Tipy kam s deťmi v Prešove

Autor: Zuzka, Foto: Stránky jednotlivých zariadení
Adresa: - Čas: - Telefón: - E-mail:info@sdetmi.com www:stránka organizátora
Hodnotenie:

Ak si aj vy lámete hlavu nad tým, kam s deťmi v Prešove, nechajte sa inšpirovať našimi tipmi. 
V odkazoch nájdete informácie o otváracích hodinách, vstupnom a mnoho iného.

ZA ZÁBAVOU 

Detské ihriská

Vyrazte s deťmi na niektoré z interiérových či exteriérových ihríska vybláznite sa, čo vám hrdlo ráči. Linky na odkazy sú aktívne, nájdete v nich detailnejšie informácie ako sú ceny a otváracích hodiny.

 • Bowling pri trati

 

 
bowling

Zdroj: Bowling pri trati

 
bowling3

Zdroj: Bowling pri trati

Je situovaný v krásnom prírodnom prostredí multifunkčného 4 SPORT Areálu v centre obytnej zóny Prešova. Nájdete tu nielen 8 profesionálnych dráh, ale hlavne 4 dráhy pre malé deti s detskými mantinelmi so sedením a obsluhou aj priamo pri dráhach. Súčasťou prevádzky je LETNÁ TERASA s detským ihriskom,  bezplatné parkovanie priamo v areáli. Vzhľadom na veľkú obľúbenosť bowlingu odporúčame využiť možnosť rezervácie vopred na 0915 915 222. Špeciálne pozývame rodiny s deťmi počas víkendov od 14.00 do 19.00 hod. zahrať si bowling za špeciálnu rodinnú cenu 10,- €/hod./dráha.
VIAC INFO TU >>

 • Safari park

 
safari1

Zdroj: Safari Park

 
safari2

Zdroj: Safari Park

Tajomný svet exotických zvierat, dobrodružstvo na safari či zvuky sveta džungle,
to všetko na jednom mieste, v jedinečnom Safari parku v ZOC Koral na najväčšom sídlisku Sekčov v Prešove na ploche 432m². Ocitnete sa v detskom svete zábavy, adrenalínu a prekvapení. Rodičia si vychutnajú relax pri šálke kávy, belgickej  čokolády alebo výberových čajov. Safari park ponúka aj možnosť zorganizovať detskú party. Safari park s jeho nezabudnuteľnou atmosférou si užije každé dieťa.
VIAC INFO TU  >>

 • Laser Game

laser game 2

Zdroj: Laser Game


laser game

Zdroj: Laser Game

Laser Game je adrenalínová hra podobná airsoftu alebo paintballu. Avšak vďaka využitia najmodernejších technológií všetky zásahy sú snímané pomocou elektroniky a teda vôbec nebolia ! Hra je určená pre jednotlivcov aj tímy,čím je vás viac, tým lepšia akcia :-).Hra je vhodná aj pre deti od 5 rokov a prekážkou nie sú ani okuliare alebo kontaktné šošovky. Laser game je vhodná aj pre školské akcie alebo narodeninové oslavy. Príďte si užiť jednu z najzábavnejších športových hier súčasnosti!
VIAC INFO TU >>

 • Fundiland - Interiérové ihrisko

fundiland2

Zdroj: Fundiland Prešov

fundiland5

Zdroj: Fundiland Prešov

Detské interiérové ihrisko s kaviarňou FUNDILAND je miesto, kde vaše deti na ploche až 700 m² zažijú množstvo zábavy, dobrodružstva a rodičia príjemný relax. Ponúka vyžitie pre deti od  0 – 15 rokov.
Pre deti do 3 rokov je pripravený oddelený priestor na hranie a nechýba prebaľovací pult. Fundiland ponúka môžnosť stráženia detí aj usporiadanie narodeninovej oslavy. Samozrejmosťou je bezplatný vstup dospelých, Wi-Fi sieť a bezplatné parkovanie. Vybavenie ihriska: multifunkčné dvojpodlažné ihrisko s prekážkami, 4 druhy šmýkačiek, trampolíny, lezecká stena, aréna pre šliapacie autíčka, či miesto pre futbal 
VIAC INFO TU >>

