Nenechajte si ujsť podobné podujatia!
Odoberajte naše novinky a sledujte nás na Facebooku
Zdroj: tripolitana.sk
Krajské múzeum v Prešove, Prešovský samosprávny kraj a mesto Prešov Vás pozývajú zažiť neopakovateľný ľudový víkend v átriu Rákociho paláca v Prešove.
Už tento víkend, 30.7.-31.7.2022 od 14.00 hod,sa v Krajskom múzeu v Prešove uskutoční podujatie pod názvom Leto s Rákocim, na ktorom vystúpia profesionálne, ale aj detské ľudové súbory.
Návštevníci sa môžu tešiť na zvučné folklórne mená, akými sú Folklórny súbor Šarišan, ktorý vystúpi v nedeľu, Polonyna či Folklórny súbor Čerhovčan. Okrem týchto folklórnych súborov átrium Rákociho paláca rozozvučia aj hlasy Detského folklórneho súboru Raslavičanik a Detského folklórneho súboru Sabinik.
Počas podujatia sa Vám so svojou prácou predstavia aj ľudoví remeselníci, ktorých produkty si návštevníci budú môcť zároveň aj zakúpiť. Ľudové slávnosti tak ponúknu lúčne kytice či kytice z listov, vyšívané vrecúška, obrazy z machu, produkty plstenia, zapletané produkty z nití, zo šúpolia a mnoho ďalšieho.
Vstup je voľný pre všetkých záujemcov.
Odoberajte naše novinky a sledujte nás na Facebooku
17.02.2026, 09:04
Jarná súťaž o 3 rodinné vstupenky do Domu mora vo Viedni - UKONČENÁ Eva
Pekne a zaujímavý vylet
17.02.2026, 09:00
Jarná súťaž o 3 rodinné vstupenky do Domu mora vo Viedni - UKONČENÁ Eva
Super pre deti
13.02.2026, 21:59
Senzorická herňa - Malými rukamiLucia
Úžasné miesto, príjemná starostlivost! Určite eše prídeme.
Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu
Táto stránka ešte nebola komentovaná.
RSS kanál pre komentáre na tejto stránke | RSS kanál pre všetky komentáre
Napíšte komentár