09. 12. 2022 Izabela 7°C Dážď

Swap Zuckermandel

02.09.2022 Autor: Danka, Foto: FB
Termín: 07.09.2022 Mesto:Bratislava Zdroj:stránka organizátora
swap

Zdroj: FB POMALO

Nový šatník zodpovedne a bez zbytočných nákladov!  Dajte svojej garderóbe druhú šancu na život a “nakúpte si” zadarmo s dobrým pocitom na komunitnej výmene oblečenia a doplnkov. Tentokrát na netradičnom mieste – v centrále ČSOB. SWAP je pre všetkých, ktorí sa rozhodli vziať udržateľný život do svojich rúk a tiež pre tých, ktorí majú radi vzrušenie z nájdenia nečakaných módnych pokladov. Navyše vás čaká priateľská atmosféra, v ktorej je swapovanie jedna radosť! Ako bonus podporíme aj slovenské horské studničky. 

Nemíňaj litre na fast fashion bit.ly/NemíňajLitre
Každým vymeneným kúskom ušetríte okrem svojich peňazí aj tisíce litrov vody. Vedeli ste, že pri výrobe nového trička sa spotrebuje až 2 700 litrov a že hodnota nových riflí je až 8 000 litrov vody? ČSOB nadácia venuje za každý ušetrený liter 10 centov na obnovu horských studničiek na Slovensku. Takže keď "vyswapujete" jedny rifle, pomôžete 80 eurami na zachovanie pitnej vody v našich horách.

Čo je SWAP?
Ide o koncept, ktorý znamená vzájomnú výmenu oblečenia, s ktorou prichádza aj k výmene skúseností, názorov a radosti. SWAP je spôsob, ako šetriť prírodu aj vlastnú peňaženku. Je to spôsob ako osviežiť svoj šatník ekologicky a ekonomicky, a to bez výčitiek svedomia.

Ako funguje SWAP?
Princíp je jednoduchý. Vy sa vzdáte svojich módnych kúskov, ktoré stále môžu potešiť iných a za výmenu si môžete odniesť také, ktoré potešia vás. Takto spolu prispejeme k recyklácii veľmi priateľským a zábavným spôsobom. Navyše, cez SWAP sa môžete dostať k zaujímavým kúskom a osviežiť svoj šatník o originálne modely od zaujímavých ľudí.

Ako prebieha SWAP?
Zamestnanci ČSOB po predložení preukazu obdržia 5 žetónov. Pre verejnosť platí zásada 1 kus doneseného oblečenia = 1 žetón. Ak so sebou neprinesiete žiadne oblečenie, za príspevok 1 euro obdržíte 1 žetón. Pre tento prípad bude na vstupe pripravený bezhotovostný terminál. Vyzbierané peniaze venuje ČSOB na projekt obnovy horských studničiek v slovenských národných parkoch. Oblečenie, ktoré prinesiete na SWAP musí byť v dobrom stave, opraté, čisté, voňavé, nepoškodené a suché.

Čo na SWAP PATRÍ?
 • oblečenie dámske, pánske i detské
 • topánky v páre
 • tašky a batohy
 • doplnky ako slnečné okuliare, opasky, čiapky, rukavice, šály, šatky a šiltovky
Čo na SWAP NEPATRÍ ?
Všetko to, čo je hygienicky nevyhovujúce:
 • spodná bielizeň, plavky, ponožky, pančuchy, silonky
 • bižutéria
 • župany, uteráky, obliečky
 • kozmetika (ani nová, ani otvorená)
 • oblečenie s pokazeným zipsom, bez gombíka či s fľakmi
 • roztrhané a zodraté nohavice
 • obnosené a zatuchnuté oblečenie

Čo sa stane s oblečením, ktoré zostane?
Nositeľné a pekné kúsky poputujú buď na ďalší SWAP alebo ich venujeme na Ekocharitu, aby sme pomohli tým, ktorí to práve potrebujú. Vďaka tomu si môžete byť istí, že každý kúsok oblečenia, ktorý k nám donesiete nadobudne zmysluplnú budúcnosť.
Dátum: 7. 9. (streda)
Čas: 10.00 – 16.00 hod.
Miesto: Centrála ČSOB, Žižkova 11, Bratislava
Vstup voľný

Napíšte komentár