23. 01. 2021 Miloš 12°C Dážď

Európsky týždeň mobility v Prešove

16.09.2020 Autor: Zuzka
Termín: 22.09.2020 a ďalšie Mesto:Prešov Zdroj:stránka organizátora
presov2

Zdroj: mesto Prešov

Mesto Prešov sa opäť zapojí do Európskeho týždňa mobility

Európsky týždeň mobility potrvá od 16.9.2020 do 22.9.2020. Svoje motorové vozidlá preto nechajte zaparkované doma a neváhajte využiť zdravší a príjemnejší spôsob prepravy. Pomôžete tak sebe, životnému prostrediu a odľahčíte prehustenú dopravu. 


 • Počas aktuálneho ročníka Európskeho týždňa mobility budú môcť obyvatelia Prešova a 
  návštevníci mesta využiť bezplatné cestovanie v celej sieti mestskej hromadnej dopravy. 
  Stačí, aby sa počas celého týždňa od 16. do 21. septembra 2020 preukázali platným vodičským preukazom a technickým preukazom svojho osobného motorového vozidla. 

 • Európsky týždeň mobility zavŕši v utorok 22.9.2020 tradičné podujatie s názvom - Deň bez áut, počas ktorého bude cestovanie v MHD bezplatné pre všetkých ľudí. V tento deň si cestujúci po nastúpení do autobusov alebo trolejbusov MHD nemusia označovať svoje cestovné lístky. 
 • Súčasťou Dňa bez áut bude aj dočasná krátkodobá uzávierka ulice 17. novembra, ktorá bude slúžiť výlučne pre cyklistov, chodcov a pre verejnú dopravu. Ulica bude uzavretá pre automobilovú dopravu v úseku od križovatky s Kúpeľnou až po križovatku s Francisciho ulicou.

 • 22.09.2020 od 10:00 hod. budú na pešej zóne v centre mesta pripravené aktivity ABC - Centra voľného času a prešovskej mestskej polície pre žiakov a študentov zamerané na dopravné témy a s tým súvisiacu prevenciu. Dlhodobým opatrením bude umožnenie prejazdu cyklistov v protismere zjednosmernených miestnych komunikácií na ulici Janka Borodáča a na Hviezdoslavovej ulici.

Počas Európskeho týždňa mobility sa môžete zúčastniť aj dvoch cyklovýletov , ktoré organizuje Cykloturistický klub Dubník v nedeľu 20.9.2020. Zraz a štart oboch cyklovýletov je na Hlavnej ulici v Prešove pred Mestským úradom o 10:00 hod. Skupina pod vedením cykloinštruktorov nevyžaduje žiaden policajný doprovod ani obmedzenie premávky. Účastníci sú povinní mať na hlave prilbu a jazdia na vlastnú zodpovednosť.

 • 20.9 2020 - Rodinný cyklovýlet na hrad Šebeš (trasa vhodná aj pre deti od 10 rokov a v sprievode rodiča), dĺžka 24 km, 300m nastúpaných,, presná trasa https://sk.mapy.cz/s/puzuduseto.
  Na hrade Šebes budú vyžrebované ceny pre účastníkov.
 • 20.9.2020 - Cyklovýlet Tri hrady Šebeš-Medzianky-Kapušany (turisticky zaujímavá trasa s rozmanitými úsekmi cez les, lúky, polia, dediny, okolo 2 rybníkov a vodných tokov, vhodná pre nadšených cykloturistov),Dĺžka 66 km, 1250m nastúpaných, Presná trasa  https://sk.mapy.cz/s/jumojucaga.
  Na hrade Kapušany budú vyžrebované ceny pre účastníkov. 
presov3

Zdroj: mesto Prešov

Napíšte komentár