03. 12. 2023 Oldrich

Kam s deťmi cez víkend v Bratislave a okolí

Autor: Danka, Foto: foto archiv zariadení, V spolupráci
Adresa: Telefón: www:stránka organizátora
Hodnotenie:
BA vikendy 01

Zdroj: sdetmi.com

Tiež neviete kam zobrať vašich drobcov cez víkend? Práve preto sme si pre vás pripravili zoznam miest, kde s nimi zažijete nezabudnuteľné chvíle a detičky sa určite zabavia.


VYHLIADKOVÁ VEŽA UFO

11

Zdroj: u-f-o.sk

Vyhliadková veža UFO - ikonická stavba, symbol Bratislavy, ktorú s deťmi zaručene musíte navštíviť! Panorámu hlavného mesta budete mať ako na dlani, Bratislavský hrad, Parlament, Dóm Sv. Martina. Ten výhľad jednoducho musíte vidieť na vlastné oči :) UFO watch.taste.groove. je rovnako ako Eiffelovka, Burj Khalifa v Dubaji, či Empire State Building v New Yorku členom veľkej medzinárodnej rodiny vyhliadkových veží a výškových budov združenej v organizácii The World Federation of Great Towers. Vo výške 95 metrov, s dohľadom až 100 km spoznáte skutočné čaro stavby, ktorá dotvára neodmysliteľnú súčasť siluety mesta na Dunaji.

>> Viac informácií nájdete TU >>


Termálne kúpele St. Martins

Aussenaufnahme St3. Martins Therme und Lodge Rudy Dellinger Fruehling 1

Zdroj: stmartins.at

Na jednom z najkrajších miest v Rakúsku, priamo na okraji Národného parku Neusiedlersee – Seewinkel, uprostred regiónu vyhláseného za dedičstvo UNESCO, sa nachádzajú termálne kúpele St. Martins Therme & Lodge. Pohodlne sa tam dostanete z Bratislavy len za 50 minút. Zvedavý, podnetný, prirodzený – St. Martins Therme & Lodge je wellness a dobrodružstvo v jednom. Spája náročné prostredie ubytovania kategórie 4*-superior a termálnych kúpeľov s originálnosťou prírody. Objavte letný ostrov „Summer Island”, opäť od 1.mája, ležiaci priamo na jazere na kúpanie s krištáľovo čistou vodou, najlepšou kvalitou vody a veľku lúkou na ležanie. Tak ako...máš chuť aj Ty objavovať?

>> Viac informácií nájdete TU >>


Zahrajkovo

324402516 737281174425974 723126997188857100 n

Zdroj: FB ZAHRAJKOVO centrum zábavy nie len pre detičky

Detské interiérové ihrisko a prvá skutočná babyfriendly kaviareň v Pezinku, no nie len pre Pezinčanov ?Pre obyvateľov Pezinka a blízkeho okolia je k dispozícii projekt zábavného rodinného centra s príjemným posedením pre rodičov a bohatou zábavou pre deti Zahrajkovo. Zahrajkovo je zábavné centrum s kapacitou 40 detí. Centrum je vybavené herným modulom a časťou s hračkami pre menšie deti. V celej prevádzke kladieme dôraz na čistotu a bezpečnosť. Na svoje si prídu aj dospelí, pri chutnej kávičke, v príjemnom prostredí kaviarne. Pre mamičky, ale nielen pre ne, sú v blízkosti kaviarne prevádzka kaderníctva a nechtový salón.

