01. 12. 2020 Edmund 4°C Skoro jasno

Snehová kráľovná na hrade Červený Kameň

11.12.2019 Autor: Danka, Foto: FB
Termín: 30.12.2019 a ďalšie Mesto:Častá Zdroj:stránka organizátora
snehova

Zdroj: FB Červený Kameň Hrad

SNM-Múzeum Červený Kameň Vás počas vianočných sviatkov, v dňoch 27. – 30. decembra 2019, pozýva na predstavenie z vlastnej dielne, rozprávku Snehová kráľovná.

Ide o klasickú autorskú rozprávku napísanú géniom tohto žánru – Hansom Christianom Andersenom, už takmer pred dvesto rokmi. Podmaňujúci príbeh dobra so zlom, na vrchole ktorého stojí magická postava Snehovej kráľovnej, prešiel odvtedy nespočetným množstvom spracovaní, vrátane voľne inšpirovanej verzie nemenej úspešného Ľadového kráľovstva.

Červenokamenský divadelný súbor predvedie návštevníkom adaptáciu, ktorá ponúka z rôznych verzií tohto príbehu tie najsilnejšie okamihy – príbeh Gerdy a Kaja, príbeh Snehovej kráľovnej, ale aj Olafa či ľadovej príšery – obohatené o vlastnú poetiku. Tá zohľadňuje predovšetkým jedinečnosť prostredia – predstavenie sa bude odohrávať vo viacerých, čarovne vyzdobených miestnostiach hradnej expozície. Tiež jedinečnosť bezprostredného, interaktívneho kontaktu medzi návštevníkom a postavami príbehu, čo je pridanou hodnotou pre dospelého, no predovšetkým strhujúcim zážitkom pre detského diváka. A v neposlednom rade je to divácky overený, komediálny potenciál hereckého súboru, ktorý pracuje so silným posolstvom príbehu bez pátosu a gýča.

Vianočné prehliadky sa budú konať v čase od 10.00 do 17.00 hod.

Súčasťou podujatia budú už tradične aj stredoveké vianočné trhy v podaní občianskeho združenia Schatmansdorf.

Vstupné na podujatie:

 • dospelí: 8,00 €
 • seniori, študenti, a deti od 3 rokov: 4,00 €
 • rodinné vstupné: 22,00 €
 • deti do 3 rokov: zdarma

Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu

 • Zuz 29.12.2019, 12:07

  Nič moc za tú cenu, výkon gerdy biedny, buď ju to nebaví alebo sa to nedá veľmi vysvetklit. Dovolím si tvrdiť, že ktokoľvek by to lepšie zahral..žiadna emócia nič..jediný výkon, ktorý stál za to bol "démon"

 • Alena 28.12.2019, 18:30

  Prave ideme z predstavenia a zial boli sme velmi sklamani. Mali sme vacsie ocakavania. A olafa sme nepostrehli, ze by sa tam nejako objavil. Nehovoriac o prepracovanom systeme rezervovania vstupeniek, kedy bolo nutne prist hodinu pred zaciatkom predstavenia. No ale aspon sme vyplnili cas a nesedeli sme doma ☺️

 • Radana Bednarikova 26.12.2019, 20:31

  Dobry vecer mohla by som sa spytat.Daju sa vstupenky kupit aj na mieste....Dakujem

RSS kanál pre komentáre na tejto stránke | RSS kanál pre všetky komentáre

Napíšte komentár