 • Lanové centrum

 
lanove centrum2

Zdroj: Lanové centrum Outdoorpark

 
lanove centrum3

Zdroj: Lanové centrum Outdoorpark

Lanové centrum je komplex lanových prekážok umiestnených v rôznej výške podľa vekových ketegórií. Pre deti od 3 rokov je k dispozícii špeciálna zabezpečená lanová dráha, nízko nad zemou LANÁČIK (deti sa tu môžu bezpečne pohybovať bez doprovodu).  Väčšie deti môžu prekonávať komplex nízkych lanových prekážok. Deti od 12 r. a dospelí zasa prekážky vo výške 8 až 10 metrov nad zemou. Súčasťou areálu je lezecká stena, šatne, sprchy a tiež kaviareň s veľkou terasou. Možnosť usporiadať detské oslavy. V lete ponúkajú aj denné detské tábory. Súčasťou komplexu je aj lezecké centrum Bouldrovka, kde môžu deti liezť pod dohľadom inštruktora aj počas zimných mesiacov.
VIAC INFO TU  >>

 • JUMP IT UP - trampolínové centrum

jump3

Zdroj: jumpitup.sk

jump8

Zdroj: jumpitup.sk

Nové, jediné trampolínové centrum na východnom Slovensku, kde nájdete trampolíny rôznych tvarov, veľkostí, sklonov s rozlohou 270m2. Trampolíny sú vhodné pre deti od 4 rokov, ale aj dospelých.  Nájdete tu aj basketbalové koše v dvoch výškových úrovniach pre väčších aj menších basketbalistov, taktiež najväčší AirBag na Slovensku, kde zažijete adrenalín, vďaka voľnému pádu na nafukovaciu podušku s rozmerom 6x6m. V kaviarni si vychutnáte kávu, nápoje, pizzu a popritom sleduejete vaše ratolesti. Deti ocenia aj stolný futbal, hokej, či basketbal. Pre najmenších je k dispozícií detský kútik s hračkami a mini trampolínou.  Je možné si rezervovať aj celú Arénu  na narodeninovú oslavu, na ktorú Vaše dieťa nikdy nezabudne.
VIAC INFO TU  >>

 • Detský kútik Danys

danys5

Zdroj: Detský kútik Danys

 

danys

Zdroj: Detský kútik Danys

 

Hoci sa to na prvý pohľad nezdá, detský kútik DANYS vôbec nie je iba pre deti :). Je stvorený pre rodičov, ktorí si potrebujú nakúpiť alebo si dať malú pauzu od svojich detičiek a zároveň chcú mať pocit, že sú v bezpečí. Detský kútik v OC Max je interiérové ihrisko pre deti, ale zároveň si tu môžte dať kávičku či  čokoládu. Ak plánujete vyraziť na nákupy, Vaše deti určite nenechávajte doma a príďte spoločne s nimi navštíviť zábavno-obchodné centrum MAX v Prešove a v ňom detský kútik DANYS .
VIAC INFO TU >>

 • Detská izba a ihrisko Plaza Beach Resort

IMG 2538

Zdroj: Plaza Beach Resort

IMG 2540

Zdroj: Plaza Beach Resort

Detská izba - pre hostí Plaza Beach Resortu a hlavne ich ratolesti je počas celého roka otvorená veselá, farebná detská izba. Rodičia si tak môžu vychutnávať skvelé jedlo, či kávu a svojich drobcov majú stále na očiach v izbe, ktorá je  priamo v reštaurácii a je vybavená bezpečnostnou gumenou podlahou, veľkou tabuľou, televízorom a kopou hračiek.
Detský raj – Súčasťou tohto exotického komplexu je aj exteriérové detské ihrisko – Detský raj, ktoré je vybavené rôznymi  šmýkačkami a trampolínou. Areál je postavený tak, aby ste na svoje deti dobre videli. Otvorený je od apríla do októbra od 10.00-19.00 hod. Vstup za dieťa je 0,50€.
VIAC INFO TU >>

2. ZA VODOU

 

Letné kúpaliská

Slnko svieti, voda láka... Ak neobľubujete prírodné kúpaliská, vybehnite na tie klasické - bazénové. 

