21. 04. 2024 Ervín 13°C Občasný dážď

7. ročník Lamačského fotomaratónu

25.08.2022 Autor: Externý prispievateľ, Foto: organizátor
Termín: 08.09.2022 a ďalšie Mesto:Bratislava Zdroj:stránka organizátora
LFM7 plagat final res

Zdroj: oblacik.sk

Hlavnými cieľmi projektu 7. ročníka Lamačského fotomaratónu je prepájanie všetkých generácií, spájanie ľudí s rovnakými záľubami, výchovu k lokálpatriotizmu, vytváranie silnej komunity a pocitu spolupatričnosti.

Súťaž začne 2. septembra 2022, kedy prihláseným zašleme 3 súťažné témy (všetkým naraz, aby to bolo spravodlivé, dostanú e-leták s propozíciami). Následne treba nafotiť a poslať tri zábery, na každú tému jeden, čiže dohromady súbor troch fotografii.

Súťaž bude primárne prebiehať počas Rozálskych hodov v mestskej časti Bratislava – Lamač, a prihlásiť bude možné len amatérske fotografie zhotovené v dňoch od 02. do 15. septembra 2022, vrátene, kedy bude posledný termín odovzdania na e-mail fotomarton@oblacik.sk Fotografie môžu byť analógové, digitálne z fotoaparátu alebo z mobilného telefónu.

Vekové kategórie:
• deti do 15 r.
• mládež 15-25 r.
• dospelí do 55 r.
• seniori nad 55 r.

Súťažné príspevky vyhodnotí päťčlenná odborná komisia: Lenka Lindák Lukačovičová (pedagóg VŠVU: Laboratórium fotografie), PhDr. Marián Puaer (publicista, teoretik fotografie, kurátor výstav, člen FIAP), František Rajecký (reportážny fotograf), Anton Kvasnička (Fotoklub pri JDS Lamač), Daniel Zachar, ml. (MÚ Lamač: Referát kultúry a športu). V každej vekovej kategórií bude udelené prvé, druhé a tretie miesto. Ocenení dostanú vecné ceny. V mesiacoch október až december sa uskutoční výstava v kine Lamač na Malokarpatskom námestí. 

Tešíme sa na Váš originálny a inšpiratívny uhol pohľadu.

Napíšte komentár