07. 12. 2023 Ambróz 2°C Sneženie

Veľká slávnosť koní na zámku Schloss Hof

21.08.2022 Autor: Simona
Termín: 28.08.2022 a ďalšie Mesto:Schloss Hof (AT) Zdroj:stránka organizátora
Moments in Black auf Schloss HofMichaela Mejta 21

Zdroj: schlosshof.at

Zámocká lúka pôvabného vidieckeho areálu Schloss Hof privíta počas posledného augustového víkendu nádherné a šikovne trénované kone, roztomilé poníky i mnoho ďalších štvornohých predstaviteľov zvieracej ríše v pôsobivých vystúpeniach.

Láska k zvieratám

Niekdajšia majiteľka zámku Schloss Hof, Mária Terézia, sa preslávila najmä ako významná a uvedomelá panovníčka, ale nesmieme zabudnúť, ani na jej veľkú lásku ku koňom. Týmto zvieratám sa v minulosti venovala veľká pozornosť. Patrili medzi najväčších pomocníkov človeka, keďže poskytovali prepravu nielen ľudí samotných, ale predovšetkým i potravín, tovaru a munície.
Ich sila sa využívala aj pri stavbách či ťažbe. Vybrané rasy boli trénované na jazdenie i poľovačky a zaraďovali sa tak medzi najobľúbenejšie zvieratá. Talent, šarm, pôsobivé dejiny a najmä dodnes pretrvávajúci obdiv k týmto ušľachtilým tvorom, sú dôvody, prečo im je na zámku Schloss Hof venované veľkolepé podujatie „Veľká slávnosť koní“.

Pútavá šou plná zábavy a napätia

Skvelý prázdninový program vyvrcholí obľúbenou slávnosťou, ktorá svojou rozmanitosťou ponúkne niekoľko hodinový program prinášajúci skvelé vystúpenia. Predstavitelia Dragónskeho pluku sa vo svojich historických uniformách predvedú na vypulírovaných tátošoch v dokonalom sprievode. Artistickí jazdci ukážu svoje náročné kúsky vo vystúpeniach plných napätia. Ak ste zvedaví na koníky, ktoré nie sú také typické pre strednú Európu, nevynechajte vystúpenie Islandského konského dvora z Lassee. Každoročnou klasikou sú očarujúco elegantné choreografie čiernych žrebcov zoskupenia „Moments in Black“. Tešiť sa môžete aj na mnoho ďalších pôsobivých formácií. V centre diania budú samozrejme kone, ale zapoja sa aj ďalší štvornohí obyvatelia statku, ktorí sa predvedú najmä vo vtipných a veselých kreáciách. Atmosféra na zámockej lúke bude určite zárukou bezkonkurenčnej zábavy a napätia.

Michael Graf MIKEs FotoGRAFie 43

Zdroj: schlosshof.at

 

Záver leta venovaný deťom

V úvode augusta vypukla v zámockom areáli Schloss Hof „Veľká prázdninová zábava“. Letné prázdniny sa síce pomaly končia, ale aj v ich závere si deti môžu vychutnať skvelú kreatívnu ponuku v tvorivých dielničkách, nechať sa očariť kúzelníkom, ponoriť sa do prúdu zábavy hudobných vystúpení a Akadémia umenia pre deti taktiež stojí za účasť. Doprajte si krásny záver leta v zámockom areáli plnom jedinečných zážitkov.

Miesto: Zámok Schloss Hof, 2294 Schloßhof 1 / Zámok Niederweiden, 2292 Niederweiden 1

Termíny: 27.-28. august 2022

Vstupenka do zámku Schloss Hof vrátane zámku Niederweiden: dospelí 19,- €  | deti (6–18 rokov) 11,- € | rodiny (2 dospelí + max. 3 deti) 49,- €
Ročná vstupenka: dospelí 40,-€  | deti 23,-€.
Prehliadka: dospelí 4,-€ |deti 2,-€

Pre účasť na Veľkej prázdninovej zábave je nutné zakúpiť pre detských návštevníkov k vstupnému aj zberný pas: denný pas: 4,-€ | mesačný pas:  8,- € dieťa na celé obdobie Veľkej prázdninovej zábavy 6.8. – 4.9.2022 
1 sprevádzajúca osoba (so vstupným) je pri účasti na programovej ponuke grátis  

Zbierajte nálepky do zberného pasu a do 4.9. na vás pri odchode domov, čaká malé prekvapenie!

 

Napíšte komentár