Veľká noc na hrade Beckov

10.04.2019 Autor: Simona, Foto: hrad-beckov.sk
Termín: 22.04.2019 a ďalšie Mesto:Beckov Zdroj:stránka organizátora
53904553 1943687525742148 1728556970354409472 n

Zdroj: hrad-beckov.sk

Sviatky Veľkej noci budú na hrade Beckov opäť veselé a zábavné. Množstvo aktivít, ktoré sme pripravili, vám istotne spríjemnia tieto dni.

Hrad je pre verejnosť otvorený od 19. - 22. apríla 2019 v čase od 9:00 do 18:00.

K príchodu jari patria pestré farby, a preto treba nájsť tri rôznofarebné vajíčka, ktoré sme ukryli v zákutiach hradných múrov. Tie si potom môžete vymeniť za sladkú odmenu.

Tento rok sme do tohto podujatia zahrnuli aj akciu „História, ktorá nás spája“, do ktorej sú zapojené hrady Beckov aj Čachtice. Preto si budete môcť vyskúšať hru „Staň sa kráľovským poslom“ a môžete napísať veľkonočný odkaz, ktorý keď prenesiete na Čachtický hrad (alebo opačne), získate dračie čokoládové vajíčko.

Nie je to však zďaleka všetko. Pre starších, ale aj pre deti sme pripravili pátraciu hru s tajničkou „Katarínine veľkonočné tajomstvo“. Mladá dedička Stibora ml. nedopatrením rozbila svoju najkrajšiu kraslicu. Nevediac o tom, jednotlivé úlomky sa jej vytratili z košíčka niekde na hrade. Pomôžte jej tieto úlomky pohľadať a poskladajte z indícií, ktoré na nich nájdete, veľkonočné tajomstvo.

Medzi sprievodnými aktivitami sú pre vás pripravené dielničky, vymaľovávanie omaľovánok, výstava kraslíc z UĽUV, budeme pliesť korbáče, k dispozícii bude aj maľovanie na tvár a deti určite potešia zvieratká, ktoré k príchodu jari a k sviatkom Veľkej noci patria.

V nedeľu trošku netradične budeme tvoriť rôzne veľkonočné kreácie s frebnými kockami zo stavebnice LEGO (Kreativo Trenčín).

Chutnou bodkou za príjemným dňom potom môže byť aj ochutnávka Kráľovskej čokolády, pochutnanie si na podpecníkoch alebo skvelých koláčoch.

Tešíme sa na vašu návštevu!

Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu

Túto stránku zatiaľ nik nekomentoval. Buďte prvý!

RSS komentárov na tejto stránke | RSS všetkých komentárov

Napíš komentár