>> Viac informácií nájdete TU >>


Team Up

Team Up2

Zdroj: teamup.sk

Rozmýšľate ako využiť čas s vašimi deťmi, tak aby ste zažili niečo originálne?
Team Up je to správne miesto. V tomto jedinečnom zábavnom centre, nachádzajúcom sa v Bratislave
na Zlatých pieskoch si užijete nezabudnuteľné chvíle s celou rodinou aj priateľmi. Máme tu pre vás pripravenú Pevnosť Boyard, kde vás čaká mnoho úloh, na štýl pevnosti Boyard, ktoré budete spolu zdolávať, zabavíte sa pri nich a zdokonalia vás v tímovej spolupráci. Okrem pevnosti sa v tomto centre nachádza priestor s virtuálnou realitou, kde sa dokážu tiež perfektne zabaviť . Majú na výber z množstva športových, hudobných, tanečných, či sci-fi hier, pri ktorých na nich neostane ani nitka suchá. >> Viac informácií nájdete TU >>


 

Biofarma PRÍRODA 

biofarma2

Zdroj: FB Biofarma príroda

 

Predstavte si, že by ste zatúžili po prírode, po tichu, po vôni stromov, po zvuku ovčích zvoncov. Predstavte si, že ste dostali chuť na niečo špeciálne: na dobrú domácu kuchyňu, na pravý čerstvý ovčí syr. Predstavte si, že ste dostali chuť na niečo špeciálne, na niečo slovenské. Domáce halušky, domáci ovčí syr, čerstvý horúci chlieb, koláč ako od babičky. Máte malé deti? Zoberte ich na farmu! Areál Biofarma Príroda - Salaš je stvorený pre malé deti, môžu tu vidieť skoro všetky domáce zvieratká – ovečky, kozičky, koníky, mačky, i psov, ba i našu srnku Lízu. Môžu vidieť, ako sa dojí ovečka a ako sa vyrába ovčí syr. Môžu sa  zahrať na pieskovisku a to všetko v prostredí, ktoré lieči.

>> Viac informácií nájdete TU >>


 

Športovo-zábavné centrum Jump Fun

kolaz fotiek prevadzok2

Zdroj: enjoyitzone

Máte deti rôznych vekových kategórií a neviete kam s nimi tak, aby sa zabavili všetky? Kedysi známe ako Jump Arena, Kidshouse a Laser Zone, dnes už pod názvom JUMP FUN. Spojili sme sa pod jednu značku, a tak Vám prinášame vnútorné športovo-zábavné centrum Jump Fun, plné aktivít pre menšie aj väčšie deti. Od 1 roka až po dospelákov. Doteraz ste nás poznali v budove Aircraft pri letisku, teraz nás už nájdete aj v nákupnom centre Nivy. Ponúkame zmysluplnú zábavu plnú pohybu a energie. Proste jump a fun! Pozrite instagram, kde nájdete aj viacero foto a iných výhodných aktuálnych ponúk.

>> Viac informácií nájdete TU >>


 

Cinemax

ResizedImage600400 822D6800 hdr 1

Zdroj: cine-max.sk

 

Najmodernejšie kino v Bratislave, Cinemax Bory, tvorí 12 kinosál. Maximálny filmový zážitok umocňujú také vychytávky ako sú Imax, 4D-box, projekcia v rozlíšení 4K, či najdokonalejší zvukový systém na svete Dolby Atmos. Pre deti sú pripravené špeciálne víkendové premietania pod hlavičkou Detské kino.
V detskom kine sa premietajú obľúbené filmy pre detské publikum za znížené vstupné alebo očakávané predpremiéry detských a rodinných titulov. Detské kino sa koná každý víkend s výnimkou letných prázdnin.  Aby bolo sledovanie filmov pohodlné aj pre najmenších, môžete si v kine Cinemax Bory zapožičať podsedák. Stačí sa informovať pri kontrole vstupeniek a obsluha v kine vám s týmto rada pomôže.


