29. 05. 2024 Vilma

Biofarma Príroda

Autor: Biofarma, Foto: biofarma.sk
Adresa:lokalita Dúbravy - Botanická záhrada Stupava Telefón:0918 280 546, 0918 606 865 E-mail:biofarma@slovakpub.sk www:stránka organizátora
Hodnotenie:

Predstavte si, že by ste zatúžili po prírode, po tichu, po vôni stromov, po zvuku ovčích zvoncov. Predstavte si, že ste dostali chuť na niečo špeciálne: na dobrú domácu kuchyňu, na pravý čerstvý ovčí syrPredstavte si, že ste dostali chuť na niečo špeciálne, na niečo slovenské. Domáce halušky, domáci ovčí syr, čerstvý horúci chlieb, koláč ako od babičky.

No viete však, že máte málo času, tak ako každý v tomto uponáhľanom svete, nemáte čas ísť na dlhšiu cestu autom v zápche. Nerezignujte na svoju predstavu. Možno práve pre Vás, pre ľudí s podobnou predstavou, vytvorili areál Biofarmy Príroda v Stupave v rámci ktorého je aj pravý salaš. V aute strávite iba 15 minút z centra Bratislavy. Oplatí sa to pre Vašu dušu a pokoj, pre regeneráciu orgánov. Veď kde inde tak blízko od centra hlavného mesta môžete oddychovať v tieni stromov, jesť domácu stravu, kochať sa pohľadom na vzácne dreviny a nádherný areál so salašom. Areál, ktorý vytvorila citlivá ľudská ruka, pre Vás človeka, ktorý sa stále iba ponáhľa a preto potrebuje miesto pre oddych. V areáli sa nachádzajú hospodárske zvieratá, hospodárske objekty ako mliečnica a pekáreň, ihriská, reštaurácia s letnou terasou. V areáli sa tiež nachádza množstvo nádherných stromov a kríkov, lúky, ovocné sady, lesné škôlky, vinič.

Máte malé deti? Zoberte ich na farmu! Areál Biofarma Príroda - Salaš je stvorený pre malé deti, môžu tu vidieť skoro všetky domáce zvieratká – ovečky, kozičky, koníky, mačky, i psov, ba i našu srnku Lízu. Môžu vidieť, ako sa dojí ovečka a ako sa vyrába ovčí syr. Môžu sa  zahrať na pieskovisku a to všetko v prostredí, ktoré lieči. Užite si i grilovanie – ste rodina, ktorá má chuť na dobrú grilovačku? V Biofarme Príroda majú pre Vás pripravené grilovacie rošty alebo ohniská, kde si môžete tie najlepšie špeciality pripraviť sami. Areál Biofarmy Príroda Vám tiež ponúka možnosť nákupu biopotravín v predajni „Ďaťelinka“.

Biofarme boli Úniou materských centier udelené **** ako certifikovanému zariadeniu vhodnému pre návštevu s deťmi. Kombinácia nádhernej prírody a hospodárskych zvierat na farme je to najvzácnejšie pre deti. Sú  tu pre nich vybudované detské ihriská s preliezačkami a hojdačkami, pieskovisko a drevený domček s kuchynkou, k dispozícii sú aj bezplatné toalety aj pre deti, prebaľovacia miestnosť a toalety pre invalidov. 

