24. 07. 2024 Vladimír 29°C Búrky

Hrdinské ukončenie školského roka

13.06.2024 Autor: Laura , Foto: POP Akadémia - Pokora Odvaha Pokoj
Termín: 16.06.2024 Mesto:Bratislava Zdroj:stránka organizátora
447627287 1620491055452055 8493992818603566206 n

Zdroj: POP Akadémia - Pokora Odvaha Pokoj

Deti viete kto nás chráni, stará sa o naše zdravie či zabezpečuje bezpečie? Príďte spolu s nami poďakovať skutočným hrdinom dnešných dní a príďte spolu s nami hrdinsky ukončiť školský rok.

V každej princeznej či malom rytierovi sa skrýva #SuperHrdina, ktorý svojou Odvahou prekonával rôzne úskalia počas školského roka. Na konci školské roka sa stretnú všetky rytierské princezné, malí rytieri a ich rodičia, ktorým #DakujemeZeVychovavateHrdinov v areáli Železnej studničky – Partizánska lúka v Bratislave aby zažili nezabudnuteľný koniec školského roka 2023/2024 spolu so SUPER HRDINAMI nie len z komiksových príbehov ale aj z reálneho života. Tešíme sa už tradične na hasičov Hasičský a záchranný zbor (tento rok sme vizuál programu venovali pamiatke zosnulých hasičov, pri nedávanej dopravnej nehode), mestských policajtov Mestská polícia Bratislava a záchranárov zo Záchranná zdravotná služba Bratislava. Veľmi si vážime ich čas a ochotu ukončiť školský rok už 6 rok spolu s nami.
A veľmi radi medzi nami privítame hrdinov zo školských telocviční Tréneri v škole a pizza majstrov zdravej pizze z YessPizza.

#HUSR sú športové aktivity pre všetky deti, kde tie zdravé deti, dokážu potiahnuť deti s rôznymi hendikepmi. Pripravia sa stanovištia, ktoré musia deti prejsť aby získali odmeny a zároveň aby deti dostali Listinu Odvahy. Medzi našimi deťmi so špeciálnymi potrebami máme aj deti, ktoré sa naozaj boja napríklad “húkačky”, teda nečakaného hlasného zvuku, vody, úzkych priestorov a podobne. Po dlhodobej práci a hlavne spolupráci ich rodičov, sme dokázali, že si deti na rôzne fóbie zvykajú a neboja sa ich. Tie Listiny Odvahy budú naozaj pre niektoré deti viac ako zaslúžené. Už tradične sme sa rozhodli poňať za super hrdinov aj hasičov, políciu, zdravotníkov a predstaviť ich deťom ako hrdinov dnešných dní. Kedže sa špecializujeme na zmiešané kolektívy detí bez diagnóz a s deťmi s rôznymi diagnózami, vytvárame tak vhodné prostredie, v ktorom deti nerozlišujú inakosť svojich rovesníkov. Snažíme sa o dosiahnutie #InkluziaNaopak a naozaj sa nám to počas našich programov pre deti aj darí. Naše programy pôvodne tvorené pre deti s rôznymi špeciálnymi potrebami a ich rodičov, musia byť tak dobré, aby mali o ne záujem aj všetky deti a ich rodičia. Sme príkladom pozitívnej inklúzie v praxi z našich doteraz vytvorených programov pre deti.

PROGRAM:
#TrasaHrdinov
PIZZA TOMBOLA, BUBLINKOVÝ DÁŽĎ, STANOVIŠŤIA ODVAHY, dielničky pre detičky, mnoho aktivít v spolupráci s partnermi, hasiči prídu hasiť, záchranári nám ukážu vybavenie sanitky a naučia nás ako poskytnúť prvú pomoc v rôznych situáciách a čaká nás aj ukážka výcviku policajných psov pod záštitou našich obľúbených kynológov Mestská polícia Bratislava o 15:30 a dáme si aj tradičnú súťaž v najrýchlejšej inštalácii "papuči".

 

 

Napíšte komentár