Nenechajte si ujsť podobné podujatia!
Odoberajte naše novinky a sledujte nás na Facebooku
Zdroj: Pohronská hradná cesta
Aký bol hrad Šášov?
Termíny prehliadok:
Ponúkame vám príležitosť dozvedieť sa viac, ako je bežné. Prehliadkami vás budú sprevádzať skutoční odborníci alebo rovno hradní páni. Aj keď mohutné hrady stratia svoju slávu a zostanú z nich ruiny, o svoje čaro a minulosť vpísanú do každého kameňa neprídu. Písal sa rok 1424 a Šášovský hrad do vienka od svojho manžela kráľa Žigmunda Luxemburského dostala kráľovná Barbora Celjská. Široko-ďaleko o nej putovali neuveriteľné klebety a do dejín sa zapísala ako Čierna kráľovná.
Vydaj sa spoznávať dejiny Šášovského hradu, ktorým ťa prevedie sám hradný pán Ing. Rastislav Uhrovič. Prehliadku začneš v pamätnej izbe pod hradom, kde nahliadneš do domácností tunajších obyvateľov. Čaká ťa nenáročný výstup a množstvo zaujímavých informácií o tom, ako vyzeral hrad kedysi a ako by mohol vyzerať v budúcnosti. V sále kráľovnej Barbory sa napokon pred tebou odhalí časť jej legendou opradeného života.
Prehliadka bude spestrená o dobové scénky, ktoré priblížia významné udalosti alebo život na hrade.
Dĺžka programu je približne 1,5 hodiny.
Prehliadky sú určené širokej verejnosti, ale sú vhodné aj pre rodiny s deťmi. Program je vhodný pre organizované skupiny, ale aj jednotlivcov.
CENA ZÁŽITKU:
Odoberajte naše novinky a sledujte nás na Facebooku
21.05.2026, 10:30
Nitriansky mestský park na SihotiJán Tóth
Narodil som sa v Nitre na Kmeťkovej ulici, pod hradom, v roku 1956 a do parku chodím takmer bez prerušenia. Obnova sa mi páči a teraz chodíme s vnukom, ktorý má 3 roky. Je tam ale jeden veľký problém, ktorý môže skončiť aj fatálne. Jedná sa o lanovú dráhu, ktorá je nešťastne projektovaná a hlavne skolaudovaná. Treba ju bezodkladne zastaviť a otočiť o 180 stupňov, nakoľko prisávanie siaha na chodník s trampolínami, po ktorom sa pohybujú malé deti, ktoré sú nevyspytateľné. Nedávno aj náš vnuk mal takmer kontakt s jazdcom na lane. V poslednej chvíli som ho odstrčil. Tá výstražná značka deťom nič nehovorí. Skúste sa presvedčiť osobne, hlavne keď sa na lane pohybujú aj väčšie deti a navyše sa jeden druhého roztláčajú. Zabráňte katastrofe a dajte mi vedieť ako budete postupovať k mojej pripomienke.
17.05.2026, 22:28
13 tipov kam s deťmi v Trenčianskom krajiMartina
Ja určite odporúčam detský svet LUMA park na autobusovej stanici :) Krásne, nové, veľké priestory, super obsluha, veľa hračiek, kino, pohoda pri káve a deti máte stále na očiach :)))
Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu
Táto stránka ešte nebola komentovaná.
RSS kanál pre komentáre na tejto stránke | RSS kanál pre všetky komentáre
Napíšte komentár