Záhady Slovenska v OC MAX

10.01.2019 Autor: marylyn, Foto: OC MAX
Termín: 28.02.2019 a ďalšie Mesto:Nitra Čas:9:00 - 21:00 Zdroj:stránka organizátora
node 20190107 zahady slovenska

Zdroj: OC MAX Nitra

Na Slovensku sú zvláštne miesta, ktorým sa od nepamäti ľudia vyhýbali. Išlo predovšetkým o lokality, na ktorých sa udialo niečo nezvyčajné – vraždy, popravy, úmrtia ľudí za zvláštnych okolností, rôzne boje či bitky... Na týchto podivných miestach sa veľakrát zjavovali rôzne strašidlá - bosorky, biele panie, bezhlaví ľudia alebo duchovia. Od pradávnych čias si ľudia tieto povesti medzi sebou rozprávali z generácie na generáciu až napokon zľudoveli.

Okrem všeobecne známych povestí ako sú Studňa lásky, Rytieri spod Sitna, Záhadný kameň v košickom Dóme a pod. Výstava prináša aj najstaršie záhady z praveku ako sú Val obrov, Záhada slovenských rondelov či Ľudožrúti na Molpíre. Ďalšou časťou výstavy sú povesti či záhady späté s historickými postavami – najznámejším slovenským zbojníkom Jurajom Jánošíkom, krvavou grófkou Alžbetou Bátoryovou či kamaldulským mníchom Cypriánom z Červeného kláštora. Na výstave nájdete aj smutné historické udalosti akými boli veľké zemetrasenie v Komárne v roku 1763 a Kremnici v roku 1443 či tajomstvo Kostolíka v Ludrovej. Výstava prináša aj najväčšiu záhadu Slovenska a tou je tajomná Mesačná jaskyňa.

Výstavu najznámejších legiend a povestí nájdete na poschodí (vedľa Palace café & bowling) nákupného centra OC MAX Nitra od 10.1. do 28.2.

Kosickydom01

Zdroj: OC MAX Nitra

Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu

Túto stránku zatiaľ nik nekomentoval. Buďte prvý!

RSS komentárov na tejto stránke | RSS všetkých komentárov

Napíš komentár