18. 10. 2021 Lukáš 15°C Jasno

ZOO a zámok Zlín - Lešná

Autor: MS, Foto: zoozlin.eu
Adresa:Lukovská 112, 763 14 Zlín 12, Telefón:+420 577 914 180 E-mail:office@zoozlin.eu www:stránka organizátora
Hodnotenie:

K videniu sú tu slony, žirafy, nosorožce, zebry, ázijské tygre, ušaté medvede a giboni, austrálske klokany, bežce emu, ale i juhoamerické papagáje, mravčiare alebo lamy. V novej tropickej hale Yucatan medzi faunou a flórou uvidíte spomienku na civilizaciu Mayov, bývalých obyvateľov Yucatanského poloostrova. Hovorí sa, že ZOO Zlín patrí k najkrajším miestam celej Moravy. Vtáky žijú vo voliérách, ktoré pripomínajú ich domovinu, cicavce sú vystavované v prírodných expoziciách. V zlínskej zoo žije 1 233 zvierat, ktoré reprezentujú 215 druhov.

Zoo je rozdelená podľa kontinentov. Na návštevníkov čaká prehliadka fauny Afriky, Ázie, Austrálie aj Južnej Ameriky. Výhodou tohto rozdelenia je nielen ľahšia orientácia návštevníkov, ale i to, že zvieratám prostredie pripomíná ich skutočný domov. Každá zoogeografická oblasť je označena panelmi s prehľadom chovaných zvierat. Jednotlivé kontinenty sú označené stožiarmi s vlajkami vo farbách reprezentující daný kontinent.

AFRICKÁ OBLASŤ

V „Afrike“ uvidíte pavilón slonov, pavilón afrických kopytníkov, novú leviu expozíciu, expozíciu goríl a ostrov lemurov kata.

ÁZIJSKÁ OBLASŤ

Prírodné výbehy pre tygre ussurijské a medvede ušaté nájdete v Ázii, rovnako tak ako rybník gibonov, ostrov lemurov vari, ázijskú voliéru, či „ázijskú step“ s ťavami, ázijskými antilopami a vtákmi.

AUSTRÁLSKÁ OBLASŤ

Austrálská oblasť ponúka expozíciu – bežcov emu s klokanmi červenokrkými. Nájdete tu i novú expozíciu pre papagáje kadu biele.

JUHOAMERICKÁ OBLASŤ

Tu nájdeme voliéru pre veľké papagáje, expozíciu pre lamy, netopiere a kapybary, tulene, expoziciu pre nosále červené. „Južnej Amerike“ kraľuje tropická hala Yucatan. Tropická hala tvorí komplex prírodných expozícii Amazónie.

Zlínská ZOO ponúka službu s názvom „Predstavujeme naše zvieratá“. Pracovník ZOO návštevníkov u vybraných výbehov informuje o biológii zvierat a o chode záhrady. Priamo s rozhovorom probieha kŕmenie, takže sa návštevníkom ponúka možnosť sledovať zvieratá z väčšej blízkosti.

ZOO a park možno navštíviť vo všetkých ročných obdobiach. Niektoré zvieratá sú aktívnejšie v zime. Sú aj zvieratá, ktoré sa na zimu perfektne adaptovali, a tak je možné vidieť zvieratá z teplých krajín vo vonkajších priestoroch aj v zime.

Zámok Lešná 

Zámok Lešná je neodmysliteľnou súčasťou Zlínskej zoologickej záhrady. Romantická stavba postavená na konci 19. storočia (1887 - 1893) staviteľom Františkom Jozefom Seilernom na mieste pôvodného barokového zámku z roku 1807. Nový zámok je dielom dvoch viedenských architektov Johna Micka a Viktora Siedka. Objavujú sa tu prvky novogotiky, novorenesancie a novobaroka.

Prepychové interiéry zámku boli veľmi moderne vybavené. Nechýbalo ústredné kúrenie, elektrina, vodovod s teplou a studenou vodou, domácimi telefónmi, veľkými kúpeľňami a splachovacou toaletou.

Otváracie hodiny a vstupné >>

 

EventImage 0396

Mapa: N 49° 16′ 19″ E 17° 42′ 54″

Mapa sa nahráva...

Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu

 • Lucia 04.12.2017, 01:03

  Naša veľmi obľubena ZOO ,,,boli sme tu s detičkami a tie mali nekutočnu radosť že koľko zvieratka videli a ako sa radovali.Užili sme si to aj my rodičia a aj detičky

 • Silvia 06.07.2017, 23:29

  Nadherna zoo.uzasny zazitok.boli sme s dvomi malymi detmi a tie boli ocarene.hlavne tym,ze sa da vojst do klietok ku zvieratam,ze su tak blizko.odporucam navstivit a zazit

 • Natália 31.12.2016, 19:39

  Navštívili sme opäť aj tento rok, nádherná zoo, všetkým sa páčilo. Posedeli sme si aj na etiópskej káve, bola veľmi chutná. :-)

 • mamka 30.12.2016, 06:45

  Najkrajsia zoo v cr, da sa prejst v tieni, boli sme vlete cez vikend, kvantum ludi pri vstupe! Ale potom v zoo to uz slo. Nestihli sme pozriet zamok, ani celu zoo, ale co sme videli stalo za to. Vyborny milk shake v etietiópskej casti.

 • simona 28.12.2016, 14:04

  Zoo je velmi pekna a velka, je to celodenny vylet na pozeranie, tak ako pre mala, aj vacsie deticky. zoo sa nachadza "pod stromami" takze ziadny "vypek", pre deti su aj dostupne preliezky a teda "oddych" aj pre rodicov, ceny v bufetoch primerane, parkovisko ok.

 • Vierka 21.12.2016, 12:12

  Krásna ZOO nedaleko od Slovenska, obrovský areál, množstvo zvierat, krásne výbehy, celá ZOO je tematicky rozdelená na kontinenty, súčasťou je detské ihrisko, reštaurácie, nemám výhrady. Ako bonus sa tam nachádza ešte aj rozprávkovo pekný zámok Lešná.

 • Bozena 20.12.2016, 12:42

  Veľký areál s množstvom rozmanitých zvieratok, ktoré sú vo výbornom stave + ideálna poloha na rekreáciu ...

 • K 13.12.2016, 11:43

  Krásny areál, pekne riešené priestranné výbehy, ihriská pre deti, dostatok možností občerstvenia, možnosť pohladiť živé raje

 • Vladimira 09.12.2016, 16:07

  Zatiaľ najkrajšia zoo pre našu rodinu,vhodne rozmiestnené zvieratá podľa kontinentov,sluzby na vybornu a celkovo výlet sem odporúčam:+)

 • sima 08.12.2016, 12:52

  Boli sme, páčilo sa nám, dostupné z akékoľvek kúta Slovenska

RSS kanál pre komentáre na tejto stránke | RSS kanál pre všetky komentáre

Napíšte komentár