24. 07. 2024 Vladimír 29°C Búrky

Bratislavské kultúrne leto 2024: detský program jún - august

15.06.2024 Autor: Laura , Foto: bkis.sk
Termín: 28.07.2024 a ďalšie Mesto:Bratislava Zdroj:stránka organizátora
450950239 868621871978391 5888188566094149800 n

Zdroj: BIKS

V poradí 49. ročník obľúbeného letného festivalu začína už tento mesiac a prináša so sebou pestrú ponuku kultúrneho programu na území celej Bratislavy. Do festivalovej šnúry sa zapája 17 mestských častí, viacero mestských organizácií a vďaka systému OPEN CALL BKIS desiatky organizátorov a organizátoriek.

Počas 73 festivalových dní prinesie Bratislavské kultúrne leto pestrú programovú ponuku pre všetky vekové kategórie, zloženú z divadelných predstavení, multižánrových koncertov, divadelných predstavení, letných premietaní, diskusií, výstav, čítaní, komentovaných prehliadok, či programov pre deti.

Okrem kvalitnej prázdninovej zábavy a rozptýlenia môžete navštíviť aj zelenú oázu v centre mesta. Príďte sa zrelaxovať v príjemnom prostredí na nádvorie meštianskeho domu na Bielej 6. V obklopení rastlín si môžete posedieť na mestskom mobiliári Sadni si!, zahrať si šach a vychutnať kávu či limonádu. 

Ani v  49.ročníku Bratislavského kultúrneho leta nebude chýbať detský program. Vybrané nedele, vždy o 10:00 hod. pozývame najmenších na divadelné predstavenie. Prvé z nich sa uskutoční už 23. 6. 2024.  Po predstavení sú pre deti pripravené samoobslužné dielničky alebo tematické workshopy s divadelníkmi.

Vstup voľný.

Čas a miesto:
10:00 / cyklus Nedeľná desiata / Kultúrna scéna v Sade Janka Kráľa

23. 6. Bejby Bajbl Band / Teatro Colorato 5+

Veselé i dramatické príbehy biblických zvieratiek a hrdinov v hudobno-divadelnej show s prvkami tieňového divadla. Po predstavení sú pre deti pripravené samobslužné tvorivé dielničky. 

30. 6. Prešporské rozprávky / Divadlo ŠiBe 5+

Bábkové divadlo pre všetkých o tajomných príbehoch a starých legendách Prešporka. Po predstavení je pre deti pripravený tematický workshop so senzorickou hrou s Babyknihy.sk. 

7. 7. Detektív Eugen Očko / Nevadivadlo 5+

Kto nájde knihu, ktorá obsahuje tajomstvá a múdrosti všetkej vody na svete? No predsa detektív Eugen Očko v bábkovo-činohernej inscenácii. Po predstavení sú pre deti pripravené samoobslužné tvorivé dielničky. 

14. 7. Eliška a svet hore nohami / Divadlo Š.E.M. 3+

Bábkový príbeh na motívy knihy Eliška nie je strašidlo od Simony Čechovej o tom, že každý tvor – aj trochu iný – má na svete svoje miesto. Po predstavení je pre deti pripravený tematický workshop, na ktorom si budú môcť vyrobiť vlastnú Elišku s Divadlom Š.E.M. 

21.7. Cirkus Naopak / Duo Kyseli Krastafci 4+

Zábavné a živé žonglérske predstavenie, ktorého osud je najmä vo vašich rukách.  Po predstavení je pre deti pripravený tematický workshop s magnetickou stavebnicou Magna-tiles s Babyknihy.sk. 

28.7. Rómske rozprávky / Divadlo SpozaVoza 5+

Predstavenie so živou hudbou a posolstvom, ktoré čerpá z ľudovej slovesnosti, rómskych príbehov, ale aj riekaniek či básní z knihy Sunoro od Viery Kováčovej. Po predstavení si budú môcť deti vyrobiť eko bábku s ilustrátorkami, výtvarníčkami a scénografkami Miriam Horňákovou a Viktóriou Csányiovou.  

4. 8.     Veľká cesta okolo sveta / Zdeněk Hladík - Tóny radosti, o.z. 4+ 

Hudobné nástroje z celého sveta v detských rukách. Rozprávkovo ladený príbeh o tom, aké ľahké je vo svete zablúdiť a zase sa nájsť. Po predstavení sú pre deti pripravené samoobslužné tvorivé dielničky. 

11. 8.   Bajaja / Divadlo Concordia 6+ 

Činoherno-bábková rozprávka o legendárnom rytierovi Bajajovi a jeho hovoriacom koníkovi, ktorí sa vyberú na cestu za šťastím.  Po predstavení sú pre deti pripravené samoobslužné tvorivé dielničky. 

18. 8.   Kvak a Čľup - Stratený gombík / Linda Pittnerová 3+ 

Príbeh o dvoch nerozlučných žabích priateľoch je poučná a humorne ladená rodinná bábková putovačka s pesničkami. Po predstavení sú pre deti pripravené nezvyčajné kreatívne dielničky s Babyknihy.sk. 

25. 8.   Kedy stromy spievajú / Divadlo na hojdačke 3+ 

Bábková inscenácia venovaná aktuálnym ekologickým témam s patričnou dávkou humoru a s veselými pesničkami. Po predstavení je pre deti pripravený tematický workshop s Divadlom na hojdačke.

 

 

 

Napíšte komentár