Lanovkou na Chopok

Autor: MS, Foto: jasna.sk
Adresa:Jasná Telefón:+421 907 88 66 44 E-mail:info@jasna.sk www:stránka organizátora
Hodnotenie:

Na Chopok z Liptova

Príďte navštíviť Chopok zo severnej liptovskej strany. Z údolnej stanice Biela Púť vás na Chopok vyvezú tri po sebe nadväzujúce lanovky, zatiaľ čo vy si vychutnáte nádherné výhľady na Liptov a protiľahlé Vysoké Tatry. Z vrcholu Chopka 2024 m n. m. môžete pokračovať na príjemné hrebeňové túry či letné prechádzky a využiť skvelé podmienky Nízkych Tatier na turistiku. V prípade ak vás turistika neláka a chcete sa len tak kochať čarom prírody, ideálnym miestom pre vás je panoramatická reštaurácia Rotunda, ktorá okrem gastronomického zážitku ponúka skvelé výhľady z interiéru reštaurácie a taktiež z jej terasy, na ktorej je umiestnená socha Draka Demiána, ktorú určite musíte vidieť! Je totiž kúzelná, v hrdle jednej z dračích hláv sa nachádza medený zvonček, na ktorý keď zazvoníte, šťastie si privoláte!

Počas hlavnej letnej turistickej sezóny v mesiacoch júl a august máte možnosť na cestu na Chopok využiť aj nástupné miesto Záhradky. Zo Záhradiek vás sedačková lanovka vyvezie na Priehybu a odtiaľ priamo kabínkovou lanovkou Funitel na Chopok.

TIP: Pri výlete lanovkami na Chopok zo severnej strany využite nástupnú stanicu Záhradky.
Pri nástupnej stanici Záhradky máte možnosť bezplatného parkovania, a vyhnete sa dlhšej čakacej dobe na Bielej Púti. V cene spiatočného lístka máte jazdu 5 lanovkami vrátane zastávky na Bielej Púti, kde si môžete spríjemniť deň v Crystal Bare, Happy Ende, Maxiland Summer parku či člnkovaním na jazierku.

Cenník lanoviek TU

csm jasna map summer 2018 tien2SEVER 7e2e4551b1

Na Chopok z Horehronia

Návštevníkov z južnej horehronskej strany na Chopok 2024 m n. m. pohodlne vyvezú dve moderné kabínkové lanovky z údolnej stanice Krupová. Prestupná stanica je Kosodrevina, z ktorej pokračujete kabínkovou lanovkou priamo na Chopok 2024 m n. m..  Horehronie je kraj kde si oddýchnete! Krásne dlhé doliny, úžasné scenérie, čisté ovzdušie, pokojná atmosféra sú všade na okolo. Ideálne prostredie na letnú turistiku po množstve zaujímavých turistických trás.

Na nástupnej stanici Kosodrevina si môžu milovníci dobrodružstva vypožičať horskú káru a vyskúšať tak adrenalínový zjazd z Kosodreviny na Krupovú. Trať je dlhá 2600 m a určená pre osoby staršie ako 12 rokov.

Cenník lanoviek TU

jasna map summer 2018 tienJUHČo robiť na Chopku?

Pre rodiny s deťmi odporúčame rodinnú zábavnú hru Drakopark Chopok. Ide o hravé a dobrodružné putovanie lanovkami, pričom na každej nástupnej a výstupnej stanici lanoviek nájdete úlohy situované do prostredia v ktorom sa nachádzate. Je výnimočný v tom, že na siedmich stanovištiach úloh vás privítajú umelecké sochy dráčikov, ktorí držia knihu, v ktorej keď polistujete, úlohu sa dozviete. Za tri správne odpovede získate odmenu v infocentre na Bielej Púti a Krupovej a na pokladni Záhradky.

Po ceste na Chopok máte možnosť využiť množstvo atrakcií ktoré stredisko Jasná ponúka.

V Maxiland summer parku si deti užijú aquazorbing, 4-platformovú trampolínu, skákací hrad a detský kolotoč. Milovníci horských kár môžu vyskúšať nenáročný zjazd po zjazdovke Biela Púť. V lokalite Priehyba je okrem výbornej oddychovej zóny s lehátkami pri Funibare aj bungee trampolína a množstvo preliezok pre tých najmenších. 

csm IMG 5179 7933eb2188 csm IMG 1261 76cf8feeef csm IMG 1155 02a4020691
 

Mapa: N 48° 56′ 36″ E 19° 35′ 24″

Mapa sa nahráva...

Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu

  • Katy 07.12.2018, 22:47

    Lanovku na Chopok sme využili v zime, keď sme lyžovali a deťom sa to veľmi páčilo, ale v lete si to radšej vyšlapeme, aby sa deti unavili.

RSS komentárov na tejto stránke | RSS všetkých komentárov

Napíš komentár