Folklórne slávnosti Podhorie 2019

12.06.2019 Autor: Externý prispievateľ, Foto: fspodhorie.sk
Termín: 29.06.2019 a ďalšie Mesto:Podhorie Zdroj:stránka organizátora
Podhorie plagat

Zdroj: fspodhorie.sk

Program:

Piatok 28.6.2019
Už v piatok 28.6.2019 o 19,00 hod. programom s názvom Privítanka spevom i tancom otvoria slávnosti Podhorčania a Folklórny súbor Hron zo Žiaru nad Hronom. O 19,30 hod sa môžete tešiť na prvého veľkého hosťa slávností – Folklórny súbor Technik STU z Bratislavy. Predvedie sa umeleckým programom s názvom My Technikári, ktorý bol pripravený pri príležitosti 65.teho výročia tohto súboru.

Sobota 29.6.2019
Rodiny s deťmi sú srdečne vítané v sobotu dopoludnia, kedy bude pre deti pripravený program – školička tanca, súťaže, kreatívne dielne, ukážky remesiel. Dopoludnia sa v programovom pásme „Kolo, kolo,koliesko“ predstavia Detský folklórny súbor Podhorčanček a Tekovanček. Taktiež sa prídu predviesť deti z MŠ v Podhorí , deti z MŠ pri cirkevnej ZŠ v Banskej Štiavnici, deti zo speváckej prehliadky Slávik vo Svätom Antone a deti z Detského folklórneho súboru z Vyhní.

Počas celých slávností bude v priestoroch amfiteátra priestor so zachovalými kultúrnymi pokladmi, k nahliadnutiu bude i bohatstvo miestneho bábkarského súboru v podobe tradičných bábok.

V sobotu o 15,00 hod sa zaplní amfiteáter súbormi z okolia i väčšej diaľky. Pásmo s názvom „Od vrkoča po šatku, od koníka po klobúk“ odprezentujú súbory FS Podhorčan, spevácka skupina Baďačanka a FS Hron. Zaujímavým osviežením týchto slávností bude mužská spevácka skupina Kúcané z Kútú, ktorí sa prebojovali až do finále súťaže Zem spieva.

Ak ste obdivovateľmi krojov, nenechajte si ujsť v sobotu o 17,00 hod program s názvom „Krása vekom zdobená“- venovaný nevestám a svadobným zvykom zďaleka i blízka.

O 18,30 hod zavŕšia slávnosti temperamentní Podpoľanci z Detvy. Programom „Podpoľanci v tanci“ vás budú baviť až do 20,00 hod. Keď vám po vystúpení budú nohy pod lavicou tancovať, zahrá vám do tanca ľudová hudba. Od 21,00 hod vystrieda ľudovú hudbu DJ Vlado, ktorý vám bude hrať do neskorej noci.

Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu

Túto stránku zatiaľ nik nekomentoval. Buďte prvý!

RSS komentárov na tejto stránke | RSS všetkých komentárov

Napíš komentár