07. 07. 2022 Oliver 29°C Skoro jasno

Divadlo Morgonrock: Lovec plastov Zero Waste

12.02.2022 Autor: Laura , Foto: FB
Termín: 13.02.2022 Mesto:Bratislava Čas:17:00 Zdroj:stránka organizátora
272387854 4494017790721524 970629795860805307 n

Zdroj: FB

Hravý spôsob, ako deťom vtipne priblížiť základy udržateľného životného štýlu a zdieľanej ekonomiky.

Zero Waste je mýtický bojovník, ktorý povstal zo záplavy nevytriedeného a nerozložiteľného odpadu. Vetrom ošľahaný pútnik, ktorý je vždy všade tam, kde treba zlikvidovať čiernu skládku či plastom znečistený vodný tok. Proti nemu stojí skazený magnát Consumencio Consumini, na šumení igelitu závislý výrobca jednorázových plastových hračiek a mikroténových sáčkov, ktorého fabriky denne chrlia tóny zbytočného odpadu.
Je to nerovný boj, Zero Waste starne a vie, že sám Consumencia nikdy neporazí. Proroctvo hovorí, že zastaviť Consumencia dokáže iba bytosť celá vyrobená z dreva. Zero sa nechá viesť zázračnou virguľou a tá ho privedie k vyvolenému a nie je ním nikto iný ako celodrevená marioneta - čert Kolofón.
Ten je však opakom uvedomelého bojovníka proti slepému konzumu. Kolofón ani len netriedi odpad, o bezobalovom nákupe ani nechyroval a stravuje sa tými ekologicky najzávadnejšími maškrtami. Zero neverí, že tento pohodlný zúfalec má byť vyvoleným v poslednom ťažení proti Consumenciovi. Nezostáva mu však nič iné, len pokúsiť sa vytesať z Kolofóna lovca plastov, ktorý bude poslednou šancou na záchranu sveta pred ekologickou apokalypsou.

Scenár, réžia: Peter Gärtner
Scénografia a bábky: Peter Gärtner, Lukáš Tandara
Účinkujú: Peter Gärtner, Lukáš Tandara
Hudobný sprievod: Radovan Hrbek
Trvanie: 50 min
Vhodné pre deti od 3 rokov
Podujatie sa uskutoční v sále Novej Cvernovky.
Vstupné: 4€
___
Vstup na podujatie len pre kompletne zaočkovaných. Kontrola očkovania prebehne overením platnosti QR kódu a dokladu totožnosti.
Vstup do interiéru je povolený iba s respirátorom.
V priestoroch sú k dispozícii bezkontaktné dezinfekcie.

Napíšte komentár