Nenechajte si ujsť podobné podujatia!
Odoberajte naše novinky a sledujte nás na Facebooku
Zdroj: FB BROZ (Bratislavské regionálne ochranárske združenie)
Pozývame vás na diskusiu o kvitnúcich plochách v meste. Pripravili sme pre vás divadelné predstavenie nielen pre deti na tému environmentálnej liečivej rozprávky, koncert Martina Geišberga, ale aj prezentácie o dôležitosti rozkvitnutých plôch v meste. Tiež dáme priestor diskusii o víne, ktoré vzniká bez použitia chémie a dáva tak priestor bohatšiemu životu vo viniciach a ich okolí.
Program:
• 17.30 – 18.15 - divadelné predstavenie nielen pre deti - Záhrada svetla
• 18.30 – 19.00 - Kvitnúce lúky v meste - diskusia
• 19.15 – 19.45 - Vinárstvo blízke prírode
• 20.00 – 22.00 - koncert Martina Geišberga
• Víno na lúke - predajná degustácia
Môže byť mesto rozkvitnuté a poskytovať priestor pre kvalitný život nielen nám ľuďom, ale aj motýľom, včelám samotárkam a mnohým iným druhom? Áno, môže. Potrebujeme sa ale začať pozerať na svet okolo trochu inými očami. Vidieť aj prírodu a jej potreby. Hľadať cesty, ako spolupracovať.
Práve o to sa snažíme aj my. Vďaka projektu Interreg SK-AT Kvitnúca krajina pre motýle na Slovensku a v Rakúsku sme zrealizovali výsadbu prvej kvitnúcej lúky priamo v meste. Príďte sa porozprávať, prečo lúčne kvety v meste majú význam a ako môžu obohatiť aj náš život.
Dátum: utorok, 18. júna
Miesto: Výmenník, Svätoplukova ul., sídlisko Sever
Odoberajte naše novinky a sledujte nás na Facebooku
21.05.2026, 10:30
Nitriansky mestský park na SihotiJán Tóth
Narodil som sa v Nitre na Kmeťkovej ulici, pod hradom, v roku 1956 a do parku chodím takmer bez prerušenia. Obnova sa mi páči a teraz chodíme s vnukom, ktorý má 3 roky. Je tam ale jeden veľký problém, ktorý môže skončiť aj fatálne. Jedná sa o lanovú dráhu, ktorá je nešťastne projektovaná a hlavne skolaudovaná. Treba ju bezodkladne zastaviť a otočiť o 180 stupňov, nakoľko prisávanie siaha na chodník s trampolínami, po ktorom sa pohybujú malé deti, ktoré sú nevyspytateľné. Nedávno aj náš vnuk mal takmer kontakt s jazdcom na lane. V poslednej chvíli som ho odstrčil. Tá výstražná značka deťom nič nehovorí. Skúste sa presvedčiť osobne, hlavne keď sa na lane pohybujú aj väčšie deti a navyše sa jeden druhého roztláčajú. Zabráňte katastrofe a dajte mi vedieť ako budete postupovať k mojej pripomienke.
17.05.2026, 22:28
13 tipov kam s deťmi v Trenčianskom krajiMartina
Ja určite odporúčam detský svet LUMA park na autobusovej stanici :) Krásne, nové, veľké priestory, super obsluha, veľa hračiek, kino, pohoda pri káve a deti máte stále na očiach :)))
Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu
Táto stránka ešte nebola komentovaná.
RSS kanál pre komentáre na tejto stránke | RSS kanál pre všetky komentáre
Napíšte komentár