Vianoce v Poprade 2018

27.11.2018 Autor: Zuzka, Foto: mesto Poprad
Termín: 28.12.2018 a ďalšie Mesto:Poprad Zdroj:stránka organizátora

poprad vianoce

Vianoce v Poprade budú už tradične v znamení bohatého kultúrneho programu podujatí festivalu  
POPRADSKÉ VIANOCE 2018.  

PROGRAM: 

  • 2.decembra 2018 o 18:00 hod - zapálenie prvej sviečky na adventnom venci na Námestí sv. Egídia a otvorenie  Adventného mestečka. Slávnosť, ktorej súčasťou bude požehnanie adventného venca, spestrí  Dychová hudba Tatramat Matejovce. Hudobníci sa následne presunú na vežu Kostola sv. Egídia - po vežovom koncerte sa rozsvieti aj prvé adventné svetlo na tejto popradskej dominante.
  • 2.decembra 2018  - na Námestí sv. Egídia v Kostole sv.Trojice sa uskutoční poeticko-hudobný program popradských umelcov BIELA USPÁVANKA, v ktorom okrem skladieb slovenských a svetových autorov zaznejú aj ľudové skladby v netradičných úpravách. Koncert doplní poetické slovo s textami z diela "Prorok", ktoré umocnia atmosféru  adventného obdobia.
  • 2.december 2018 - PUTUJÚCI MIKULÁŠ zavíta do jednotlivých častí mesta
  • 5.decembra 2018 o 17:00 hod. - MIKULÁŠ, ktorý sa stretne so všetkými popradskými deťmi na Námestí sv. Egídia a spoločne rozsvietili vianočnú výzdobu mesta Poprad. Okrem rozsvietenia vianočnej výzdoby sa deti môžu tešiť aj na fotoateliéry, pyromuzikálny ohňostroj a sladké mikulášske darčeky.
  • 6.decembra 2018 - Mikulášsky koncert v Kostole sv. Egídia, spojí na jednom mieste vystúpenia Pawla Pasternaka(organ), husľový orchester Terezy Novotnej a jej detí a Zulfizar Zázrivej.

  • 14 -16. decembra 2018 - XVI. ročník TRADIČNÝ VIANOČNÝ JARMOK na Námestí sv. Egídia v Poprade Množstvo remeselníkov, bohatý sprievodný program (koncerty, pravá dedinská zabíjačka, púšťanie balónov), atrakcie pre malých i veľkých, to všetko spolu s výnimočnou vianočnou výzdobou vytvorí jedinečnú atmosféru jednej z najkrajších vianočných udalostí v krajine.

  • 23. december 2018 - Malá detská burza hračiek a rozprávkových kníh. Deti si môžu vymeniť svoju hračku s kamarátom alebo darovať hračku pod vianočný stromček v Dome kultúry v Poprade

  • 25. a 31.decembra vždy od 15:00 do 17:00 hod. - Bez ohľadu na počasie a prevádzku  otvorených ľadových plôch budú mať Popradčania možnosť korčuľovať sa na Zimnom štadióne mesta Poprad. 

  • 25.decembra o 18:00 hod.- ŽIVÝ BETLEHEM. Herci z divadla v Spišskej Novej Vsi svojím biblickým príbehom so živými zvieratkami potešia v čase Vianoc malých aj veľkých divákov.

  • 27.decembra 2018 - v Mestskom útulku pre túlavé a opustené psy sa uskutoční podujatie VIANOCE A OPUSTENÉ PSÍKY, počas ktorého môžu ľudia s dobrým srdcom prísť vyvenčiť psíkov a priniesť im darčeky pod vianočný stromček.

Celý program POPRADSKÝCH VIANOC  je popretkávaný výnimočnými koncertmi. Okrem tých adventných (2., 9.,16.,23.decembra) v podaní DH Tatramat a DH Popradčanka, ktoré sa uskutočnia vždy  na veži kostola, sa v Poprade predstavia aj: Pavol Hammel a Prúdy (3.12.), Lucie Bílá (7.12.), ZUŠ na Letnej ulici (9.12.), Backwords (13.12.), Duchoňovci (14.12.), veľčianske cirkevné spevokoly, žiaci Základnej školy s materskou školou A.W. Scherfela  v Poprade – Veľkej so sólistom opery SND Ivanom Ožvátom na koncerte pod názvom Posolstvo Vianoc (16.12.),  ZUŠ Štefánikova – v programe Vianoce so zatvorenými očami (19.12.), Kristína (21.12.), DH Popradčanka (24.12.), Spevácky zbor Laudamus (26.12) a Sláčikové kvarteto Ad Gloriam Dei (5.1.) a  La Speranza (6.1.) na Novoročných trojkráľových koncertoch.  

poprad advent

Zdroj: mesto Poprad

 

 

Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu

Túto stránku zatiaľ nik nekomentoval. Buďte prvý!

RSS komentárov na tejto stránke | RSS všetkých komentárov

Napíš komentár