6. decembra 2022

  • nedeľa 4. 12. - 18:00, 18:30, 19:00, 19:30 a 20:00 hod.
  • pondelok 5. 12. - 14:00, 14:30, 15:00, 15:30, 16:00, 16:30, 17:00, 17:30, 18:00, 18:30, 19:00 hod.
    (9:00 - 12:00 objednávky pre školy)
  • utorok 6. 12. - 14:00, 14:30, 15:00, 15:30, 16:00, 16:30, 17:00, 17:30, 18:00, 18:30, 19:00 hod.
    (9:00 - 12:00 objednávky pre školy)

Program:
Nitrianske vianočné mestečko na Svätoplukovom námestí.


Okrem bohatej ponuky remeselných a gastro stánkov je pripravený  na každý deň kultúrny program.

  • PRVÁ ADVENTNÁ NEDEĽA  27. 11.
    16:00 - Sprievod svetla z hradu
    17:00 - Rozsvietenie vianočného stromčeka, Eva Pavlíková, Fats Jazz Band
  • pondelok 28. 11.
    17:00 - Nitrianska heligónka, spevácka skupina Lipa, folklórny súbor Rapkáčik
  • utorok 29. 11.
    17:00 - Dychový orchester / ZUŠ J. Rosinského, ZUŠ Rock Band
  • streda 30. 11.
    17:00 - Zvyky na Ondreja / folklórne skupiny Nevädza a Lehoťanka, Miešaný spevácky zbor Lipka
  • štvrtok 1. 12.
    17:00 - Večerníčkové kino, Adrian Bloom
  • piatok 2. 12.
    17:00 - Čas sviečok / SZUŠ ARS STUDIO, kapela Slide / ZUŠ Mojmírovce
  • sobota 3. 12.
    17:00 - Kristína Uhlíková duo, Close Harmony Friends
  • DRUHÁ ADVENTNÁ NEDEĽA 4. 12.
    17:00 - Mikuláš / ZUŠ J. Rosinského, Dominika Titková and Friends
  • pondelok 5. 12.
    17:00 - Flašinet Ivana Gontka
  • utorok 6. 12.
    17:00 - Alica v krajine Vianoc / Divadlo Zábavka, Mikulášsky večer s UKF
  • streda 7. 12.
    17:00 - Spevácka skupina Zlatomoravčianka, Koledy MY Nitrianske noviny, Hudba hovorí všetkými jazykmi / Maďarský spevácky zbor UKF
  • štvrtok 8. 12.
    15:00 - Deti nitrianskych škôl / MŠ Platanová, ZŠ s MŠ Na Hôrke, ZŠ Beethovenova, MŠ Benkova
    17:00 - Večerníčkové kino, Detský folklórny súbor Zbežanček
  • piatok 9. 12.
    17:00 - SZUŠ Heleny Madariovej, kapela Pengagi
  • sobota 10. 12.
    17:00 - Detský folklórny súbor Jelenček, folklórny súbor Jelenčan, kapela DORA
  • TRETIA ADVENTNÁ NEDEĽA 11. 12.
    17:00 - Strieborný večer s kapelou Pridaná hodnota, folklórny súbor Čeľaďania
  • pondelok 12. 12.
    17:00 - Folklórna skupina Koniarovčanka, Ľubica Šulíková a Štefan Haládik
  • utorok 13. 12.
    Na Luciu / tradičné zvyky folklórnej skupiny Tradícia, kapela Fénix
  • streda 14. 12.
    17:00 - Anjel a čert, Snehuliak / Divadelný súbor SZUŠ ARS STUDIO, On Stage / detské bubnové rytmy, Vianoce s nitrianskou Mareenou / Kúsok sveta u nás doma
  • štvrtok 15. 12.
    15:00 - Deti nitrianskych škôl / ZŠ Tulipánová, MŠ Piaristická, ZŠ Svätého Marka
    17:00 - Večerníčkové kino
  • piatok 16. 12.
    17:00 - SZUŠ Art Pegas, Terchovská muzika z dolniakov
  • sobota 17. 12.
    17:00 - Vianoce pieskom maľované / Anastasija Melencova, Paper Moon Trio
  • ŠTVRTÁ ADVENTNÁ NEDEĽA 18. 12.
    17:00 - Zlatá nedeľa s Petrom Zbranekom, kapelou Domovina a speváckym zborom Radosť
  • pondelok 19. 12.
    17:00 - Folklórna skupina Janíkovská studnička, detský folklórny súbor Sílešánek, E.G.O. Group
  • utorok 20. 12.
    17:00 - Adventný utoROCK / Rocková škola, kapela Carpe Diem
  • streda 21. 12.
    17:00 - Vianoce s Mareenou, Janko Svetlan Majerčík
  • štvrtok 22. 12.
    15:00 - Deti nitrianskych škôl / MŠ Štiavnická, ZŠ Benkova
    17:00 - Večerníčkové kino
  • piatok 23. 12.
    17:00 - Šťastné a veselé / Veronika Horváthová a Miloš Biháry
  • sobota 31. 12.
    Silvestrovská párty / DJ Steve

Vstup voľný.
Zmena programu vyhradená.

Prevádzkové hodiny vianočného mestečka:
10:00 - 20:00 / stánky s remeselnými výrobkami a malé nápojové stánky
10:00 - 22:00 / veľké gastro stánky

Napíšte komentár