Deň rodiny - tréning krotiteľov

11.06.2019 Autor: Annie, Foto: dolnykubin.sk
Termín: 16.06.2019 Mesto:Dolný Kubín Zdroj:stránka organizátora
PLAGAT DR 2019 Final A3

Zdroj: dolnykubin.sk

Po úspešnom prvom ročníku Dňa rodiny v Budatínskom parku sa Žilinská župa rozhodla tento rok podieľať na dvoch rodinných dňoch už aj v spolupráci s mestami a organizáciami. Po Žiline prichádza Dolný Kubín, kde vypukne veľká rodinná oslava už v nedeľu 16.júna.

Tretia júnová nedeľa bude opäť patriť rodinám a deťom. V meste Dolný Kubín je pre návštevníkov pripravená bohatá ponuka zábavných súťaží pre celú rodinu, k dispozícii bude populárny fotokútik a chýbať nebude ani sokoliarske predstavenie. ,,Podujatie Deň rodiny už neodmysliteľne roky patrí k Dolnému Kubínu. Je to priestor, kde môže celá rodina tráviť zmysluplne svoj voľný čas. Zabavia sa tam deti, ich rodičia, ale aj starí rodičia. Som veľmi rád, že sa nám v tomto roku podarilo spojiť sily a podieľame sa na jeho príprave s dlhoročnými organizátormi podujatia aj so Žilinským samosprávnym krajom (ŽSK),“ povedal Ján Prílepok, primátor mesta Dolný Kubín a poslanec ŽSK.  

 

Tréning krotiteľov, ako znie názov veľkej rodinnej oslavy, začne o 15. hodine na námestí v Dolnom Kubíne pred Mestským kultúrnym strediskom. Veľkolepé podujatie pri príležitosti Dňa rodiny bude v meste už po siedmykrát. ,,Týmto podujatím sa snažíme posilniť rodinu z vnútra prostredníctvom spoločne stráveného času všetkých jej členov. Chceme napomôcť zjednotiť tých, ktorých uponáhľanosťou doby často separujeme. Opäť chceme naučiť rodiny, aby sa spolu hrali, smiali, rozprávali i počúvali a to skrz zábavné a náučné súťažné disciplíny krotenia samých seba,“ povedala Petra Jurčáková, organizátorka podujatia.

Na detských návštevníkov bude čakať šesť súťažných stanovíšť a na každom budú štyri disciplíny. Odmenou za splnenie niekoľkých aktivít bude odznak krotiteľa. V téme divokých šeliem ostávajú aj sprievodné aktivity. Tí najmenší sa môžu tešiť na zvieracích maskotov na námestí a môžu dať namaľovať vybrané zvieratko na tvár.

Tohtoročná téma „Tréning krotiteľov" vychádza z príbehu pútnika, ktorý pozýva ľudí naučiť sa ovládať 6 zvierat:  a to skrotením  leva (teda srdce), chytením dvoch zajacov (naše nohy)vyumývaním  slona (naše uši), dávaním pozor na hada (náš jazyk)strážením sovy ( našich oči) ako i  zadržaním straky (naše ruky).

Výzvou dňa je stať sa človekom: s milujúcim srdcom, o šikovnými nohami, pozornými ušami, bezpečným jazykom, bystrými očami a štedrými rukami. 
Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu

Túto stránku zatiaľ nik nekomentoval. Buďte prvý!

RSS komentárov na tejto stránke | RSS všetkých komentárov

Napíš komentár