19. 08. 2022 Lýdia 38°C Prehánky, búrky

Donovalkovo – hlavné mesto detí, ktoré si vaše deti zamilujú

Autor: Annie, PR správa
donovalkovopr3

Zdroj: donovalkovo.sk

Leto je ideálne obdobie na spoznávanie Slovenska s vašimi deťmi. Jedna z obľúbených letných destinácií sú Donovaly, ktoré poskytujú mnoho možností na turistiku, šport, gastronómiu či zábavu. A práve na Donovaloch sa nachádza jedna z najväčších atrakcií pre deti – Donovalkovo – hlavné mesto detí.

Rozprávkové mestečko
Donovalkovo je interaktívny areál, ktorý tvorí 23 domčekov zmenšených tak, aby zapadli do detského sveta. Objavíte v ňom domčeky ako poštu, banku, obchod, rozprávkový hrad a mnoho ďalších. V každom mestečku sú samozrejme cesty a tak aj v Donovalkove nájdete veľké dopravné ihrisko, kde si môžete zajazdiť na bicykloch, kolobežkách a elektrických autíčkach. Súčasťou denného animačného programu je vodičský preukaz, kde sa deti oboznámia s pravidlami cestnej premávky.

Kontaktná minifarma
A aké by to bolo mestečko bez zvieratiek? V Donovalkove preto nájdete kontaktnú minifarmu s miniatúrnymi zvieratkami ako sú lamy alpaky, koníky, somáriky, kozičky, ovečky či králiky. Ako sa správne postarať o zvieratká a získať farmársky preukaz vás naučia skúsení animátori.

donovalkovopr2Pas občana Donovalkova
Každý návštevník mestečka Donovalkovo získa ako správny občan Pas občana Donovalkova, ktorý vás prevedie celým mestečkom a za získané pečiatky si môžete vymeniť vecné ceny v suvenírovom obchode pri vstupe.

Ubytovanie
Donovalkovo taktiež ponúka komfortné ubytovanie priamo pri mestečku v centre Donovál, odkiaľ budete mať výbornú východiskovú pozíciu na spoznávanie okolia a návštevu okolitých atrakcií.

donovalkovopr6Donovalkovo pripomína každým svojím kútom miesto, ako má vyzerať skutočná detská zábava.

Viac informácií a kalendár podujatí nájdete na webstránke www.donovalkovo.sk.

donovalkovopr7

 

Napíšte komentár