27. 10. 2020 Sabína 19°C Skoro jasno

Poď si kresliť v Kunsthalle LAB

27.07.2020 Autor: Laura , Foto: FB
Termín: 13.09.2020 a ďalšie Mesto:Bratislava Zdroj:stránka organizátora
110170724 1445669015644399 1727981592383627166 n 1

Zdroj: FB

Počas leta sme v Kunsthalle LAB namiesto výstavy pripravili špeciálny prázdninový ateliér. Pozývame rodiny a všetkých záujemcov, ktorí si chcú vyskúšať tvorivé experimenty s kresbou ako zdrojom aktívneho oddychu a spoločného trávenia času.

Ateliér je miesto, kde tvoria umelci. Môže ním byť aj mesto, ulica či príroda. V galériách sú ateliéry špecifické zóny – herne vyhradené tvorivému experimentu pre každého z nás. Na otvorenú herňu pre rodiny sa počas leta premení aj Kunsthalle LAB, kde budú môcť deti aj dospelí tvorivo naplniť čas letných prázdnin.

Vysunutím ateliéru (ktorý je počas roka situovaný vo vnútri budovy) do viditeľného priestoru Kunsthalle LAB chceme umožniť prístup aj tým návštevníkom, ktorí za umením bežne nechodia a predstaviť galériu ako komunitné a živé centrum hravého vzdelávania a rozvoja tvorivosti, ktorá nie je len doménou umelcov. Sprístupnením herne zároveň reagujeme na aktuálnu situáciu po neplánovanom útlme počas pandémie, keď mnohí z nás ostávajú prázdninovať doma. Preto sme sa rozhodli vytvoriť aktívnu zónu tvorivého oddychu v centre Bratislavy a pozvať rodiny, ale aj každého návštevníka, k opakovanej participácii na projekte, v ktorej môže každý zanechať vlastnú kresbu ako stopu svojej prítomnosti.

Kresba je univerzálnym jazykom, ktorému rozumie každý. Spája svet umenia a každodenného života, svet detí a dospelých. Využívame ju takmer v každej profesii a v rôznych oblastiach života. Napríklad, keď chceme niekomu vysvetliť cestu, keď si čmárame pri telefonovaní, alebo pri počúvaní hudby. Žije vlastným životom v zošitoch, na popraskaných múroch, zahmlenom skle či na oblohe. Kresba je nosnou témou herne, kde je dovolené kresliť na stenu a znovu objavovať to, čo vie každé dieťa — kresliť sa dá nielen ceruzkou na papier a kresba nemusí vždy iba zobrazovať, ale dokážeme ňou vyjadriť oveľa viac.

Ateliér Kunsthalle LAB je určený pre rodiny, ale aj návštevníka každého veku, ktorý si chce zaexperimentovať a objaviť hru a tvorivosť ako zdroje aktívneho oddychu. Ateliér je voľne inšpirovaný publikáciou „Nakresli si ovečku. O kresbe ako ju nepoznáte“ a pripravili ho jej autorky a galerijné pedagogičky KHB Daniela Čarná a Lucia Kotvanová.

Výstavné prázdniny v Kunsthalle LAB = tvorivé Prázdniny v LAB-e pre deti aj dospelých!

Kontakt: vzdelavanie@kunsthallebratislava.sk

KEDY:  27. 7. – 13.9. 2020
Pon – Ned: 10:00 – 19:00
Uto: zatvorené

KDE: Nám. SNP 12, Bratislava

Vstupné dobrovoľné 

Autorky projektu: 
Lucia Kotvanová, Daniela Čarná  

Napíšte komentár