05. 12. 2021 Oto 4°C Sneženie

Otvorenie pastierskej sezóny v Múzeu kysuckej dediny

26.05.2021 Autor: MS
Termín: 30.05.2021 Mesto:Vychylovka Zdroj:stránka organizátora
Otvorenie pastierskej sezony page 0001

Zdroj: kysuckemuzeum.sk

Kysucké múzeum, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja, pripravilo pre návštevníkov Múzea kysuckej dediny 30. 5. 2021 podujatie pod názvom Otvorenie pastierskej sezóny, ktoré bude spojené aj s váľaním mája. Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Počas nedeľného podujatia si budete môcť pozrieť tradičné vyháňanie oviec ku Šulavovmu cholvarku, ale aj váľanie mája v podaní Folklórnej skupiny Bystrica z Novej Bystrice, ktorá si pripravila aj kultúrne pásmo na pódiu. Počas celého dňa nebudú chýbať ani prezentácie remeselníkov. Tešiť sa môžete na prácu zvonkára a kováča, alebo si môžete domov odniesť originálny bačovský riad. Určite vás zaujme aj ručná výroba syrových korbáčikov.

Popri návšteve skanzenu, prípadne jazdy na Historickej lesnej úvraťovej železnici, si môžete pozrieť dve výstavy. A to Vlaky s vôňou dreva, ktorá je doplnená maketami vláčikov a v Stanici Skanzen výstavu zo zbierok Kysuckého múzea pod názvom Drotári a drotárstvo. Tešíme sa na vašu návštevu. 

Program:

12.15 hod. Sprievod ku cholvarku a vyháňanie oviec
12.30 hod. Váľanie mája v podaní FS Bystrica z Novej Bystrice
13.00 hod. Sprievod smerom okolo Klubinského mlyna
14.00 hod. Hlavný program v podaní FS Bystrica z Novej Bystrice

Napíšte komentár