21. 06. 2024 Alojz

Príďte objaviť poklady do Detvy a zažite MDD vo veľkom štýle

17.05.2024 Autor: Claudinka, Sponzorovaný obsah
Termín: 02.06.2024 Mesto:Detva Zdroj:stránka organizátora
6724 Kaufland s detmi com foto hlavna2

Zdroj: Kaufland Detský festival

Poďte osláviť Medzinárodný deň detí krásnym programom pre celú rodinu! Na objavnú cestu za tými najkrajšími pokladmi, ktoré naša domovina ponúka, vás z lásky k Slovensku pozýva Kaufland Detský festival. Bude to skvelé leto.

Začíname už v nedeľu, 2. júna v Detve, kde v prírodnom amfiteátri spoločne oslávime nielen krásy a folklórne dedičstvo Podpoľania, ale aj Medzinárodný deň detí celodenným festivalovým programom - spoločne so Smejkom a Tanculienkou, škriatkom Fíha Tralala, dvojicou Cupi a Lupi, či Cimbalkovom. Rodičov poteší famózny Štefan Štec, či koncertná verzia muzikálu The Duchon´s, ktorý režíroval Ján Ďurovčík.

6724 Kaufland s detmi com foto 3

Najmenších čakajú detské hviezdy ako Cupi a Lupi či Smejko a Tanculienka

Zdroj: Kaufland Detský festival

 

Cesta plná objavov počas celého leta

Zelené lesy, ešte krajšie hrady či zámky, minerálne pramene, či kultúrne dedičstvo, ktoré by nám celý svet mohol závidieť. Naše Slovensko je vskutku nádherná krajina, ale poznáte aj všetky vzácne klenoty, ktoré ukrýva? Ak nie, spoločne s Kaufland Detským festivalom ich tento rok môžete spoznávať počas celého leta. Na obľúbenej letnej vandrovke na malých aj veľkých čakajú nielen dávno ukryté tajomstvá našej histórie, ale aj množstvo zábavných aktivít a naozaj hviezdny program.

Objavnú cestu po stopách pokladov, ktoré ani v učebniciach nenájdete, štartujeme už 2. júna v Detve.

Prídu aj hviezdy  

Najväčším klenotom Detvy  je bezpochyby folklór a tunajšia malebná príroda, a tak  sa Kaufland Detský festival 2. júna prenesie do prírodného amfiteátra, kde so svojimi  ratolesťami môžete osláviť Medzinárodný deň detí skutočne vo veľkom štýle. Celodenným programom, ktorý sa uskutoční pod záštitou primátora Detvy, vás na javisku i vo folklórnom mestečku „Z lásky k tradícii“ bude sprevádzať sympatická dvojica moderátorov - Veronika Hatala a Martin Madej.

Okrem najobľúbenejších interpretov pre najmenších i dospelákov nebude chýbať ani Cimbalkovo, originálny program, ktorý pod taktovkou Cimbal Brothers spojil talentované deti z celého Slovenska. Aj hudba predsa patrí k našim vzácnym  klenotom - a v regióne Podpoľania, ktorý naplno žije folklórom, to platí dvojnásobne.

6724 Kaufland s detmi com foto 4

Podpoľanie bez folklóru? Nemožné, aj preto v Detve uvidíte projekt Cimbalkovo

Zdroj: Kaufland Detský festival

 

Halušky pre maškrtníkov, píšťalky pre šikovné ruky

Láka vás hra na fujare či píšťalke, alebo si chcete z dreva vyrobiť vlastnú píšťalku? To všetko na vandrovke v Detve môžete! A kto má šikovné ruky, nech vyskúša aj maľovanie tradičných detvianskych ornamentov, či vyšívanie pre Detvu typickou krivou ihlou. Ak máte doma malých maškrtníkov, prihláste ich do detských majstrovstiev v jedení bryndzových halušiek, alebo spoločne ochutnajte dobroty z produktového radu K-Z lásky k tradícii, ktorý pre obchodný reťazec Kaufland s láskou vyrábajú tí najlepší slovenskí dodávatelia.

6724 Kaufland s detmi com foto 2

Koncert Štefana Šteca poteší staršie generácie

Zdroj: Kaufland Detský festival

Leto plné lásky, tej k Slovensku  

Ak to na Podpoľanie máte ďalej ako na skok, jeho neopakovateľnú atmosféru môžete zažiť aj doma – online na detskyfest.sk, alebo prostredníctvom rodinnej káblovej Turbo TV, ktorá bude z podujatia vysielať priamy prenos.

Letnú vandrovku „Po stopách pokladov“ vám nielen v Detve, ale aj v ďalších slovenských mestách aj tento rok zadarmo prináša Kaufland. Pretože naša domovina je plná vzácnych pokladov, ktoré stoja za to, aby ste ich objavili. Z lásky k Slovensku.

Napíšte komentár