29. 10. 2020 Klára 15°C Prehánky

Dunajskostredské vianočné trhy

11.12.2019 Autor: Claudinka, Foto: dunstreda.sk
Termín: 22.12.2019 a ďalšie Mesto:Dunajská Streda Zdroj:stránka organizátora
karaacsonyi dsz 2019 1

Zdroj: dunstreda.sk

V Dunajskej Strede mestská samospráva aj tento rok usporiada tradičné vianočné trhy. Miestom adventného podujatia bude už po ôsmykrát námestie a park pred Mestským kultúrnym strediskom. Návštevníkov tu privíta pravá vianočná atmosféra v období od 1. do 22. decembra.

Vianočné trhy otvoria brány v nedeľu, 1. decembra o 14. hodine. Od 17-tej hodiny nasleduje ekumenická bohoslužba a slávnostné zapálenie prvej sviečky adventného venca, ktorý bude umiestnený aj teraz na tunajšej fontáne Tri grácie. Mestská samospráva v znamení blížiacich sa vianoc srdečne pozýva obyvateľov mesta na zapálenie adventných sviečok, na sprievodné programy a na vianočné trhy. V centre mesta vianočné osvetlenie bude zapnuté tiež v prvú adventnú nedeľu.

Návštevníkov každý deň čakajú rôzne sprievodné kultúrne programy. Denne od 16. hod. vystúpia deti z dunajskostredských materských škôl, ďalej žiaci základných a stredných škôl. Piatok, sobotu a v nedeľu od 17-tej hodiny sa na pódiu budú striedať miestni účinkujúci a talenty z regiónu. Návštevníci vianočných trhov môžu ochutnať tradičné vianočné dobroty, a tuhej zime zohreje každého varené víno alebo vianočný punč. V stánkoch návštevníci si môžu zaobstarať vianočné ozdoby, darčeky, sviečky, oplátky, med a typické vianočné predmety.

Dunajskostredské vianočné trhy potrvajú do 22. decembra. Dovtedy od pondelka až do štvrtka vianočné trhy budú otvorené od 14-tej hodiny do 20-tej, piatok od 14-tej hodiny do 22. hod, v sobotu od 10-tej hodiny do 22. hod, v nedeľu od 14-tej hodiny do 20-tej hodiny. Slávnostné zapálenie sviečok adventného venca sa začína každú nedeľu od 17-tej hodiny. 

Napíšte komentár