>> Viac informácií nájdete TU >>


Petržalská plaváreň

PP pohlad z ulice

Zdroj: petrzalka.sk

Petržalská plaváreň je tu pre vás! Vyčľapotať do sýtosti sa okrem klasického plaveckého bazéna o dĺžke 25 metrov môžete aj v relaxačnom bazéne s teplotou 32 – 34 °C alebo vo vírivke vyhriatej na maximálne 38 °C. Nevynechajte ani saunový svet s fínskou, parnou a infra saunou. Najmenší sa zas vyšantia v detskom bazéne a tiež na obľúbenom tobogáne. Aktuálnu obsadenosť plavárne si viete pozrieť online.


 >> Viac informácií nájdete TU >>


 

BIBIANA - MEDZINÁRODNÝ DOM UMENIA PRE DETI

51321699 2210927189157249 6936562626184871936 n

Zdroj: sdetmi.com

BIBIANA sa orientuje na umeleckú tvorbu určenú všetkým vekovým kategóriám detí a mládeže, ktorej rozvoj aktívne podporuje. Sprístupňuje deťom umenie netradičnými, experimentálnymi formami práce. Do nových kontextov spája dostupné informácie, poznatky a skúsenosti a modernými spôsobmi, ktorým dieťa rozumie, s ním komunikuje. Výstavná a programová práca je zameraná najmä na interaktívne výstavy dopĺňané sprievodnými podujatiami - divadelnými predstaveniami, tvorivými dielňami, hudobnými programami. 

  >> Viac informácií nájdete TU >>


 

Múzeum dopravy

muzeum

Zdroj: muzeum.sk

Múzeum sa nachádza v priestoroch koľajiska prvej bratislavskej stanice parostrojnej železnice z 19. storočia a priľahlých skladov. Cestnú dopravu prezentuje zbierka vozidiel od prvých dopravných prostriedkov s motorom i bez neho cez bicykle, osobné a nákladné automobily medzivojnového obdobia až po vozidlá zo 60. a 70. rokov 20. storočia. Návštevníka zaujmú prototypy vyvinuté slovenskými automobilkami po druhej svetovej vojne a vojenské vozidlá. Na koľajisku možno vidieť výber parných, motorových a elektrických rušňov, nákladných vozňov a špeciálnych koľajových vozidiel slovenských železníc. 


>> Viac informácií nájdete TU >>


 

Prírodovedné múzeum

macko

Zdroj: FB SNM-Prírodovedné múzeum

Čím je múzeum jedinečné a prečo sa ho oplatí navštíviť? Prírodovedné múzeum sa zameriava na výskum, dokumentáciu a prezentáciu rozmanitosti a vývoja živej a neživej prírody, najmä na území Slovenska. Svojimi zbierkami (cca 2,5 milióna zbierkových predmetov) sa zaraďuje medzi významné prírodovedné európske múzeá. 

Expozície:

  • Zázrak prírody - Príbeh života na Zemi, 
  • Zázrak prírody - Biodiverzita Slovenska
  • Zázrak prírody - Biodiverzita Zeme
  • Zázrak prírody - Klenoty Zeme

>> Viac informácií nájdete TU >>


Aurélium

ResizedImage600400 aurelium

Zdroj: aurelium.sk

Centrum vedy je miesto kde sa prelína zábava s učením v mene hesla Jána Amosa Komenského „Škola hrou“, kedy je vedecký poznatok alebo akékoľvek učivo skryté v zábavnom experimente. Centrum vedy používa neformálne metódy, vyvažuje prvky hry a vzdelávania. Rovnako ako klasické múzeum využíva aj centrum vedy exponáty, tie však nemajú hodnotu historickú, ale náučnú. Tá spočíva v potenciáli provokovať myslenie prostredníctvom priamej interakcie. Personál centra vedy exponáty pred návštevníkmi nestráži, ale naopak ich nabáda k fyzickému preskúmavaniu a pomáha im v realizácii experimentov.

>> Viac informácií nájdete TU >>

 

 

Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu

  • Peter 26.12.2022, 10:49

    Za mňa aurelium

RSS kanál pre komentáre na tejto stránke | RSS kanál pre všetky komentáre

Napíšte komentár