Jazero Úhorná

Autor: lubkasungirl, Foto: sk.wikepedia.org
Adresa: Telefón: www:stránka organizátora
Hodnotenie:
Ak túžite po príjemnom oddychu s deťmi v krásnej prírode pri vode - jazero Úhorná je na to ako stvorené. 

Toto jazero sa nachádza pre obcou Úhorná za Smolníkom /smer Rožňava/. Je to kúsok neporušenej prírody, ktorú tvoria ihličnaté lesy v okolí. Tento výlet si určite užijete, pretože cestou k jazeru prechádzate cez malebné dedinky nezasiahnuté cestovným ruchom.

Úhornianske jazero nazývané aj ako jazero Úhorná sa nachádza štyri kilometre juhozápadne od obce Smolník a dva kilometre severovýchodne od obce Úhorná v doline Smolníckeho potoka.
Jazero je obkolesené horskými lesmi a je domovom vodných vtákov, rýb a rakov čo svedčí o čistote vody. V súčasnosti je rajom pre rybárov, tento revír je bohatý najmä na pstruhy, kapre a šťuky.

Jazero je vhodné na kúpanie, no je to na vlastné riziko. V blízkosti jazera sa nachádza miniihrisko s hojdačkami a preliezkami. Okolo jazera vedie nenáročná prechádzková trasa vhodná aj s kočiarom.

GPS súradnice: 48°42′28″S 20°41′37″V 

1

243V bezprostrednom okolí jazera sa môžete aj dobre najesť - nachádza sa tam reštaurácia U vodnára, kde varia nielen domáce špeciality, no kúpite si tam aj občerstvenie pre seba a deti.

Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu

Túto stránku zatiaľ nik nekomentoval. Buďte prvý!

RSS komentárov na tejto stránke | RSS všetkých komentárov

Napíš komentár

Toto pole je požadované