08. 12. 2023 Marína 1°C Skoro jasno

Divadelný festival Virvar 2023

11.05.2023 Autor: Zuzka
Termín: 04.06.2023 a ďalšie Mesto:Košice Zdroj:stránka organizátora

KV V23 1200x1703

 Obľúbený festival Virvar – Dni bábkového divadla a hier pre rodiny sa tentoraz uskutoční v dňoch 1. – 4. jún 2023 na rôznych miestach v metropole východu.

Podujatie organizuje Občianske združenie pri Bábkovom divadle v Košiciach spolu s Bábkovým divadlom v Košiciach. Festival sa koná už tradične pri príležitosti Medzinárodného dňa detí a je akýmsi poďakovaním všetkým deťom i rodičom za priazeň počas dlhej divadelnej sezóny.

Energetická kríza v kombinácii s vysokou infláciou a neistotou na finančných trhoch sa podpísali aj na organizovaní kultúrnych podujatí, a to nielen v Košiciach, ale na celom Slovensku. Virvar stratil dlhoročného hlavného partnera a niekoľko menších partnerov práve z dôvodu ťažkej finančnej situácie a neistoty tentoraz nemohlo podujatie podporiť. Za organizátorov sa však postavil zriaďovateľ Košický samosprávny kraj, ktorého prioritou bolo festival v Košiciach udržať a nedopustiť vynechať ročník. Práve ťažká finančná situácia spôsobila, že vôbec po prvýkrát bude niekoľko predstavení na festivale pre divákov spoplatnených. Doteraz bol Virvar pre všetkých zadarmo a hoci sa organizátori snažili v dobrej tradícii pokračovať, nedokázali by do Košíc pozvať všetky vybrané umelecké súbory. 

Vstupné

  • 5 eur/osoba.
  • Bábkové divadlo z poľskej Varšavy, ktoré je headlinerom podujatia, bude vstupené 7 eur.
  • Spoplatnené predstavenia sa uskutočnia v priestoroch Bábkového divadla v Košiciach, Kasární/Kulturpark a divadla Thália.

Na všetky aktivity v exteriéri – žongléri, klauni, flašinetári, workshopy a mnoho ďalšieho bude opäť vstup VOĽNÝ.

Organizátori veria, že priaznivci divadla túto skutočnosť pochopia a prídu na festival, aj keď už nebude úplne zadarmo, ako tomu bolo od jeho založenia. Podpora od milovníkov kultúry je však potrebná, aby mohol jediný festival bábkových divadiel na východnom Slovensku pokračovať aj naďalej. Kompletný program festivalu je možné nájsť na webovej stránke divadla www.bdke.sk, na sociálnych sieťach BDK, v infocentrách mesta Košice a v partnerských kultúrnych inštitúciách.

346078414 202143916015321 6219654421789975791 n

Napíšte komentár