Ponuka služieb

 • Prenájom „letnej školy“
  Na rodinné oslavy počas letného obdobia ponúkame prenájom „letnej školy“, v ktorej sa už konali viaceré detské oslavy a eventy. Informácie o podmienkach Vám radi poskytneme na našom managerskom čísle: 0918606865.  Počas pracovného týždňa v letných mesiacoch slúži tento prístrešok ako letná škola – počas školských výletov a návštev materských škôlok pani učiteľky vyučujú svojich zverencov v našej škole – letnej škole. Poobede a večer je možné školu využiť pre event rodinného typu – aj počas oslavy nie je možná reprodukovaná hudba a hlučný priebeh oslavy – v celkom areáli sú rozmiestnené ohrady so zvieratami, preto si už vopred zvážte, či je tento areál vhodný pre typ oslavy, akú si predstavujete.
 • Detské oslavy
  Počas letných mesiacov je možné rezervovať si ohnisko ,časť terasy alebo letnú školu na detskú oslavu. Počas zimného obdobia je možnosť rezervovať na detskú oslavu časť Koliby len počas pracovného týždňa. V rámci detskej oslavy je možnosť zabezpečiť animáciu detskej oslavy /detské súťaže, zábavu a hry/ a vozenie na poníkovi, prednášku sokoliara s ukážkami dravcov a vozenie na koči. Tieto služby je možné objednať si na managerskom čísle 0918606865.
 • Bezplatné detské ihrisko a ohrady so zvieratami
  Počas posledných rokov sa snažíme pre deti neustále pridávať nové a nové prekvapenia. Ihrisko sa snažíme rozširovať a udržiavať. Prosíme, aby ste dodržiavali pravidlá užívania detských atrakcií /na trampolíne vždy len 1 osoba, max. váha na hojdačke/ aj z dôvodu bezpečnosti detí na ihrisku. Okolo zvierat sme vybudovali dvojité ohrady. Je zakázané vstupovať do ohrád, kŕmiť zvieratá a dotýkať sa zvierat cez ohrady. Zvieratá sú živé tvory so svojimi náladami. Poník Hugo aj somárik Artur od malička kúše a každá natiahnutá ruka cez jeho ohradu bude chňapnutá. Voľne pohybujúce sa zvieratá je zakázané naháňať a strašiť.
 • Podmienky vstupu do areálu so psom
  Je povinnosť držať svojho psa na vodítku počas celej Vašej návštevy areálu. Nedodržanie týchto pravidiel stálo život už viacero jahniatok, sliepok a králikov, ktoré nám voľne behajú po areáli. Nedodržanie týchto pravidiel môže viesť i k vyvedeniu návštevníka z areálu.
 • Rezervácie miest v kolibe biofarmy
  Rezervovať miesta v  reštaurácii počas víkendu nie je možné. Rezervovať miesto pre oslavy, stretnutia, rodinné posedenia je možné len počas týždňa. Rezervácie akcií nad 15 ľudí je nutné dohodnúť na managerskom čísle: 0918606865 minimálne 2 dni vopred. Kapacita Koliby je približne 60 osôb, v letných mesiacoch sú k dispozícii aj kryté alebo nekryté letné drevené terasy.

Koliba - Reštaurácia sa nachádza v pôvodnej kolibe zo Zuberca. Koliba bola v Zuberci rozobratá a pôvodnou metódou postavená zo 95% pôvodného materiálu v areáli Biofarmy. Reštaurácia je otvorená denne počas celého roka. Podávajú sa typické slovenské jedlá a nápoje ako halušky, pirohy, šúľance, baraní guláš, kapustnica, cesnaková polievka v bochníku a ovčí syr našej produkcie. Jedálny lístok

Reštaurácia aj letné terasy, ako i celý areál Biofarmy je rýdzo nefajčiarsky priestor. Jediný priestor vymedzený pre fajčiarov je vonkajší priestor za Kolibou, kde je umiestnený i centrálny popolník.

Otváracie hodiny

 V lete od 10.00 do 21.00 hod. a v zime od 11.00 do 20.00 hod.

Ako sa tam dostanete?

Autom - Cestou autom existuje cesta rýchlejšia po diaľnici D1, no tá predpokladá diaľničnú nálepku. Z Bratislavy vyrazíte po diaľnici smer Brno, zídete z diaľnice dole pri druhej možnosti - EXIT Lozorno, už pri schádzaní z diaľnice sú prvé označenia na smer na Biofarmu. Ale keby ste drevené šípky prehliadli, nezúfajte, hneď po zídení z diaľnice sa dajte smerom doprava – akoby späť do Bratislavy smer Stupava. Po jednom kilometri sa Vám po pravej strane zjaví akoby odstavisko/parkovisko – to je odstavisko pri Artézskej studni, pri nej spomaľte, a blikajte vľavo, lebo idete prudko doľava odbočiť na lesnú asfaltovú cestu, ktorá vedie 2 km krásnym lesom a končí pri bráne Biofarmy.

Ideálne je zaparkovať autá na jednej strane prístupovej cesty . Pri odchode vozidiel tak nevznikajú zbytočné kolízie.Je zakázané na lesnej prístupovej ceste trúbiť počas dňa a aj v nočných hodinách.

