28. 09. 2022 Václav 16°C Skoro jasno

Prázdninový superklub 2022

04.07.2022 Autor: Claudinka
Termín: 31.08.2022 a ďalšie Mesto:Trnava Čas:10.00 hod. Zdroj:stránka organizátora
prazdninovy superklub 22

Zdroj: FB Knižnica Juraja Fándlyho v Trnave

Každú stredu o 10.00 na nádvorí Domu hudby Mikuláša Schneidera Trnavského (Ul. M. Schneidera Trnavského 5) bude pre deti zaujímavý program. Jubilejný 30. ročník Prázdninového superklubu bude venovaný kultúre, remeslám a tradíciám Trnavského kraja. 

6. júl – téma: HRADY, ZÁMKY A INÉ KRÁSNE MIESTA V TRNAVSKOM KRAJI.
Našimi hosťami budú Tibor Kollár a František Turanský z vydavateľstva Dajama, ktoré vydáva turistických sprievodcov, cestopisy a publikácie plné zaujímavostí a krás Slovenska. Preneste sa s nami do sveta stredovekých hradov, čaká na vás dobrodružstvo pri hre a zároveň sa dozviete, kam sa oplatí vyraziť cez letné prázdniny na výlet.

13. júl - téma: VITAJTE V MÚZEU.
Hostka: Andrea Kellö Žačoková
Aké múzeá máme na Slovensku? Ako sa predmety dostanú do múzea? Kto sa tam o ne stará a čo sa tam s nimi deje? Odpovede na tieto, ale aj mnohé iné otázky týkajúce sa múzeí a pikošiek s nimi súvisiacich, o myšlienke napísať knihu a o procese jej tvorby bude rozprávať autorka knihy Vitajte v múzeu - Andrea Kellö Žačoková. Kniha predstavuje približne 40 slovenských múzeí. Kto sa chce dozvedieť viac, nech neváha prísť na stretnutie s našou hostkou.

20. júl - téma: O PALIČKOVANEJ ČIPKE.
Hostky: Matilda Matušáková, Helena KrchnárováĽubov Hudáková
Prázdninový superklub bude hostiť mimoriadne šikovné tety - ľudovoumelecké výrobkyne. Také, ktoré dokážu svojimi rukami premeniť nitku na nádhernú paličkovanú čipku. Hoci je týchto ľudových umelcov čoraz menej, stále sa nájdu nadšenci, ktorí sa tomuto umeniu venujú a túto tradíciu uchovávajú pre ďalšie generácie. A práve naše vzácne hostky k nim patria. Paličkovaná čipka bude teda hlavným bodom programu, ale nebude sa o nej len rozprávať, paličkovanie si budete môcť aj vyskúšať.

27. júl - téma: NÁVŠTEVA ZÁPADOSLOVENSKÉHO MÚZEA
Poslednú júlovú stredu je pre prázdninových superklubákov pripravená návšteva Západoslovenského múzea v Trnave. Okrem expozície Ľudový textil trnavského regiónu si prezrieme aj zbierku krásnej keramiky či umeleckohistorických predmetov od zberateľa Štefana Cyrila Paráka a cool výstavu Maroko očami geológa.  

3. august - téma: NA NÁVŠTEVE U HUDOBNÉHO VELIKÁNA
Exkurzia do hudobného oddelenia ponúkne účastníkom superklubu zábavu pri hudbe a zároveň aj návštevu expozície hudobného skladateľa, dirigenta a pedagóga Mikuláša Schneidera Trnavského v Západoslovenskom múzeu v Trnave. Viete, ako nazývali Schneidera Trnavského jeho vnúčatá? 

10. august - téma: PRED OPONOU ZA OPONOU S HEREČKOU NINOU KOČANOVOU
Ku kultúre nášho kraja patrí neodmysliteľne Divadlo Jána Palárika v Trnave. Ako sa stať herečkou v divadle? Aká je atmosféra v divadelnom prostredí a čo všetko táto umelecká práca prináša? Aké to je pred oponou a naopak za oponou? Porozpráva o tom herečka Nina Kočanová, ktorá superklubákom aj prečíta rozprávku.

17. august - téma: TVORIVÁ DIELŇA SRDCE NA DLANI 
V rámci tvorivej dielne sa superklubáci naučia zdobiť medovníčky a vyrobiť tak pre seba alebo svojich blízkych ,,Srdce na dlani“. 

24. august - téma: NÁVŠTEVA GALÉRIE JÁNA KONIARKA V TRNAVE
Exkurzia do významného kultúrneho zariadenia Trnavskej župy priblíži účastníkom superklubu poslanie galérie a tvorbu významných maliarov a sochárov regiónu. A na záver je pripravená skúšobná maľba pre potenciálnych umelcov.

31. august - DIVADELNÉ PREDSTAVENIE DIVADLO ŽIHADLO: APAČI A PAPÁČI
Slávnostné ukončenie Prázdninového superklubu vyvrcholí divadelným predstavením Divadla Žihadla. Po obrovskom úspechu z minulého roku príde tentoraz s rozprávkou Apači a papáči, o dobrodružných Indiánoch a ich trampotách. A na úplný záver čaká na superklubákov sladká odmena v podobe ,,superklubáckej torty“. 

Napíšte komentár