Bratislavské mestské dni 2019

05.03.2019 Autor: marylyn, Foto: visitbratislava.com
Termín: 28.04.2019 a ďalšie Mesto:Bratislava Zdroj:stránka organizátora
BPV1

Zdroj: visitbratislava.com

Posledný aprílový víkend bude patriť už 16. ročníku obľúbeného podujatia Bratislavské mestské dni 2019. 

Kedy: 27.4.-28.4.2019

Tento rok v apríli sa odohrá už 16. ročník tohto významného podujatia pod názvom Bratislavské mestské dni. Aj tento rok samospráva bezplatne sprístupní desiatky podujatí svojich mestských organizácií. Bratislavské mestské dni opäť prinesú atraktívny víkend strávený v meste, v jeho kultúrnych organizáciách, na námestiach, ale aj v blízkej prírode.

Tradícia, že na deň sv. Juraja sa mesto otvára svojim obyvateľom i návštevníkom, sa viaže na dávnu históriu nášho mesta. Podľa mestských privilégií si už od 13. storočia mešťania práve 24. apríla mohli slobodne voliť richtára a svojich zástupcov. Bola to na tie časy významná a ojedinelá výsada v celej Európe. Spájala sa s oslavami, ale aj s neformálnymi stretnutiami zástupcov radnice s obyvateľmi kráľovského mesta. 

V rámci podujatia budú premávať aj historické vozidlá v čase od 10:00 h do 18:00 h. Zastávky nájdete v linku nižšie.

Aj tento rok bude na Bratislavských mestských dňoch aj OLO. Nájdete ho v sobotu 27.4.2019 od 10:00 do 16:00 hod. na Primaciálnom námestí v Bratislave. Nebude chýbať prehliadka smetiarskeho autíčka, bubnová šou na odpade a tvorivé dielne, v ktorých vám ukážu, že aj z drobného odpadu sa dajú vyrobiť milé veci.

Kompletný program Bratislavských mestských dní nájdete TU.

Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu

Túto stránku zatiaľ nik nekomentoval. Buďte prvý!

RSS komentárov na tejto stránke | RSS všetkých komentárov

Napíš komentár