Nenechajte si ujsť podobné podujatia!
Odoberajte naše novinky a sledujte nás na Facebooku
Kedy:
24. marec, nedeľa, 14:30 / 16:30
Kde: Divadelná sála - Bábkové divadlo Košice, Alžbetina 38
Bábková hra Alexandra Veselova Slniečko a snežní ľudkovia v preklade Valerija Kupku je určená deťom od troch rokov.
Je napísaná nežne a citlivo s ohľadom na detskú dušu a detský svet. Autor dobre pozná čarovný svet detí, ich myslenie a citové poryvy. Hra vo svojich vrstvách rozvíja tému obetavosti a spolupatričnosti. Súčasne je aj poznaním, že aj „homunkulovia“, ktorí sú v hre vlastne snehuliaci, zisťujú, že to, čoho sa oni boja – slnka a slnečného tepla, všetky iné zvieratká veľmi potrebujú. Ale čím je viac slnka, tým menej snehu ostane zo snehuliakov. Až stretnutím s inými zvieratkami si uvedomujú, že rytmus prírody im vlastne pomôže vrátiť sa o rok opäť. Preto sa rozhodnú rozdať časti svojho tela, aby pomohli iným zvieratkám netrpezlivo čakajúcim na slnečné lúče, teda na príchod jari. Napriek tomu, že na začiatku hry si želali, aby slnko nikdy nevyšlo, postupne zisťujú, aké dôležité sú slnečné lúče pre život iných. Im ostáva nádej, že po jari, lete a jeseni tu opäť bude zima a oni znova prežijú príjemné chvíle v čase, ktorý je pre nich najkrajší.
Zámerom je interaktívna spolupráca hercov s najmenšími divákmi a zážitkové vzdelávanie detského publika prostredníctvom umeleckého obrazu a jeho možnosti vnímať svet okolo nás inak, mimo klasické vzdelanostné spoločenské klišé.
Dostupnosť predstavenia odporúčame overiť si na telefónnom čísle +421 918 984 132, +421 948 788 008
Odoberajte naše novinky a sledujte nás na Facebooku
25.07.2026, 11:14
Hojdačky v prírode - kde všade sú ukryté?Eva
Hojdacka v Krpelanoch uz nie je, vysli sme si k nej vcera, ale, zial, uz je znicena. Ak sem planujete cestu len kvoli hojdacke, mozete si ju usetrit. Krasny vyhlad je tu vsak aj bez hojdacky :-)
19.07.2026, 11:44
Rozprávkový les pri kolibe PanorámaMartina
Nádherné miesto ktoré odporúčam navštíviť všetkými desiatimi, pre rodiny s deťmi, dôchodcom... Proste a jednoducho ozaj rozprávkový les.. určite ešte prídeme. Odniesli sme si na pamiatku krásne tričká,
09.07.2026, 15:15
Vnútorné detské ihrisko LEGIONARIK v LEGIA FitnessElena Selecká
Kútik výborný, ale hlučná hudba úplne nevhodná pre deti. Na moju žiadosť o aspoň sušenie nereagovali.
27.06.2026, 16:53
Letné kúpalisko Pezinok. Monika Lipovská
Úžasné prostredie, napriek tomu, že je malé. Úžasná atmosféra. Voda fantastická a nádherná. Ľudí je pomerne veľa, ale su mili a ohľaduplní. Je veľmi zaujímavé sledovať, ako dokážu spolu športovať cudzí ľudia a bez ohľadu na vek. Vládne tu pohoda. Vnuka neviem dostať z vody. Ďakujem za krásny deň . Urcite sa sem vrátim. Jediný problém je s parkovaním, ale aj ten sa mi podarilo vyriešiť. Monika Bratislava
Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu
Táto stránka ešte nebola komentovaná.
RSS kanál pre komentáre na tejto stránke | RSS kanál pre všetky komentáre
Napíšte komentár