Pokiaľ nemáte diaľničnú nálepku, vyberte sa ku nám starou cestou – Bratislava – Lamač – Záhorská Bystrica – Stupava . Prejdite celú Stupavu a pokračujte rovno na Lozorno. Po pravej strane miniete stupavskú elektráreň . Keď ju miniete, spomaľte/cca 2 km od konca Stupavy/. O chvíľu budete odbočovať na lesnú cestu smerom vpravo. Lesná cesta končí priamo pri bráne Biofarmy.

MHD - Dá sa sem dostať z Bratislavy a aj z Malaciek MHD. Autobusová zástavka je hneď na začiatku lesnej cesty vedúcej k Biofarme. Odtiaľ treba prejsť 2 km lesnou asfaltovou cestou priamo k našej vstupnej bráne. Túto trasu s ľahkosťou zvládnu aj menšie deti.

BicykelNa farme je priamo pred Kolibou umiestnený stojan na bicykle. Je to nenáročná a nádherná trasa vedúca nádherným malokarpatským lesoparkom,  jediné prevýšenie je mierne stúpanie  za Železnou studničkou smerom na Kačín, odtiaľ cyklotrasa ide vlastne stále mierne smerom nadol  okolo Marianky až ku Stupave. Z Biofarmy sme sa vracali opäť inou trasou pozdĺž rieky Moravy a okolo Devína. Samotná cyklotrasa bola zážitkom. Absolvovať by ju mali deti vo veku 12-13 rokov úplne bez problémov. Trasa

Chôdza - Je niekoľko možností turistiky.
 
Autobus - cesta rýchlejšia po diaľnici D1, alebo starou cestou – Bratislava – Lamač – Záhorská Bystrica – Stupava.Ak vyrazíte z Bratislavy po diaľnici smer Brno, zídete z diaľnice dole pri druhej možnosti - EXIT Lozorno, už pri schádzaní z diaľnice sú prvé označenia na smer na Biofarmu.

Mapa: N 48° 17′ 14″ E 17° 1′ 56″

Mapa sa nahráva...

Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu

 • Jana 26.12.2022, 00:02

  Pekné z ieratja, ovečky sa dali aj hoadkať. Akurát v bufete sme čakali dlhšie

 • Katarína 12.12.2022, 20:58

  Úžasné miesto na skok od Bratislavy, jedinou nevýhodou je množstvo ľudí a parkovanie. Oplatí sa prísť skôr mimo víkendu.

 • Zuzana 23.11.2022, 08:38

  krásny výlet. Zabavili sme sa celý deň :) Určite odporúčam :)

 • Daniela 19.11.2022, 20:10

  Chodí tam veľa ľudí, čo je pre mňa menšie mínus, keďže s rodinou uprednostňujeme menej frekventované miesta. Inak je farma priestranná, majú pekný drevený kolotoč pre deti a veľmi chutné výrobky - či už chlieb, syrové nite alebo bábovku.

 • Jakub 07.01.2022, 13:06

  Ideálne pre pohodový rodinný výlet. Okrem zvieratiek sa deti majú aj kde zahrať, je tam zoár stánkov a taktiež sa tam dá dobre najesť.

 • GEP 29.11.2020, 21:10

  Pekný výlet na nedeľňajšie poobedie.stoji za to vidieť

 • Cleona 06.01.2020, 17:21

  Prijemny areal s peknym ihriskom, zvieratkami a vybornou restauraciou.

 • Kika 25.11.2019, 12:53

  Chodíme radi viackrát ročne, krásne prírodné prostredie. Čo sa týka reštaurácie, zatiaľ sme služby nevyužili, nakoľko tam bolo vždy veľmi veľa ľudí a boli sme s malými deťmi. Ale odporúčam pekárničku s chlebíkom a koláčmi, príp. mliečnymi výrobkami.

 • Patrícia 22.11.2019, 21:14

  Odporúčam,super oddych v prírode a tichu. Detom sa veľmi páčilo, určite ešte navštívime. Zvieratká, ihrisko, ručný kolotoč na prosto dobra myšlienka. Len škoda, bolo zatvorená pekaren n ktorú som sa veľmi tešila,tak snáď nabudúce uz bude otvorená

 • Patrícia 06.01.2019, 09:31

  Krasne prostredie, zvieratka, priroda aj ihrisko.
  Maju prerobené wc. Vzdy sme sa skvele najedli, ale naposledy nas velmi sklamala kuchyna (pirohy, halusky).

RSS kanál pre komentáre na tejto stránke | RSS kanál pre všetky komentáre

Napíšte komentár