01. 12. 2023 Edmund 3°C Dážď so snehom

Lesopark Chrasť

Autor: MS, Foto: FB
Adresa: Žilina Telefón: www:stránka organizátora
Hodnotenie:

Lesopark Chrasť sa nachádza medzi sídliskami Vlčince a Solinky. Je obľúbenou mestskou zónou oddychu. Park na ploche 2 700 ha poskytuje návštevníkom rôzne možnosti športového vyžitia (beh, beh na lyžiach, cyklistiku, nordic walking,  lanový park, kočikovanie).

Pre deti sú pripravené preliezačky a iné atrakcie. V areáli sa nachádza i menšia reštaurácia. Za detským ihriskom je v prevádzke lanový park Preles

Na pamiatku Žilinčanov, ktorí padli v prvej svetovej vojne, tu krátko po vojne postavili Kaplnku Sedembolestnej Panny Márie. Okrem peších pohodlných cestičiek zo sídlisk Vlčince a Solinky  je dostupný aj zo zástavky mestskej hromadnej dopravy: Žilinská univerzita. Územie bolo v roku 1981 vyhlásené za prímestskú rekreačnú oblasť. 

Interaktívna náučná trasa
V roku 2010 tu bola otvorená náučná interaktívna trasa "Spoznaj seba, spoznaj les". Jedná sa o náučný chodník určený pre deti i dospelých, ktorý sa venuje téme lesa, prírody a života v nej. Hravou a pútavou formou vám priblíži ako žije les, čo ho tvorí, na čo nám slúži, kto v ňom žije a mnoho iných zaujímavých informácií. Spolu sa jedná o 9 informačných tabúľ, pri ktorých sa vždy nachádza jeden interaktívny drevený prvok, ktorý sa viaže k informácii na tabuliach.

Mapa: N 49° 11′ 51″ E 18° 45′ 39″

Mapa sa nahráva...

Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu

 • Jana 06.01.2023, 22:24

  Úžasné ihrisko pre deti aj s možnosťou dať si kávu alebo džús

 • Andrea 24.11.2018, 05:42

  Do lesoparku sme chodili casto, na lanovom parku sme boli len raz detom sa velmi pacilo, chceli sme ist znova ale neboli tam, aj ked pisane bolo ze bude otvorene v tomto za mna velke minus, deti sklamane. Teraz park rekonstruuju, zatial je vybudovana cast pre deti do sest rokov ale aj nasa stvorrocna sa tam dost nudi, pre starsie to nie je vobec. Takze dufam ze po dokonceni celej rekonstrukcie to bude lepsie a znova tam budeme radi chodit.

 • gabriela 01.12.2016, 12:36

  Navstevujeme casto kedze tu byvame.

 • Lenka 06.09.2016, 12:07

  Prostredie naozaj krásne, človek nemá vôbec pocit, že je niekde v meste, akurát nás mrzí , že odstránili odtiaľ toho krásneho dreveného maca na kočíku..myslím, že to bola pekná atrakcia.

 • marcela 03.09.2016, 16:49

  Boli sme v lanovom parku, pre cezpoľných trošku chabé označovanie, ale našli sme to. Park výborný, ponúka niekoľko možných ciest, platí sa až po skončení, podľa toho, koľko toho preleziete. Takže fajn, netreba dopredu váhať, či to zvládnete, platíte až potom. Ceny v pohode. Ochotný personál, odporúčam.

 • Antónia 23.08.2016, 20:01

  Toto miesto navštevujeme často ale s kočíkom Je to ozaj oddychová zóna v lone prírody s množstvom chodnikov a mamičky tu často kočíkuju svoje detičky. Preliezky , hojdačky... sú stále dosť zničené ... ale i tak je to veľmi obľúbené miesto Žilinčanov.

 • vetroplach 21.11.2015, 14:53

  výborné miesto na šport aj oddych

 • Lucia 08.04.2014, 21:19

  Lesopark-krásna prechádzka,preliezky sú super,len boli dosť zničené,ale práve ich opravujú tak sa veľmi tešíme:)

RSS kanál pre komentáre na tejto stránke | RSS kanál pre všetky komentáre

Napíšte komentár