 • Plaza Beach Resort

 
plaza deti

Zdroj: Plaza Beach Resort

 
majak2

Zdroj: Plaza Beach Resort

PLAZA BEACH RESORT je jedinečné a exotické miesto v Prešove, kde sa budete cítiť ako na dovolenke pri mori.  Otvorené je počas letnej sezóny (jún – september) v prípade priaznivého počasia. Jeho architektonické stvárnenie, palmy, plážové postele a ležadlá pre každého návštevníka ho odlišujú od bežných kúpalísk. V  teplom detskom bazéne s novými atrakciami môžu deti zažívať tajomstvá skalného hradu s vodnými šmýkačkami. Pre aktívnych hostí je tu tenisový kurt, stolný tenis, či plavecký bazén pod vyhliadkovým majákom.  V piatky, pri priaznivom počasí  je možné aj večerné kúpanie. Nechýba kvalitné jedlo a občerstvenie. Súčasťou  komplexu je aj exteriérové detské ihrisko Detský raj a v reštaurácii je počas celého roka otvorená veselá detská izba. Rodičia si tak môžu vychutnávať skvelé jedlo, či kávu a svojich drobcov majú stále na očiach.
VIAC INFO TU>>

 

3. ZA KULTÚROU


Kino

 • Cinemax


cinemax1

Zdroj: CINEMAX

 


node a2df25c19236ee751be403c707d64318

Zdroj: CINEMAX

Ani počasie nemôže zabrániť novým filmovým zážitkom! Detské kiná a rozprávky sú skoro denne na programe a deti si určite kino zamilujú. Ak hľadáte tip na rozprávku, pozrite si:
Aktuálne premietané rozprávky a filmy pre deti >>

 

Divadlo

Prešovské divadlá ponúkajú aj predstavenia pre deti. Vychutnajte si nezabudnuteľný umelecký zážitok v niektorom z nich. Detské predstavenia nájdete aj na našich stránkach v sekcii Podujatia.

 • Divadlo Jonáša Záborskébo 
 • Divadlo Alexandra Duchnoviča
 • Bábkové divadlo Babadlo

 

4.ZA HISTÓRIOU 

Múzeá

Máte radi históriu? Neváhajte navštíviť tieto múzea

 • Solivar v Prešove je národná kultúrna pamiatka, kde sa deti zoznámia s procesom ťažby a výroby soli. Nachádza sa tu aj soľná jaskyňa, ktorá napomáha pri liečení rôznych chôrob.
 • Tripolitana je pôvodné krajské múzeum v Prešove dnes Rákociho palác, kde nájdete až 5 expozícií, ktoré sa venujú ľudovej kultúre, numizmatike, zbraniam, neživej prírode, opálu a deti azda najviac ocenia zbierku hasičskej techniky. Neobíďte historická studňu, vraj vie vypočuť ľudské priania... Treba skúsiť! :)Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu

 • Michaela 07.01.2020, 12:23

  Z toho, čo je tu som vyskúšala s deťmi skoro všetko, ja za seba odporúčam Safari park.

 • Monika Kubíniová 03.01.2020, 12:59

  Už viackrát sme navštívili Lanové centrum, syn mal super zážitok z výšky pri prekonávaní prekážok, a my zo zeme ako pozorovatelia. V Prešove sme navštívili Solivar, vystúpili sme na vežu kostola, aj synagógu sme videli. Pekne mesto, radi sa doň vraciame.

 • Nikola 02.01.2020, 14:23

  Prešovský Cinemax patrí k obľúbeným miestam, ktoré využívame počas dlhých víkendov. Sme tam už ako doma

 • mibe1004 26.12.2019, 11:49

  Safari park je užasny deti sa v nom vyšantia do sytosti

 • Dana Ďuraková 01.12.2019, 20:18

  Boli sme v interiérových ihriskách všetko ok len nemalo by sa ešte doplácať za každú začatú hodinu pretože si tam človek zaplatí za snack aj napoje...

 • Ludmila Vanova 26.11.2019, 22:46

  V clanku je zhrnute vsetko podstatne, dobra pomocka pre rodicov, ktorych deti oblubuju detske indorove ihriska :)

RSS komentárov na tejto stránke | RSS všetkých komentárov

Napíš komentár