24. 09. 2023 Ľuboš, Ľubor 19°C Občasný dážď

Výstava Kde bolo, tam bolo...

29.12.2021 Autor: Claudinka
Miesto:Mestská knižnica mesta Piešťany Termín: 30.01.2022 a ďalšie Mesto:Piešťany Zdroj:stránka organizátora
Kde bolo tam bolo MKMP2

Zdroj: kniznica.sk

09. 11. 2021 - 30. 01. 2022

Výstava ilustrácií Vladimíra Krála z kníh pre najmenších.
Výstava mapuje tvorbu renomovaného slovenského výtvarníka za ostatné roky v spolupráci s vydavateľstvom BUVIK. Knihy, ktoré ilustroval pre toto vydavateľstvo sú určené pre najmenších čitateľov. Obsahujú klasické rozprávky, ktoré vydavateľstvo BUVIK svojou vydavateľskou činnosťou neustále uchováva aj pre ďalšie generácie.

Obrázky Vlada Krála sú ako stvorené pre najmenších. Vynikajúco dopĺňajú text rozprávok a pokojne by mohli existovať samostatne ako obrazy. Hlavné postavičky doslova vyskakujú z ilustrácií, sú milé a pôsobia plasticky, až máme chuť si ich chytiť do ruky ako figúrky. Malé deti sa môžu tešiť, že ilustrátor vie akoby zázrakom vchádzať do ich sveta. Jeho knihy môžu čítať odpredu i odzadu, skrátka, z oboch strán nájdu rozprávku. Autor pri ilustrovaní každej knihy hľadá, čo môže byť zaujímavé, zvláštne a jedinečné. Fascinuje ho svet zvierat, ktoré štylizuje do civilného prostredia a zobrazuje ich natoľko precízne, až máme pocit, že vychádzajú z obrazu. Maliarova štylizácia sa nesie vo vtipnej atmosfére a postavy majú humorný výraz.

Kde bolo tam bolo MKMP1

Zdroj: kniznica.sk

Aj keď ilustrácie Vladimíra Krála bezpochybne najviac potešia najmenších čitateľov, určite rozveselia aj dospelých, ktorí sa očarení originálnymi obrázkami opäť aspoň nachvíľu dostanú do svojho dávneho detstva.

Výstavu oživia sprievodné podujatia, a to komentované prehliadky, workshopy a besedy s autorom, ktoré budú uvedené v programe knižnice.

Napíšte komentár